$
מדיה

בלעדי: רשת עוצרת את דיוני המיזוג עם ערוץ 10

רו"ח יצחק סוארי הציג לרשת תמונת מצב עגומה שלפיה גם אם יתמזגו רשת וערוץ 10, ימשיך הערוץ הממוזג לרשום הפסדים. בשל מסקנה זו החליטו בינתיים הצדדים לעצור את השיחות ביניהם

אמיר טייג 07:0123.02.09

לא קיימת כדאיות כלכלית למיזוג בין זכיינית ערוץ 2 רשת לבין ערוץ 10 במבנה ההסדרה הנוכחי בענף הטלוויזיה המסחרית. ל"כלכליסט" נודע כי כך קבע רואה החשבון יצחק סוארי בדו"ח אשר הגיש בשבוע שעבר לדירקטוריון רשת. רו"ח סוארי אף נפגש עם דירקטוריון ערוץ 10 והציג בפניהם את דו"ח שבחן גם את הכדאיות הכלכלית של ערוץ 10 במיזוג.

 

יצחק סוארי יצחק סוארי צילום: עמית שעל

סוארי, שמונה על ידי רשת לבחון את ההשלכות הכלכליות של המיזוג, הציג תמונת מצב עגומה לפיה גם אם רשת וערוץ 10 יתמזגו, ימשיך הערוץ הממוזג לרשום הפסדים. למעשה קבע סוארי כי במבנה הרגולציה הנוכחי של שוק הטלוויזיה המסחרית, לא יצליחו ערוץ 10 ורשת לשרוד.

 

בשל מסקנה זו החליטו בינתיים הצדדים לעצור לפי שעה את השיחות לקראת מיזוג, עד אשר יגיש סוארי לצדדים את חוות הדעת המלאה שלו. עד כה נפגש סוארי פעמיים עם דירקטוריון רשת. פגישה שלישית עדיין לא נקבעה.

 

בתוך כך נודע ל"כלכליסט" כי רשת הפסידה 42 מיליון שקל ב־2008. עוד נודע כי זכיינית ערוץ 2 קשת הפסידה 18 מיליון שקל, וערוץ 10 עתיד לרשום הפסד של 80–100 מיליון שקל ב־2008. סך הכל הפסידה תעשיית הטלוויזיה המסחרית כ־140–160 מיליון שקל ב־2008.

 

בדו"ח הראשוני שהגיש סוארי לרשת הוא תיאר את הפער שהולך וגדל בין הכנסות זכייני הטלוויזיה המסחרית לבין ההוצאות שלהם.

 

לטענתו, פער זה נוצר בשל מחויבויות התוכן לסוגה עילית לפי דרישת הרשות השנייה, בתמלוגים שעליהם לשלם למדינה, וגם בשל 'הביד' הגבוה ששילמו הזכיינים עבור הזיכיון לשדר.

 

בשלב הנוכחי סוארי לא סיפק לרשת את הכלים הכלכליים להתמודד מול הבעיות הרבות שהעלה בפני דירקטוריון החברה. דירקטוריון רשת מצידו העביר לסוארי רשימה של שאלות נוספות, עליהן יתבקש לענות עד הפגישה הבאה, שמועדה כאמור עדיין לא נקבע. מכל מקום, ברשת החליטו לעצור לפי שעה את הדיונים לקראת המיזוג ולשקול מחדש את הנושא נוכח התמונה העגומה שהציג סוארי.

 

מרשת נמסר כי "המגעים בין רשת לערוץ 10 בנוגע למיזוג אפשרי נמשכים כמתוכנן. בין הצדדים התקיימו כמה פגישות, ובקרוב תתקיים פגישה נוספת עם רו"ח סוארי, על מנת לקבל ממנו את המלצותיו הסופיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x