שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

הכוכבים של רדיו 99 טוענים: ארקדי עזב בלי לשלם משכורות

איש העסקים, שמכר את תחנת הרדיו לפני חודשיים כדי לרוץ לעיריית ירושלים, הותיר חובות של מאות אלפי שקלים. התביעות מצד כוכבי התקשורת שהתחנה גייסה כבר בדרך

רון גרנות 09:3017.11.08

כשהחל מסע רכש הטאלנטים ברדיו 99 לפני כשנה וחצי, איש לא העלה בדעתו שכוכבי תקשורת בסדר גודל של עמנואל רוזן וגיא פינס ייאלצו לפנות לייעוץ משפטי כדי לקבל את שכרם. כבר אז היה מי שטען שחוזים אישיים שנעו בין 40 ל־90 אלף שקל בחודש לטאלנטים - בהחלט סכומים חריגים בנוף התקשורת המקומית - גובלים בחוסר אחריות כלכלית. יו"ר דירקטוריון התחנה רם לנדס (שפרש לפני כחודשיים) והמנכ"לית מישל קרמרמן צדו את מי שבו חשקה נפשם. איש העסקים כבר ישלם. העתיד נראה ורוד.

 

אלא שבאוגוסט האחרון הודיעה מועצת הרשות השנייה שהחגיגה נגמרה: גאידמק, שהכריז על כניסתו לפוליטיקה ועל התמודדותו על ראשות עיריית ירושלים, חויב לוותר על שליטתו בתחנה.

 

לפני כחודשיים נמכרה התחנה לאנשי העסקים אלי עזור, דודי ויסמן ואמנון דיק, מבעלי התחנה המתחרה רדיו ללא הפסקה, וגאידמק עזב בלי לשלם משכורות בשווי עשרות אלפי שקלים לעובדי התחנה. עד כה, איש מבין עובדי התחנה והשדרנים לא קיבל את משכורת אוקטובר.

 

גאידמק. רוזן הגיש בקשה לפירוק, רזיאל ז'קונט הפעילה עו"ד ופינס פנה לייעוץ משפטי גאידמק. רוזן הגיש בקשה לפירוק, רזיאל ז'קונט הפעילה עו"ד ופינס פנה לייעוץ משפטי צילום: בועז אופנהיים

 

בשבוע שעבר הגיש עמנואל רוזן בקשה לפירוק חברת כ.א.ן תקשורת, שבבעלותו של גאידמק, שהחזיקה ברדיו 99. לרוזן הצטרף קריין הפרסומות אילן ברמן וסמנכ"ל הכספים לשעבר של כ.א.ן, אריק בן־יאיר. הפנייה נעשתה באמצעות עורכי הדין טל קרת וקובי רפאלי ממשרד זיסמן, אהרוני, גייר עדי קפלן ושות'. לטענת התביעה, חובותיה של כ.א.ן נאמדים בכ־6.5 מיליון שקל, ומתוכם 2.5 מיליון משכורות שלא שולמו. לחברה התחייבויות עתידיות בסכום של 11 מיליון שקל.

 

פינס פנה לייעוץ משפטי

 

פינס.  "נפעל בכל דרך" פינס. "נפעל בכל דרך" צילום: אוראל כהן

רוזן לא לבד: גם גיא פינס, ששידר והפיק עבור התחנה את תוכנית הבידור היומית "ערב טוב עם גיא פינס", פנה בשבוע שעבר לייעוץ משפטי, באמצעות שרון רוקני, היועצת המשפטית של נגה תקשורת, שבבעלות אביב גלעדי - שהוא סוכנו האישי של פינס. ל"כלכליסט" נודע שהחוב של גאידמק לחברת ההפקות של פינס עומד על כחצי מיליון שקל, עבור חמשת החודשים האחרונים שבהם הופקה תוכנית הבידור היומית.

 

מור גלעדי, הסוכנת של פינס, מסרה בתגובה: "נפעל בכל דרך אפשרית כדי לקבל את הכסף. לא מדובר בשכר טאלנט של גיא אלא בכסף שאמור לעבור לעובדים בחברת ההפקות של פינס. בינתיים שילמנו מהתקציב של חברת ההפקה שלנו".

בעקבות בקשתו של רוזן הורה בית המשפט ביום חמישי האחרון על מינויה של עו"ד יעל זלינגר כמפרקת זמנית לחברה של גאימדק, כ.א.ן תקשורת. כעת לא ברורה שאלת העברת המניות של רדיו 99 לידי רדיו ללא הפסקה - דבר שאמור היה להתבצע כבר ביום שלישי שעבר.

 

גם ורדה רזיאל ז'קונט לא מתכוונת לשבת בחיבוק ידיים. ז'קונט, שעזבה בהפגנתיות את רדיו ללא הפסקה לפני כשנה וחצי, נותרה קירחת משני הצדדים: בפגישה עם עידו מור, מנכ"ל 103 FM, הובהר לה שכדי להמשיך את ההתקשרות עם הבעלים החדשים עליה לוותר על יותר מ־50% משכרה. רזיאל סירבה, וכעת, עם בעלה אמנון ז'קונט ועם מנהלה האישי, היא מתכוונת לפעול באמצעות עורכת דינם קרן שדה כדי לקבל את משכורתה עבור ספטמבר ואוקטובר.

 

למרות הקפאת משכורות הטאלנטים, התוכנית "ספורט 99" של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' - אחת מתוכניות הדגל בתחנה - משודרת כרגיל. גם תוכניתם של אורלי וילנאי וגיא מרוז משובצת בלוח התוכניות של הבעלים החדשים. השניים מתכוונים להגיש באמצעות סוכנם תביעה נגד גאידמק.

 

הטאלנטים נגד גאידמק הטאלנטים נגד גאידמק

 

קיצוץ נוסף ומשמעותי בהוצאות התחנה בהנהגה החדשה נוגע למבזקי החדשות: בתקופת גאידמק חתמה התחנה על חוזה ההתקשרות עם חברת החדשות של ערוץ 2, שקיבלה לפי הערכות 25 אלף דולר מדי חודש. ספקית החדשות הנוכחית היא חדשות 10.

 

תגובתו של יוסי מילשטיין, דוברו של גאידמק, ושל מישל קרמרמן מנכ"לית התחנה, לא התקבלה עד סגירת הגיליון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x