שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

היממה האחרונה של ערוץ 10? הערכות: מכרז חדש - בלתי נמנע

יו"ר הרשות השנייה מנשה סמירה אמר ל"כלכליסט": "אנו מקיימים דיון אינטנסיבי של הרגע האחרון, כדי למצוא פתרון שיאפשר לישראל 10 להמשיך לשדר ולהימנע ממכרז"

מיטל זדה ואמיר טייג 21:5901.08.09

היממה האחרונה של ערוץ 10? אם לא תושג מחר התקדמות משמעותית, המכרז להפעלת ערוץ 10 ייצא לדרך ביום שני בבוקר.

 

למרות הדיונים הארוכים ביום חמישי, גורמים המקורבים למשא ומתן אמרו ל"כלכליסט" בסוף השבוע שביום חמישי לא הושגה שום התקדמות בין הצדדים, והדעה הרווחת היא

שאי אפשר יהיה להימנע ממכרז חדש. "כל הסוגיות שעל הפרק נפתחו מחדש והפתרון לא נראה באופק", אמר גורם בכיר.

 

גורם מקורב אחר אמר שמאחד הצדדים נשמעה ביקורת על כך ששר התקשורת, שבעצם נושא באחריות המיניסטריאלית לערוץ, בחר לנסוע לחו"ל ולהשאיר את הטיפול בנושא לשר האוצר ולרשות השנייה. לדבריו, הצדדים התקרבו מאוד בימים האחרונים בעמדתם, אך חסר גורם אחראי שידחוף את הצדדים להסכם סופי. "חבל שבגלל זה ייסגר הערוץ", אמר הבכיר.

היום משעות הבוקר ככל הנראה ינסו הצדדים לדבר שוב, אולם ביום חמישי בערב לא נקבע מועד לעוד פגישה היום.

 

במקביל למשא ומתן המרתוני בימים האחרונים נראה שהתעוררו כמה קבוצות עסקיות שהביעו עניין ראשוני במכרז החדש, ועתה הן ממתינות לפרסום מודעת המכרז. עם זאת, אף אחת מקבוצות אלו לא חשפה את עצמה, כך שרמת המחויבות שלהן עדיין אינה גבוהה. גורמים המקורבים לרשות השנייה טוענים שעם המשקיעים שהתעניינו נמנים שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק שהוזכר לאחרונה כמתעניין במניות קשת, ולב לבייב, המחזיק בערוץ 9. הדבר לא אושר עד כה.

 

מודעת המכרז אמורה להופיע בעיתוני יום שני. בהודעה שפרסמה ביום חמישי נורית דאבוש, יו"ר הרשות, נכתב כי בעקבות בקשה של משרדי האוצר והתקשורת שהועברה באמצעות מנכ"ל הרשות מנשה סמירה, הוחלט לדחות את פרסום המודעה ליום שני, כדי למצות את המו"מ. יש לציין שלאחר פרסום המודעה אי אפשר יהיה להאריך את זיכיונה של ישראל 10, הזכיינית שמפעילה כיום את הערוץ, בעוד שנתיים.

 

סמירה אמר ל"כלכליסט": "אנו מקיימים דיון אינטנסיבי של הרגע האחרון, כדי למצוא פתרון שיאפשר לישראל 10 להמשיך לשדר ולהימנע ממכרז. אך הפתרון חייב להיות לפי החוק והכללים, וכרגע יש בעיה שצריך לפתור באמצעות הזכיינית או בסיוע משרד האוצר". סמירה הסביר שהמחלוקת היא על 15 מיליון שקל ערבויות בנושא התוכן, מענה לנושא המחויבויות של הזכיינית לקולנוע הישראלי והסדרת תשלום דמי הזיכיון והתמלוגים מהבחינה המשפטית.

 

לפי אחת מהסברות המקובלות, ביום שאחרי פרסום המכרז יחל הליך של פירוק של הזכיינית, ובמקביל ישדר הערוץ במתכונת מוגבלת שידורים חוזרים ואת מלאי התוכניות הקיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x