$
פרסום ושיווק

עם הפנים לאמריקה: ביג מרכזי קניות מתרחבת לארצות הברית

החברה הודיעה לבורסה כי היא בוחנת השקעה אסטרטגית בארה"ב תוך שימוש במקורות החברה וגיוס מקורות נוספים בהיקפים גדולים

גלי ברגר 09:3527.05.09

ביג מרכזי קניות מתכננת לנצל את המשבר ואת מצבה היציב של החברה מבחינה פיננסית ולהרחיב את עסקיה לארצות הברית. בהודעה שפרסמה החברה שבשליטת האחים נפתלי לבורסה בתל אביב נמסר כי "דירקטוריון החברה החליט לבחון ביצוע השקעה אסטרטגית בארצות הברית תוך שימוש במקורות החברה וגיוס מקורות

נוספים בהיקפים גדולים לביצוע השקעות ברכישת מרכזים מסחריים בעלי אופי דומה לאלו המנוהלים על ידי החברה בארץ".

 

ביג ישראל בדרך כלל יוזמת ומקימה את מרכזי הקניות אותם היא גם מנהלת. מדובר במרכזים פתוחים - פאואר סנטרים הנמצאים לרוב בפריפריה. החברה מפעילה 12 מרכזים פתוחים בישראל, ארבעה נוספים עתידיים להיפתח במהלך השנה.

 

בראיון ל"כלכליסט" בפברואר האחרון אמר איתן בר זאב, מנכ"ל ביג המחזיק בכ-8% ממניות החברה כי "יש כמה דברים בביג ששונים מסביבתנו המדוכאת והלא פשוטה והמפחידה בחלק מהחברות. ב-2005-2008 נמנענו מרכישה של נכסים מניבים, כי חשבנו שהמחירים והמרווחים שהנכסים המניבים נותנים בין שיעורי הריבית שצריך להחזיר לבנקים לתשואה של הנכסים מסוכנים מדי ולכן התמקדנו ברכישה של קרקעות ופיתוחן. יש לנו מסגרות אשראי מאוד גדולות, מאוד נזילים. יש לנו אפשרות לעשות עסקאות גדולות אני לא רואה אותן". כעת מאמינה החברה כי אותן עסקאות גדולות נמצאות בארצות הברית.

 

ביג כבר פועלת בחו"ל כיום. היא מקימה מרכזים מסחריים בהודו, פעילות בה החלה ב-2005 ובתחילת 2008 החלה לפעול בסרביה בה רכשה שלושה מגרשים.

 

"התוצאה של הפעילות הקונסרבטיבית בישראל בשנים האלה היא מאזן של יחס טוב בין החוב לשווי הנכסים, חצי מהשווי הוא החוב, שאנחנו מסוגלים לפרוע את כל החובות המאוגחים שלנו מהתזרים השוטף בלי להזדקק למימון מחדש או למימון נכסים. אני לא חושב שיש הרבה חברות כאלה בארץ, בטח שלא בתחום הנדל"ן", אמר בר זאב לכלכליסט בפברואר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x