$
מדיה

בלעדי: הטלוויזיה באינטרנט בדרך לפיקוח הרגולטור

מועצת הכבלים תפרסם בקרוב טיוטה שלפיה ייקבעו כללי ההסדרה בתחום שידורי הטלוויזיה ברשת

אמיר טייג 08:5423.02.09

מועצת הכבלים והלוויין מתכוונת לפרסם בשבועות הקרובים טיוטת מדיניות ובה כללים להסדרת השידורים באמצעות תשתית האינטרנט, כך נודע ל"כלכליסט". כיום אין כל הסדרה בתחום. הטיוטה עתידה לעמוד לשימוע ציבורי. במסגרת מדיניות זו ייקבע אילו שירותים מבוססי אינטרנט יישארו נקיים מרגולציה

ואילו יחויבו בהסדרה, אשר כוללת חובת רישיון, הפקות מקור, תמלוגים למדינה, מגבלות פרסום ועוד.

 

בתוך כך נודע שבשבוע שעבר נערכה פגישה בין יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ניצן חן ובין סמנכ"ל הרגולציה של בזק שרון פליישר. במועצה ביקשו לקבל הבהרות מבזק על פרויקט שדרוג הרשת שלה ל־NGN, ולהיעזר במידע זה כדי לגבש את הרגולציה הנדרשת. רשת זו של בזק, אשר תתבסס על סיבים אופטיים, עתידה להיות התשתית העיקרית בישראל שעליה יסופקו שירותי הטלוויזיה באינטרנט.

 

אנשי המועצה שואלים את עצמם שתי שאלות עיקריות בנוגע להסדרת תחום הטלוויזיה באינטרנט. הראשונה היא מה הם שירותי הוידיאו באינטרנט אשר דורשים רגולציה ואילו שירותים יהיו פטורים ממנה. השאלה השנייה היא איזו רגולציה להטיל על שירותי הטלוויזיה באינטרנט. שאלה זו הפכה לדחופה יחסית, בשל כניסתה של חברת פרטנר לתחום התוכן באינטרנט.

 

עוד בוחנים במועצת הכבלים אם לשמור על הרגולציה הנוכחית המוטלת על HOT ו־yes או שיש מקום להקל על חובותיהן, ובעיקר על חובות הפקות המקור. בבזק אישרו את דבר הפגישה עם ניצן חן אך הבהירו: "בזק לא ביקשה ואינה שוקלת לבקש רישיון כספק שירותי טלוויזיה באינטרנט". ממועצת הכבלים והלוויין לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x