$
מדיה

תא"ל במילואים גל הירש תובע את ערוץ 10: "פגע בשמי הטוב"

היקף התביעה - 2.5 מיליון שקל; לטענת הירש, אור הלר ואושרת קוטלר פרסמו כי הוא קשור לסחר בנשק - במטרה לפגוע במוניטין שלו

הדר קנה 13:2330.10.08

תא"ל (מיל') גל הירש הגיש היום לבית המשפט המחוזי מרכז תביעה בסך 2.5 מיליון שקל נגד ערוץ 10 עקב "הכפשת שמו".

 

הירש שימש מפקד אוגדה 91 במלחמת לבנון השנייה, ובעברו היה מפקד יחידת העילית "שלדג" ומפקד בית הספר לקצינים של צה"ל. לטענתו, ערוץ 10 והכתבים אור הלר ואושרת

קוטלר פרסמו אודותיו פרסומים כוזבים שגרמו לו לנזקים רבים ולפגיעה בשמו הטוב.

 

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד דרור ברוטפלד ודיקלה סלע ממשרד ד. ברוטפלד ושות'. לפי כתב התביעה, "מתוך מאות ואלפי היועצים הביטחוניים הקיימים בישראל, 'נבחר' דווקא גל הירש, שמעולם לא סחר בנשק - ואף משל לסחר כאמור לא קיים אצלו - להיות מוצג ב'מקום של כבוד' בכתבה שעסקה בסוחרי נשק ישראלים, והכל כדי לפגוע בשמו הטוב ובמוניטין המצוינים שלו רק כדי לייצר רייטינג בדרכים פסולות".

 

הירש טען בתביעת הדיבה כי כאחד מבכירי החיילים של צה"ל, שרק פשט את מדיו, נקשר שמו ללא כל עוול בכפו לכתבה מתוקשרת היטב על סוחרי נשק ישראלים שתמורת בצע כסף גורמים לנזקים ולנפגעים חפים מפשע וחסרי ישע במדינות העולם השלישי.

 

בתביעה נאמר כי הנתבעים "באופן שטחי, וללא בדיקה מינימלית בחרו לייצר לעצמם כותרות ופרסמו פרסומים פוגעים נגד התובע, בידיעה כי שרבוב שמו של התובע לכתבות שאין לתובע כל קשר אליהן, ייצר להם רייטינג ו'הצלחה' בעיני הציבור".

 

הירש טוען כי בשלוש הזדמנויות שונות פרסם ערוץ 10 עובדות שלא היו ולא נבראו ביחס לפעילותו כאיש עסקים, ובכך גרם לו נזקים כבדים ופגע בשמו הטוב. זאת, בשעה שכל פעולותיו נעשו בסמכות ובאישור כל הגורמים הרשמיים במדינת ישראל, וכל זאת מבלי שהתבקשה תגובתו לפרסומים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x