שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

סטימצקי סוגרת חנויות לא רווחיות

ל"כלכליסט" נודע שבין החנויות שנסגרו נמצאת סטימצקי קידס - חנות קונספט לילדים שהושקה בקניון הזהב בראשון לציון לפני כשנתיים. חלק מהחנויות יפתחו במיקומים חדשים. גם לחם ארז וקפה הלל החליטו לסגור סניפים מפסידים

גלי ברגר ואורנה יפת 09:0721.04.09

רשתות שונות סגרו בתקופה האחרונה סניפים לא רווחיים כחלק ממהלכי התייעלות.

 

סטימצקי סגרה בחודשים האחרונים שש חנויות לא רווחיות, ובמקום חלקן ייפתחו חנויות חדשות. ל"כלכליסט" נודע שבין החנויות שנסגרו נמצאת סטימצקי קידס - חנות קונספט לילדים שהושקה בקניון הזהב בראשון

לציון לפני כשנתיים בהשקעה של כחצי מיליון שקל. החנות נמצאת בקומה השנייה של הקניון, במה שאמורה היתה להיות שדרת הילדים, אך בפועל, בין השאר עקב שיפוץ הקניון, לא הניבה החנות את התוצאות הרצויות. את קונספט הילדים תעביר סטימצקי לחנות שילב שבנמל תל אביב.

 

עוד חנויות סטימצקי שנסגרו הן אלו: החנות בקניון ארנה, שנמצא גם הוא בשיפוצים, החנות באופקים, שבמקומה נפתחה חנות במרכז החדש בנתיבות, חנות בקניון סימול באשדוד והחנות בהבימה, שתיפתח במיקום חדש בגמר השיפוצים.

 

איריס בראל, מנכ"לית סטימצקי, אמרה: "סטימצקי תמיד תדאג להחזיק בחנויות רווחיות".

 

מנגד, עוד חנויות חדשות עתידות להיפתח ב־G כפר סבא, באסותא רמת החי"ל, בסינמה סיטי בראשון לציון ובביתן אהרון. חנות לא רווחית שסטימצקי ממשיכה להפעיל היא זו שבמרכז ממילא שבירושלים. מדובר בחנות דגל שנפתחה לפני כשנה, ושמשתרעת על שלוש קומות לרבות בית קפה שמושכר לקפה קפה, ופינה של idigital, המשווקת את מוצרי אפל. "אנחנו מאמינים במתחם ממילא ובחנות", אמרה בראל. סטימצקי מפעילה 150 חנויות ברחבי הארץ ומחזור המכירות השנתי שלה עומד על 400 מיליון שקל.

 

לחם ארז סוגרת שני סניפים

 

גם רשתות בתי קפה סוגרות סניפים שאינם רווחיים. באחרונה נסגרו שני בתי קפה של רשת קפה הלל, ובקרוב עתידה גם רשת לחם ארז, שמפעילה 23 סניפים ברחבי הארץ, לסגור שני סניפים. לפני כחודשיים וחצי סגרה גם רשת ארקפה סניף שבבעלותה שהיה ממוקם במלון דן באילת.

 

רשת הלל, שמפעילה 22 סניפים, סגרה לפני פסח את הסניף ברחוב סוקולוב ברמת השרון. לפני כן יצאה הרשת מקניון איילון ברמת גן, והסניף הושכר על ידי הקניון לרשת גרג החיפאית, שמצליחה לתפוס תאוצה ולהתרחב באזור המרכז.

 

בשבועות הקרובים עתידים להיסגר גם סניפים של לחם ארז ברחוב הברזל ברמת החי"ל וברחוב בן יהודה בתל אביב. עם זאת, בבן יהודה מתכננת הרשת לפתוח סניף חלופי במיקום אחר באותו רחוב ובבעלות זכיין שונה.

 

מהלכי ההתייעלות של רשתות בתי הקפה באים לאחר תקופת שגשוג שבה פתחו רשתות מסוימות, כדוגמת קפה קפה, עשרות סניפים בשנה, לא פעם על חשבונם של בתי קפה פרטיים. בארבע השנים האחרונות צמח שוק בתי הקפה, שמגלגל 3.5 מיליארד שקל בשנה, ב־35%. אך השנה, בעקבות המיתון, עתידה המגמה הזו להתהפך והרשתות ימשיכו לסגור סניפים שאינם רווחיים.

 

את הניצנים אפשר היה לראות כבר בשנה שעברה במיזוגים של רשתות כדי להתייעל ולחסוך בהוצאות תפעול. לדוגמה רשת אילנ'ס, שבבעלות אילן שנהב, מכרה 50% מהרשת לעמוס לוזון ושינו זוארץ. במהלך 2008 נמסר מלחם ארז שהיא צפויה לאחד את מערכי התפעול עם רשת קופי בין, אך לבסוף מכרו בעלי המניות של קופי בין את הרשת לבעלי סבארו, דני הרשקוביץ ודני ורנר. כעת, כאמור, מנסה לחם ארז לבצע מהלכי ייעול באמצעות סגירת סניפים מפסידים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x