מדיה

רדיו ירושלים מנסה למנוע הורדתו מהאוויר: עתר נגד הרשות השנייה

עתירה זו עשויה לדחות את ההורדה מהאוויר של רדיו ירושלים והעלייה של רדיו הבירה במקומו

אמיר טייג 16:2416.12.08
רדיו ירושלים עתר היום לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד הרשות השנייה וקבוצת רדיו הבירה בדרישה לבטל את המכרז שנערך ב-2 בנובמבר לקבלת זיכיון לשידור רדיו אזורי באזור ירושלים. במסגרת מכרז זה הפסיד רדיו ירושלים את הזיכיון שלו לטובת קבוצת רדיו הבירה, אשר מוחזקת על ידי משרד הפרסום
אדלר-חומסקי, ג'קי בן-זקן, וחברת התוכן הסלולרי לוגיה. עתירה זו עשויה לדחות את ההורדה מהאוויר של רדיו ירושלים והעלייה של מחליפו.

 

בעתירה טוענים עורכי הדין איל רוזובסקי ותמיר כהנוב ממשרד צלרמאיר-פילוסוף כי הליך המכרז בוצע בצורה שערורייתית ומפנים אצבע מאשימה כלפי יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש. "דאבוש היתה נחושה להעניק את הזכייה במכרז לרדיו הבירה", נכתב בתביעה.

 

לטענתם, דאבוש ניהלה ישיבות של מועצת הרשות השנייה שעסקו במכרז, מבלי לגלות כי היא נגועה בניגוד עניינים בשל קשריה עם משה שלונסקי, יו"ר דירקטוריון רדיו הבירה, עם שי נשר שהוא בעל מניות ברדיו הבירה, ועם מישאל ועקנין, גם הוא בעלי המניות באמצעות לוגיה.

 

עוד מעלה רדיו ירושלים, אשר מוחזק על ידי מיכה לוי, ודני פארן, טענות כי רדיו הבירה לא עמד בתנאי הסף למכרז בשל מבנה הבעלות בו אשר מגלם ניגוד עניינים. לטענתם, "הרשות השנייה פעלה לאורך כל שלבי המכרז באופן לא שוויוני ובאופן מגמתי לטובת רדיו הבירה".

 

יצוין כי מדובר בהליך שהיה צפוי מראש, שהשפעתו העיקרית היא עיכוב מימוש תוצאות המכרז והורדה מהאוויר של רדיו ירושלים.  

 

מהרשות השנייה נמסר כי "הרשות לומדת את העתירה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x