שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

משרד התקשורת: חשבון טלפון ברור יותר

לקוחות חברות הטלפוניה הקווית, הסלולר והתקשורת הבינלאומית יקבלו פירוט על תשלומים קבועים, מסלולי ההתחייבות וסיכום של דפוסי השימוש שלהם

אסף גלעד 16:3016.02.09

סוף לאי-הסדר בחשבונות הטלפון הנשלחים לביתכם. משרד התקשורת הודיע היום (ב') על דרישות שיעמיד בפני בפני חברות הטלפוניה להצגה ברורה ובהירה של פרטי החשבון ללקוחות. ההנחיות התקבלו בעקבות תלונות רבות שהגיעו למשרד, גם לאחר הסדר הגילוי הנאות שנקבע לפני שלוש שנים במסגרת תיקון רשיונות

חברות הטלפוניה.

 

מעתה, ידרשו כל חברות הטלפוניה הקווית, הסלולרית, והבינלאומית לספק ללקוחות הפרטיים חשבונות שיכללו מידע על תשלומים קבועים, תשלומים משתנים, חיובים חד-פעמיים, זיכויים והחזרים. החשבון יכלול פירוט, המכליל מראש את המע"מ, של המסלולים שאליהם משתייך המנוי, כולל משך ההתחייבות ומועד סיומה, קנס שבירת ההתחייבות, כולל הצגת סכומי הסבסוד שקיבל הלקוח על ציוד קצה. בנוסף, אם יבקש המנוי להפסיק את התקשרותו עם החברה, תחויב החברה לשלוח לו תוך 14 יום את חישוב דמי היציאה.

 

עוד דורש משרד התקשורת מן המפעילות לסכם עבור המנוי את דפוסי השימוש שלו כולל: שיעור הניצול של חבילת השירותים, פירוט התשלומים בחלוקה לפי סוגי שירותים, התפלגות דקות-שיחה ומסרונים לפי שיחות פנים ארציות, פנים רשתיות, סלולריות, נייחות.

 

ההחלטה על המתווה הסופי התקבלה היום במשרד התקשורת והיא צפויה להיכנס לתוקף רק בחודש ספטמבר הקרוב על מנת לתת זמן להערכות החברות.

 

במשרד התקשורת מקווים כי החשבוניות החדשות ישימו סוף לערפול ויאפשרו השוואה בין תוכניות שונות בשקיפות גבוהה. מנכ"ל משרד התקשורת, מרדכי מרדכי אומר כי "בעקבות השינוי יוכל הצרכן לוודא מהו קנס היציאה מהתחייבויות לתכנית לה הוא מנוי, ולהגביר את יכולתו להשוות בין תכניות ותעריפים ברשתות מתחרות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x