$
מדיה

עלות הצלת ערוץ 10 לקופת המדינה: כ-54 מיליון שקל

במסגרת ההסדר, תממן המדינה באופן זמני את הרשות השנייה ותזרים לקופתה כ-24 מיליון שקל, אשר ישמשו למימון הפעילות השוטפת, הממומנת באופן סדיר באמצעות דמי הזיכיון שמשלמים הזכיינים

אמיר טייג ומיטל זדה 18:0504.08.09

ההסדר המתגבש להצלת ערוץ 10 יעלה לקופת המדינה כ-54 מיליון שקל לפחות, כך עולה מפרטי ההסדר שנחתם בין המדינה ובין הערוץ. במסגרת ההסדר, הסכימה המדינה לממן באופן זמני את הרשות השנייה ולהזרים לקופתה כ-24 מיליון שקל. סכום זה ישמש את הרשות לשם מימון הפעילות השוטפת, אשר ממומנת

באופן סדיר באמצעות דמי הזיכיון שמשלמים הזכיינים. מאחר שדמי הזיכיון של ערוץ 10 בגין חובות העבר שלו ובגין השנים 2009 עד 2011 ידחו, נוצר בור בתקציב הרשות השנייה. את הבור הזה ימלא האוצר באמצעות הזרמה זו אשר לא צפויה לחזור בשלב מאוחר יותר לקופת המדינה.

 

בנוסף לכך, הסכים האוצר במסגרת הפיתרון להעמיד כ-30 מיליון שקל לקרן אשר תממן יצירה מקומית. לקרן זו יזרימו 30 מיליון שקל נוספים שלוש הזכיינים – רשת קשת וערוץ 10. קרן זו תעמיד ערבות לחובות התוכן של ערוץ 10. הכספים שיעמיד האוצר לקרן ישמשו למימון יצירה ולא יחזרו לקופתו בעתיד. במסתכם יוציא האוצר מקופת המדינה כ-54 מיליון שקל לשם מימון ההסדר להצלת הערוץ.

 

בנוסף, הסכים האוצר לאפשר לרשות השנייה לשמור לעצמה עד 20 מיליון שקל מכספי התמלוגים אותם היא גובה מהזכיינים ומעבירה לאוצר. הרשות תוכל לדחות העברת סכום זה עד שנת 2012, מועד המעבר למשטר של רישיונות קבועים. כסף זה ישמש את הרשות כסוג של הלוואת גישור, לשם מימון פעילותה השוטפת ויוחזר לאוצר החל משנת 2012, כאשר ערוץ 10 יתחיל לשלם את חובותיו.

 

הסעיף העיקרי בהסדר הוא דחיית תשלום של עד 37 מיליון שקל בגין חוב התמלוגים ודמי הזיכיון של הערוץ. על פי תנאי ההסדר הסכים הערוץ לשאת בהוצאות ריבית של 3.5 מיליון שקל מידי שנה, בגין דחיית חובותיו למדינה. בשל כך, ישלם ערוץ 10 למדינה ריבית פיגורים של כ-6.5% לשנה פלוס מדד, אשר צפוי לעמוד על מעל 3% בשנה הקרובה. ההסדר מעניק למנכ"ל הרשות השנייה את הסמכות לקבוע את מועד החזרת החוב. ככל שמועד זה יידחה, יאלץ ערוץ 10 לשלם עוד ריבית.

 

עוד במסגרת ההסדר, נעתר ערוץ 10 לבצע הפחתה של 15% בשכר העובדים היקרים בכלל והטלנטים בפרט. הערוץ הסכים לתוכנית הבראה במסגרתה יקוצץ שכר של כל מי שמרוויח יותר מפי 3 מהשכר הממוצע. מדובר בבעלי שכר של מעל 22 אלף שקל לחודש. יש לציין כי ערוץ 10 כבר ביצע הפחתת שכר במהלך השנה האחרונה כך שייתכן שלא יידרש לבצע קיצוץ נוסף, שכן בהסדר נאמר כי הפחתת השכר תהיה בהשוואה לשכר הממוצע שקיבל העובד בשנת 2008.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x