$
פרסום ושיווק

דו"ח תורג'מן היום בוועדת הכלכלה: "חוב של 126 מיליון הפך ל־60 מיליון שקל"

ארגוני היוצרים קוראים לוועדת הכלכלה לדחות את המלצות תורג'מן, ולאמץ את הסכם ההבנות שנחתם איתם. מזהירים: הדו"ח מכשיר את הקרקע למחיקת חובות של ערוץ 2

עירית יוסילביץ' ומיטל זדה 07:4224.06.08

לקראת הדיון היום (ג') בוועדת הכלכלה בנוגע לעתידו של ערוץ 10, גברו אתמול הקולות שקראו לוועדה להתעלם מהמלצות ועדת תורג'מן ולאמץ את הסכם ההבנות שנחתם בין ערוץ 10 לבין ארגוני היוצרים.

 

"אנו קוראים לכם לתת סיכוי אמיתי למזכרי ההבנות עם היוצרים ולתמוך בהם", כתבו ראשי
איגוד השיווק הישראלי, תלמה בירו וירון דור ליו"ר הוועדה ח"כ גלעד ארדן. "במזכרים תקדימיים אלו הצליחו הצדדים לצעוד צעד משמעותי לקראת יישוב מחלוקת ארוכת שנים בכל הנוגע למחויבויות עבר ועתיד, להבטיח את המשך קיומה של תחרות מסחרית אמיתית, ולדאוג לשגשוגה של היצירה הטלוויזיונית".

 

אתמול הפיצה הרשות השנייה את דו"ח תורג'מן המלא לכל הגורמים הנוגעים בדבר. הדו"ח מציג את המלצות הוועדה, שבדקה בחצי השנה האחרונה כיצד עמד ערוץ 10 במחויבויותיו, ובראשן הארכת הזיכיון של הערוץ בעוד שנתיים.

 

גם לאחר קריאת הדו"ח המשיכו ארגוני היוצרים לתקוף את עבודת ועדת תורג'מן. "יש לא מעט שאלות שנותרות פתוחות בדו"ח הזה", אמר ל"כלכליסט" נפתלי גליקסברג, דובר מטה המאבק ויו"ר פורום ארגוני היוצרים. "אני תוהה איך הפך חוב של 126 מיליון שקל ל־60 מיליון בלבד? מה מבטיח שערוץ שצבר גירעון כה גבוה יחזיר את חובותיו עד 2012? האם דו"ח תורג'מן מכשיר את הקרקע למחיקת חובות של 86 מיליון שקל של ערוץ 2?

 

"השורה התחתונה היא שהוועדה לא מציעה שום פתרון יסודי לכשל הרגולטורי המתמשך", סיכם גליקסברג.

הדיון שייערך היום צפוי להיות סוער במיוחד: רחל תורג'מן, מחברת הדו"ח, תציג בפני חברי ועדת הכלכלה את ההמלצות, בתקווה לזכות בתמיכתם להוביל חקיקה שתאפשר הארכה של הזיכיון. ארדן אמר בעבר ל"כלכליסט" כי אין ערובה לכך שהוועדה תאמץ את ההמלצות הללו; היום, לאחר הדיון, תתבהר עמדתם של חברי הוועדה.

 

מערוץ 10 נמסר: "מקריאה ראשונית של הדו"ח, התאכזבנו לגלות שכפי שחששנו, הוועדה החמיצה הזדמנות לאמץ את הסכם ההבנות עם היוצרים, ושמסקנותיה עלולות לפגוע בתחרות בשוק הטלוויזיה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x