$
19.1.12

הפורטפוליו של לנדא

צבע לשיער, מכשיר שמודד כמה התינוק ינק ומימן במקום דלק

אסף גלעד 10:2619.01.12

בני לנדא מושקע כיום בחמש חברות סטארט־אפ, באמצעות קרן ההשקעות לנדא ונצ'רס. מקורבים מסבירים כי אחד הכללים המובילים אותו בבחירת החברות הוא תרומה אפשרית לפעילויות העסקיות האחרות שלו, כך שכיום מרבית החברות שבהן הוא מושקע מפתחות טכנולוגיות מתחומים שונים גם בעבור מעבדות לנדא,

ומקבלות מהן טכנולוגיות אחרות, ציוד ומשרדים.

 

ההשקעה המסקרנת ביותר בפורטפוליו של לנדא היא בחברת Coloright, שבה הוא מחזיק 85% מהמניות. החברה פועלת בתחום הצבע לשיער, והשנה תשיק את המוצר שפיתחה: מערכת שמאבחנת את הרכב השיער ומתאימה לו נוסחה מיוחדת לצבע מתוך 17 טריליון שילובים אפשריים של צבעים. את הרעיון להקמת החברה הגה מעצב השיער מישל מרסייה, בעל רשת מספרות וליין של מוצרים לשיער. מוצר נוסף של החברה יהיה ערכת חירום לצביעת שיער במקרה של חשיפת השורשים בין צביעה לצביעה: מסרק ועליו שפופרת שמרססת את השיער. בהיותה ערכת חירום, מדובר בצבע זמני - הוא אינו נמרח על כרית או בגד, אבל יורד במים.

 

תחום מפתיע נוסף שבו מושקע לנדא הוא טכנולוגיה לנשים מיניקות. חברת Kaizen האלמונית יחסית מפתחת מעין פטמת סיליקון שמודדת את כמות החלב שהתינוק ינק, בהתבסס על חלקיקים ננו־מטריים שמודדים זרמים מיקרוסקופיים.

 

חברה מסקרנת נוספת היא Solar Xjet של אופיר בהרב, שעושה שימוש בהדפסת ננו־פיגמנטים בתעשיית האנרגיה הסולארית. החברה, שהוקמה ב־2007 ומעסיקה כ־40 עובדים, מפתחת מדפסות הזרקת דיו וננו־חומרים מיסוד הכסף המשמשים בפאנלים סולאריים. יו"ר החברה הוא חנן גוטהייט, ועם הדירקטורים נמנה יוסי סלע, מנכ"ל משותף בקרן ג'מיני. לאחרונה חשף "כלכליסט" כי החברה גייסה 35 מיליון דולר ממשקיעים סינים.

 

שתי חברות נוספות של לנדא עוסקות בתחום הדפוס התעשייתי והאישי: Highcon נוסדה בידי יוצאי אינדיגו, ובשנה האחרונה פיתחה מכונה שפותרת בעיות רבות עבור יצרניות הקרטונים לאריזות באיכות גבוהה. אריזות של פרלינים או של בשמים, למשל, דורשות מכונות חיתוך מיוחדות שתהליך בנייתן ארוך ופעילותן מסורבלת. כדי להימנע מהתהליך פיתחה Highcon דיו ננו־מטרי שמודפס על גבי גלופה ומאפשר לבצע את החיתוך הנדרש במהירות מרבית. בתחום הדפוס האישי, חברת HumanEyes מאפשרת להדפיס תמונה רגילה עם פסי שתי וערב שקופים המייצרים אשליה של תלת־ממד.

 

אבל החברה המסקרנת מכולן, שעליה ידוע פחות מכל, היא GenCell האמריקאית, שממירה גז טבעי למימן ומייצרת חשמל באופן יעיל יותר מהתהליכים הקיימים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x