שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

חברת החדשות של ערוץ 2 עוברת ל-HD

החברה רכשה 12 מצלמות שידור מתקדמות וציוד היקפי של פנסוניק התומכים בפורמט HD. היקף העסקה נאמד במאות אלפי דולר

אמיר טייג 12:1415.07.09

חברת החדשות של ערוץ 2 תעבור לשידורים באיכות HD. החברה הודיעה כי רכשה 12 מצלמות שידור מתקדמות וציוד היקפי של פנסוניק התומכים בפורמט HD. היקף העסקה נאמד במאות אלפי דולר. ערוץ 2 לא נקב בתאריך יעד למעבר לשידורים ב-HD. יש לציין כי רשת הטלוויזיה החינמית, אשר תשדר את ערוץ

2 וצפויה לעלות לאוויר בתוך שבועים, אינה תומכת בפורמט HD. ללא שידרוג רשת זו יאלצו צופי ערוץ 2 שרוצים לראות את שידורי החדשות ב-HD להתחבר לכבלים ולוויין.

 

עד היום, חברת החדשות של ערוץ 2 השתמשה במצלמות שידור עם קלטות, כשהחומר מועבר באמצעות שליחים, ניידות ואולפני שידור למערכת המרכזית בירושלים. מצלמות השידור שנרכשו מיורוקום, יבואנית פנסוניק בישראל, כוללות כרטיס תקשורת אלחוטי המאפשר לצלמי השטח לדחוס את השידורים לקבצים קטנים יחסית ולשלוח אותם למערכת המרכזית בנווה אילן דרך האינטרנט, תוך שמירה מלאה על איכויות הצילום.

 

לדברי אבי וייס מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2, "חברת החדשות משקיעה רבות בציוד ובטכנולוגיות מתקדמות על מנת לאפשר מערך שידורים איכותי זמין ומהיר". לדבריו, "הציוד שנרכש יאפשר לצלמים לשלוח את החומרים בזמן אפס על גבי פלטפורמת האינטרנט מכל נקודה בשטח ישירות לאולפני החדשות של ערוץ 2". לדברי מוטי אלמליח מנכ"ל יורוקום-פנסוניק "פנסוניק ראתה חשיבות אסטרטגית, בקנה מידה עולמי, בזכייה במכרז של חברת חדשות ערוץ 2 ולראייה, בשלבי הסגירה הסופיים נחתו בארץ מנכ"ל חטיבת ברודקסט של פנסוניק וסגנו שליוו את התהליך עד לחתימה על החוזה".

 

עוד נמסר מיורוקום כי "בימים אלה נמצאת החברה במגעים עם ערוצים נוספים אשר הביעו עניין לשדרג את מערך הצילום שלהם ולעבור מקלטות לעבודה עם מדיה מגנטית התומכת ב-HD".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x