$
פרסום ושיווק

בלעדי: קניון שבעת הכוכבים יגיש בקשה להתרחבות

התחרות המסחרית בהרצליה עומדת להעצים: כיום יש בקניון, שמתחרה בארנה, 20 אלף מ"ר מסחריים. הנהלת הקניון תפנה בשבועות הקרובים לעיריית הרצליה בבקשה להרחיב את שטחו בעוד 3,000 מ"ר

גלי ברגר 08:0609.09.08

בעוד ג'קי בן זקן פועל לשפץ את קניון ארנה, שרכש באמצעות מנופים פיננסים, הכשרת הישוב פועלת להרחיב את קניון שבעת הכוכבים בהרצליה. ל"כלכליסט" נודע, שבשבועות הקרובים תגיש הנהלת קניון שבעת הכוכבים לעיריית הרצליה בקשה להרחבת הקניון. מדובר בתב"ע חדשה, שכוללת עוד כ-3,000 מ"ר בנויים. הכוונה היא להרחיב את שטח הקניון, שכולל כיום 20 אלף מ"ר מסחריים, ולא לבנות עוד קומה.

 

קניון שבעת הכוכבים נמצא בסמוך לכניסה המערבית לעיר הרצליה, וסביבו עדיין יש שטחים פנויים. בין השאר, שטח עפר המחבר בין הקאנטרי קלאב לבין הקניון ולשטח עפר שמולו.

 

קניון שבעת הכוכבים. הפדיון גדל לאחר פתיחתו של קניון ארנה קניון שבעת הכוכבים. הפדיון גדל לאחר פתיחתו של קניון ארנה צילום: צביקה טישלר

 

את השטח שעליו בנוי הקניון שכרה הכשרת הישוב מעיריית הרצליה למשך 49 שנה. הקניון נפתח בשנת 2000 והפך במהרה לאחד הקניונים המוצלחים באזור, בניהולו של משה רוזנבלום, כיום מנכ"ל קניוני ישראל, שהוחלף על ידי זיו שחורי. הקניון מאופיין כקניון משפחתי, והיה מהראשונים שהפעילו ירידי אוכל ופעילויות לילדים, פינות הנקה ועוד. DOMO, לדוגמה, בחרה לפתוח בו את הסניף הראשון שלה, שהוא גם הסניף הגדול ביותר.

 

כשנפתח קניון ארנה במרינה הרצליה בשנת 2003 היה חשש שהדבר יפגע בקניון שבעת הכוכבים. בפועל, לפי הדו"חות הכספיים של החברה, מפתיחתו של ארנה גדל פדיון שבעת הכוכבים בכל שנה. עוד איום על שבעת הכוכבים נוצר עם פתיחת סינמה סיטי בגלילות בשנת 2002, שהחליש לדברי החברה, את פעילות בתי הקולנוע במקום.

 

לפני כשנה רכש ג'קי בן זקן באמצעות מנופים פיננסים את קניון ארנה ממוטי זיסר תמורת 538 מיליון שקל. בימים אלה נמצא הקניון בהליך שיפוץ, כולל פינוי בתי הקולנוע, שינוי תמהיל החנויות, הפיכתו לקניון ישר במקום העיקולים ועוד.

 

לאחר פתיחת שני הקניונים החלו בעיריית הרצליה לטפח את מרכז העיר: רחוב סוקולוב, הרחוב הראשי שופץ ושטחים הושכרו לרשתות קפה - הכל כדי לשקם את מרכז העיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x