$
מדיה

טלוויזיה באינטרנט: משרד התקשורת יקיים שימוע לקראת הטלת הפיקוח בנושא

במשרד ובמועצה לשידורי כבלים ולווין הודיעו היום רשמית כי הם שוקלים הטלת רגולציה על שירותי וידאו באינטרנט. "אנו נדרשים להתייחס לפעילות ולקבוע האם היא כפופה להסדרה הקיימת כיום בשידורי הטלוויזיה המסורתיים", נמסר מהגופים

אמיר טייג 13:3123.03.09

כפי שפורסם באופן בלעדי ב"כלכליסט" לפני חודש בדיוק, המועצה לשידורי כבלים ולווין ומשרד התקשורת הודיעו היום (ב') רשמית, כי הם בוחנים הטלת רגולציה על שירותי וידאו באינטרנט. במשרד התקשורת הגדירו את התחום, שנמצא תחת בחינתם, כ"תחום שירותי וידאו מתקדמים, המועברים באמצעות רשת

האינטרנט הפתוחה ועשויים להתחרות בשירותי הטלוויזיה הרב-ערוצית הקיימים".

 

בשלב הנוכחי לא ברור, האם בכוונת המשרד לבחון רגולציה על סוגי תוכן הוידאו ברשת, כמו אתרי החדשות, או רק על שירותים מבוססי אינטרנט, אשר מהווים תחליף מלא לטלוויזיה בסלון.

 

מהמשרד נמסר, כי "לאור תחילת פעילותם, או השקתם המתוכננת, של אתרי תוכן ברשת האינטרנט, המציעים תכני וידאו במתכונות שונות ומגוונות, כולל באמצעות ממיר טלוויזיה, שמאפשר לצפות בתכנים על מסך הטלוויזיה, נדרשים המועצה והמשרד להתייחס לפעילות זו ולקבוע, האם שירותים אלה כפופים להסדרה הקיימת כיום בשידורי הטלוויזיה המסורתיים".

 

במשרד אף מציינים, כי באירופה הורחבה ההסדרה שהייתה קיימת בעבר בשידורי טלוויזיה לתכנים אודיו-ויזואליים, ללא קשר לשאלה באיזה רשת תקשורת אלקטרונית הם מסופקים.

 

גם יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, ניצן חן, התייחס לנעשה מעבר לים ואמר, כי "לפתחנו מיזמים חדשים 'כחול לבן', המציעים תכני וידאו שדומים מאוד לתכנים שאנו צופים בהם בטלוויזיה. כמו רגולטורים מתקדמים אחרים בעולם, גם אנחנו נדרשים להתייחס לנושא ולהכריע בשאלה, האם יש להסדיר שירותים אלה ובאיזה אופן".

 

מנכ"ל משרד התקשורת, מרדכי מרדכי, התייחס להליך השימוע ואמר, כי "לא ניתן להתעלם מכך, שישנם שינויים באופן מתן שירותי תכנים לצפייה וכי מיזמים חדשים מתגבשים, בין היתר, על רשת האינטרנט. בשימוע אנו פונים לציבור, כדי לקבל את עמדתו באשר לסוגיות המרכזיות הנובעות מהתפתחות זו, בין היתר, מהו אופי ההסדרה הנדרש, אם בכלל?".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x