$
מדיה

קרן GC מציעה מענקים להפקות ישראליות שיועתקו לארה"ב

הקרן רכשה את אולפני sonalysts בקונטיקט, שבהם יהיו ההפקות. המשקיעים יקבלו שטח של כ־1,300 דונם הצמוד לאולפנים לטובת פיתוח תיירותי, בניית מלונות, משטחי גולף ודירות יוקרה

רון גרנות 09:1329.12.08

בשורה מעודדת למפיקים בתעשייה המקומית בישראל. בזמן שהזכייניות בארץ מקפיאות הפקות, אנשי העסקים ג'וזף גרינקורן ועדי כהן, המנהלים את קרן ההשקעות וההון סיכון GC, מציעים אלטרנטיבה חלופית. בשבוע שעבר סיכמו השניים על עסקת ענק, בשיתוף מדינת קונטיקט שבארצות הברית וחברת סונליסט,

בעלת אולפני sonalysts, שבמסגרתה יירכשו האולפנים הנמצאים בחוף המזרחי על ידי גריקורן וכהן. במקביל, יועברו לאולפנים הפקות קולנוע וטלוויזיה בהיקף של 150 מיליון דולר בשנה בחמש השנים הקרובות. קונטיקט התחייבה להחזיר למפיקים 30% מהיקף ההפקות כמענק.

 

שרית בירן, דוברת הקרן בישראל, ציינה כי גרינקורן וכהן מציעים את הלוקיישן הנ"ל לטובת הפקות ישראליות גדולות, שיכולות להעתיק את אתר הצילומים שלהן לקונטיקט. כמו כן, תוצע להן אפשרות לקבל הלוואות. התחייבות הקרן להעברת ההפקות לקונטיקט תתבצע באמצעות חברת ההפקות ההוליוודית קילר פילמס, שנמצאת בבעלות GC.

 

עוד סוכם כי המשקיעים יקבלו שטח של כ־1,300 דונם הצמוד לאולפנים לטובת פיתוח תיירותי, בניית מלונות, משטחי גולף ודירות יוקרה. דמי ההשקעה בפיתוח הקרקע נאמדים ב־750 מיליון דולר. הפיתוח גם קשור בעובדה שהאולפנים ושטח האדמה סמוכים ל־Foxwood, אתר הבילויים וההימורים של קונטיקט, הכולל מלונות ענק וכמה בתי קזינו גדולים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x