מדיה

כחלון וסמירה נפגשו הבוקר בעניין ערוץ 10

מועצת הרשות השנייה צפויה להתכנס במהלך היום - ולהחליט על עתידו של הערוץ. יו"ר המועצה הישראלית לקולנוע: הניסיונות לבטל המחויבות לענף - תקדים מסוכן

מיטל זדה 12:4606.09.09

נמשכים המאמצים להביא לפתרון סוגיית ערוץ 10. הבוקר התקיימה פגישה בין שר התקשורת, משה כחלון, מנכ"ל המשרד, עדן בר טל, מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה ונציג משרד האוצר, ראש אגף התקציבים אודי ניסן. המטרה - להתגבר על המכשול האחרון - החוב לקולנוע בהיקף של 24 מיליון שקל, עוד לפני שתתקיים היום ישיבת מועצת הרשות השנייה.

 

בישיבה אמורים חברי המועצה לדון האם ניתן לקבל את ההסדר עם הערוץ ולהאריך את זיכיונו או לצאת למכרז חדש.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", בשבוע האחרון הושגה התקדמות לגבי יתר מחוייבויות הערוץ, הכוללים מתן פתרון לחובות התוכן של הערוץ (מלבד הקולנוע)
ולוח שידורים שעונה על דרישות הרשות.

 

בחודש האחרון נדחתה ישיבת מועצת הרשות השנייה כמה פעמים, בשל המו"מ שהתנהל בין הצדדים. ואולם נראה כי היום לא תהיה למועצה ברירה - אלא לקבל החלטה.

 

נציגי איגודי היוצרים, המתעקשים על מציאת הסדר לחובות הקולנוע, כמו גם ליתר חובות התוכן, שלחו בסוף השבוע מכתב נוסף לשר התקשורת כחלון, יו"ר הרשות השנייה נורית דאבוש ומנכ"ל הרשות סמירה.

 

מיכה חריש, יו"ר המועצה הישראלית לקולנוע, כתב בין היתר: "המועצה הישראלית לקולנוע רואה בדאגה רבה את הניסיונות לבטל את מחויבות ערוץ 10 לקולנוע הישראלי. ניסיונות אלו מהווים תקדים מסוכן שעלול לעודד גופי שידור אחרים להפסיק תמיכתם בקולנוע הישראלי".

 

חריש הוסיף כי הימנעותו של ערוץ 10 מלתמוך בקולנוע הישראלי מהווה הפרה בוטה של התחייבויותיו ומחויבותו על פי הזיכיון שקיבל: "אין ספק שערוץ 10 הוא גוף שידור חשוב ונחוץ במפת התקשורת הישראלית. יש למצוא דרכים שיבטיחו את הישרדותו מבלי להקריב את הקולנוע הישראלי, המשקף ללא עוררין את ההוויה הישראלית על כל גווניה".

  

בשבוע האחרון הושגה התקדמות במו"מ בין הערוץ לרשות השנייה, לאחר שהערוץ שיפר את הערבויות ולוח השידורים שלו. עם זאת בעיית החוב לקולנוע הישראלי נותרה ללא פתרון. אחד הפתרונות של הרשות ומשרד התקשורת היה שימוש בכספי הקרן שיזם האוצר. עם זאת, באוצר נחושים שהקרן תוקם רק לאחר רפורמת השידורים. לדברי גורמים באוצר, המשרד אינו צריך לעסוק בחובות התוכן של הערוץ, ומי שצריך לפתור זאת היא הרשות השנייה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x