$
מדיה

כחלון, דאבוש ומשרד האוצר ידונו היום במצבו של ערוץ 10

כך נודע ל"כלכליסט". בפגישה ידונו באפשרות להפחית את חובות התוכן של הערוץ באמצעות שינוי חקיקה

אמיר טייג ומיטל זדה 07:0418.05.09

מפגש פסגה ראשון בנושא ערוץ 10: שר התקשורת החדש משה כחלון, יו"ר הרשות השנייה נורית דאבוש ונציגי משרד האוצר ייפגשו היום כדי לדון במצבו הקשה של הערוץ. כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר בפגישה הראשונה שתעסוק בניסיונות לפתור את בעיית הערוץ שבה ישתתף שר התקשורת. השר הקודם

אריאל אטיאס נמנע מלקבל החלטות בנושא. כחלון כבר הודיע בשבוע שעבר שיש בכוונתו להיכנס בעובי הקורה בכל הנוגע לנושא השידורים.

 

גורמים בשוק התקשורת מעריכים שבפגישה ידונו גם באפשרות לשנות חקיקה, כפי שהמליצה ועדת תורג'מן, כך שהחובות הכבדים של ערוץ 10 ייפרסו למשך תקופה ואפילו יופחתו. כפי שפורסם ב"כלכליסט", הסכים משרד האוצר לפרוס לערוץ חלק מחובותיו למדינה בגין אי־תשלום תמלוגים, בסכום של 15–25 מיליון שקל. ההחלטה אם לדחות את התשלום בגין 2008 או 2009 תיקבע לפי אילוצים משפטיים של האוצר. אילוצים אלו גם יקבעו את היקף התשלום שיידחה.

 

הסכום המקורי שערוץ 10 חייב עבור חובות התוכן שלו בשנים 2004–2006 עמד על 70 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע שהרשות הפחיתה ככל הנראה 20 מיליון שקל ב־2008 בגין החזר חובות עבר. בערוץ מעוניינים שגם סכום זה יופחת או שייפרס על פני תקופה ארוכה.

 

ברשות השנייה מקווים להניע באופן מיידי את התהליך לפתרון הבעיה, כלומר לקבל התחייבות מחודשת של בעלי הערוץ לתשלום החוב. זאת מאחר שברשות צריכים כבר עתה לעסוק ביציאה למכרז חדש על הערוץ, אם זה לא יעמוד בהתחייבויות שנטל עליו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x