$
מדיה

פרסום ראשון: אמנון דיק הוא יו"ר רשות השידור החדש

דיק, לשעבר מנכ"ל בזק עד שנת 2005, יחליף את משה גביש שהודיע על פרישה לפני כחודש

אמיר טייג 11:1806.07.09

אמנון דיק הוא יו"ר רשות השידור החדש במקומו של משה גביש שהודיע על פרישה לפני חודש. דיק היה עד לשנת 2005 מנכ"ל בזק ואח"כ עבר לעסקים פרטיים. מדובר במינוי מפתיע, זאת לאחר שבשבועות האחרונים נוצרה בורסת שמות של מועמדים פוטנציאליים לרשת את מקומו של גביש ביניהם שי בזק ואביעד

פרידמן. דיק אשר מחזיק ב-12% מחברה המחזיקה בשתי תחנות רדיו אזורי יעביר אחזקות אלו לנאמנות עיוורת וכן יעמיד אותן למכירה. דיק לא יקבל שכר עבור עבודתו כיו"ר רשות השידור.

 

בהודעה המשותפת לשר אדלשטיין ואמנון דיק נמסר כי "כיום בבעלותו של האחרון 12% ממניות "רדיו ללא הפסקה" ורדיו צפון וכי הוא משמש כדירקטור ברדיו. לפיכך, לפני שיעמוד למבחן במסגרת ועדת מנויים, הוא מתחייב להתפטר מהדירקטוריונים ולהעביר לנאמנות עיוורת את מניותיו, כדי שימכרו כל אחזקותיו ברדיו עם אישור הממשלה, זאת על-מנת למנוע כל ניגוד עניינים בביצוע תפקידו כיו"ר. כמו כן, בשיחותיו עם השר, הודיע מר דיק כי במידה ואכן יתמנה ליו"ר, יבקש לבצע את תפקידו ללא שכר, כמו היו"ר היוצא, וטען כי לטעמו זהו צעד מתבקש מבחינה ציבורית".

 

המשימה הראשונה שעומדת בפני היו"ר החדש היא להחליט האם לקדם את הרפורמה ברשות השידור, שהיא פרי הקדנציה של גביש, או להמתין עד חודש ספטמבר הקרוב, אז יפוג ההסכם עם העובדים וההסתדרות והרפורמה תרד לטמיון.

 

דיק שימש כמנכ"ל בזק במשך שלוש שנים ובתקופתו הושלמה הפרטת החברה. יש לציין כי דיק ניהל את ההפרטה בהצלחה ללא כל בעיות, והצליח לנווט את בזק למרות המחלוקות והפגנות קשות שהופנו כלפיו מצד ועד העובדים של החברה.

 

כיום אמנון דיק, הוא איש עסקים ויועץ לחברות בין-לאומיות בחו"ל בתחומי אסטרטגיה, המיזוגים והרכישות. בעברו, שימש כיו"ר ומנכ"ל עלית אינטרנשיונל, וכן היה מנכ"ל שקם, מעדנות ויפאורה, ולפני כן משנה למנכ"ל עלית, ומנהל השיווק והמכירות בקוקה-קולה ישראל. לדיק ניסיון רב בהבראת חברות גדולות, בהובלת שינויים אסטרטגים ושיווקיים, בפיתוח עסקי, במיזוגים ורכישות.

 

ממשרדו של אדלשטיין נמסר כי ניסיונו של היו"ר המיועד בתחום התקשורת היווה שיקול בהחלטתו של השר והוא כולל את היותו ממקימי זכיינית ערוץ רשת ודירקטור בה מטעם חברת "עלית" וכן את ניסיונו כאחד מבעלי רדיו ללא הפסקה ורדיו צפון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x