שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

בלעדי: זכיינית ערוץ 2 רשת מפטרת 10% מעובדיה

במהלך ארגוני ראשון מאז מינויו הורה המנכ"ל אבי צבי על קיצוץ נקודתי בכמה ממחלקות החברה. כ-15 יפוטרו מתוך 150 העובדים בזכיינית. לפי שעה לא צפוי מהלך נוסף של פיטורים

אמיר טייג 09:0617.06.09

זכיינית ערוץ 2 רשת החלה אתמול במהלך פיטורים, שבמסגרתו היא צפויה לפטר כ־15 מתוך 150 העובדים בה - כך נודע ל"כלכליסט". חלק מהמפוטרים קיבלו את מכתבי הפיטורים עוד אתמול, וחלקם יקבלו אותם היום.

 

מדובר במהלך ארגוני מהותי ראשון של המנכ"ל הטרי אבי צבי, שהחליף לפני כחודש

וחצי את יוחנן צנגן. בשבועות האחרונים ביצע צבי בדיקה אישית ובסופה החליט להימנע מקיצוץ רוחבי אחיד, ובמקום זאת הורה לחלק ממנהלי המחלקות לפטר מספר עובדים ספציפי לכל מחלקה. על פי הוראתו לא יפוטרו פרילנסרים, אלא רק עובדים קבועים. ההערכות הן כי לפי שעה לא צפוי מהלך נוסף של פיטורים.

 

רשת לא פיטרה עובדים עד כה, למרות מצבה הקשה. בתחילת השנה בוצע בחברה קיצוץ שכר רוחבי, שבמסגרתו הופחת שכרם של כ־30%–40% מכלל עובדי החברה, בשיעור של 15% בממוצע. בתחילת השנה נקלע הזכיין לבעיית תזרים מזומנים ונדרש להזרמת הון של 10 מיליון שקל מבעלי המניות. "תפקידו העיקרי של אבי צבי ברשת יהיה להוציא את החברה לדרך חדשה, כלומר להכין אותה לעולם הרישיונות, החל ב־2012. הדגש של אבי צבי יהיה על התייעלות", אמר באחרונה ל"כלכליסט" יו"ר החברה, יוסי רוזן.

 

יצוין כי היקף הפרסום בטלוויזיה ירד בחצי השנה האחרונה בכ־15%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

ברשת אישרו את הפרטים, ומסרו: "הטלוויזיה המסחרית בישראל נמצאת באחת מנקודות השפל הקשות בתולדותיה. כדי להמשיך ולהתקיים דרושים, לצערנו, צעדים כואבים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x