$
מדיה

נדחה השימוע על רפורמת הרשות השנייה

השימוע נדחה ל-23.12 זאת בעקבות בקשות של איגוד חברות הפרסום, זכיינית ערוץ 2 לשעבר טלעד ואיגוד היוצרים והמפיקים. משה גאון, יו"ר טלעד, הטיח ברשות דברים קשים: "זהו מחטף, שכל מטרתו מתן הקלות מרחיקות לכת לזכייניות בערוץ 2 ובערוץ 10"

מיטל זדה 16:2304.12.08

הרשות השנייה החליטה להיענות לבקשת איגוד חברות הפרסום, זכיינית ערוץ 2 לשעבר טלעד ואיגוד היוצרים והמפיקים ודחה את מועד השימוע לרפורמה המתוכננת בשבועיים ל-23.12.

 

מהרשות נמסר כי בהתייעצות שבין יו"ר ועדת טלוויזיה, דוד אלכסנדר, ומנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, הוחלט
להיענות לבקשת היוצרים ולבקשות גופים נוספים, ולדחות את מועד השימוע.

  

הרפורמה אותה מתכננת הרשות במחוייבויות של הערוצים המסחריים, מביאה מגוון של הקלות עבורם, הן בתחום הפרסום והן בתחום המחוייביות לתוכן.

 

כזכור, בעקבות הפרסום על הכוונה להוביל רפורמה במחוייבויות הערוצים המסחריים, שלחה הנהלת האיגוד מכתב לרשות השנייה ובו דרישה לדחות את השימוע ב-60 יום. "המהלך שנוקטת הרשות מסתמן כמחטף מהיר. השימוע לשינוי הרגולציה טומן בחובו השלכות רבות על הפרסום בטלויזיה ועל לוח השידורים כולו. עריכת שימוע תוך 7 ימי עבודה לא תיתן בידי אף גורם, שמושפע מההליך שמתכננת הרשות זמן נאות לבחון ברצינות הנדרשת את השינויים מרחיקי הלכת שהרשות מנסה להעביר" אומרים באיגוד.

 

גם טלעד, זכיינית ערוץ 2 אשר הפסידה במכרז לפני שנתיים, פנתה לרשות השנייה בדרישה כי תדחה את מועד השימוע בנושא ההקלות לערוצים המסחריים. משה גאון, יו"ר טלעד הטיח ברשות דברים קשים: "זהו מחטף, שכל מטרתו מתן הקלות מרחיקות לכת לזכייניות בערוץ 2 ובערוץ 10. ניסיון הרשות להאיץ את התהליך השימוע אינו מאפשר בחינה מעמיקה ורצינית של הדברים, ומעלה תהיות רבות באשר להתנהלותה". גאון דורש כי הרשות תאריך בשבועיים את מועד הגשת העמדות וכן תאפשר לו להגיש עמדה בעל פה. עמדתה של טלעד היא נושא רגיש מבחינה משפטית, שכן הזכיין המפסיד עשוי לעתור לבג"ץ נגד החלטת הרשות להעניק הקלות לזכיינים שניצחו במכרז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x