$
פרסום ושיווק

בלעדי: סלט ישראלי בארה"ב - שטראוס עולה, אסם יורדת

נתח השוק של סברה השייכת לשטראוס עלה ל-39% בפברואר, בעוד טרייב של אסם ירדה ל-13%. מאז נרכשה על ידי שטראוס ב-2005 נהפכה סברה לחברה המובילה בתחומה בארצות הברית

גלי ברגר 09:5307.04.09

חברת החומוס האמריקאית טרייב שבבעלות קבוצת אסם איבדה נתחי שוק מאז עברה הבעלות לאסם בספטמבר 2008. נתח השוק של החברה בתחום הממרחים המצוננים ירד בפברואר 2009 ל-13% לעומת 15% בשנת 2008. בדו"חות הכספיים דיווחה אסם על נתח שוק של 17%.

 

רק באחרונה החלה אסם לפעול

בחברה שרכשה תמורת 57 מיליון דולר. היא מינתה סמנכ"ל כספים מטעמה ושלחה טכנולוג מזון של חברת צבר לארצות הברית כדי לפתח עוד מוצרים. "טרייב פועלת רק בתחום החומוס האורגני והפוטנציאל שלה עצום. בשנה הקרוב נשיק סלטים נוספים", אמר פנחס קימלמן, משנה למנכ"ל אסם לכספים.

 

מהדו"חות הכספיים של אסם ל־2008 עולה כי מכירות טרייב בשנה החולפת עמדו על כ־20 מיליון דולר. קימלמן אמר עוד כי אסם תפעל בארה"ב גם להשבחת פעילות חברת תחליפי הבשר Food Tech שרכשה מידי אלי זוגלובק תמורת 20 מיליון דולר. "החברה פועלת בתחום התחליפים המצוננים תחת מותג Veggie Patch, וטבעול פועלת בתחום של תחליפי מזון קפואים. בהחלט ניכנס גם לתחום הזה בעתיד, עוד לא ברור עם איזה מותג", אמר קימלמן. אסם, חמושה בגב של חברת המזון הבינלאומית נסטלה, יכולה למנף את העובדה שהיא פועלת בשתי הקטגוריות, הן בפן הלוגיסטי והן מול רשתות השיווק.

 

מי שבינתיים מתחזקת בשוק הממרחים המצוננים היא סברה, הנמצאת בבעלות משותפת של שטראוס ופפסיקו, שנכנסה כשותפה בשנה האחרונה. מאז נרכשה על ידי שטראוס ב־2005 נהפכה סברה מהחברה הרביעית למובילה בתחום. נתח השוק שלה עלה בפברואר ל־39% לעומת 32% בכל 2008. מכירות סברה צמחו בשיעורים מרשימים בשנים האחרונות. ב־2008 גלגלה החברה 95 מיליון דולר לעומת 72 מיליון דולר ב־2007 - עלייה של כ־30%.

 

סברה יצאה באחרונה בקמפיין ראשון בטלוויזיה שהעלה את המודעות למותג. לדברי גיורא בר דעה, מנכ"ל שטראוס צפון אמריקה, הנתונים של חברת IRI אינם כוללים מועדוני הלקוחות דוגמת Costco ו־Sam's Club שבהם יש לסברה בלעדיות, וגם לא את וולמארט, "כך שבפועל נתח השוק שלנו יותר גבוה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x