$
מוסף כלכליסט 3.2.11

כך יוצרים בעמק הסיליקון צוותים חכמים יותר

העובדים בגוגל כמעט אינם מנוהלים, באמדוקס משתמשים בשיטה שפותחה בחיל האוויר האמריקאי, ובמיקרוסופט נערך מדי רבעון שבוע בו העובדים מתחלקים לקבוצות קטנות שעובדות על רעיון מקורי משלהן

אסף גלעד 10:2803.02.11
  •  הכאוס של גוגל: בחיפוש אחרי מקורות הכנסה חדשים גוגל מהנדסת צוותי עבודה מוכווני יצירתיות. היא משקיעה מאמצים ומשאבים רבים בסינון המועמדים ואיתור עובדים עצמאיים שמתאימים ל"רוח גוגל". משהתקבלו, העובדים כמעט אינם מנוהלים. כל צוות קובע לעצמו את מטרותיו ואת חלוקת המשימות, ללא כפיפות למנהל, וכל עובד מקדיש חלק מזמנו לפרויקטים אישיים.

 

  • הרוגבי של אמדוקס: מפתחת מערכות חיוב הלקוחות אמדוקס אימצה לפני שנתיים את שיטת הניהול Scrum שפותחה בשנות התשעים על ידי בכיר חיל האוויר האמריקאי ג'ף סתרלנד ומתמקדת בשיפור יכולותיהם של צוותים. השיטה נשענת על תובנות דומות לאלה שהתגלו במחקר של MIT וקרנגי מלון, ובהן ניהול צוותי עבודה ללא היררכיה ועריכת ישיבות קצרות תוך חלוקת זמן הדיבור שווה בשווה.

 

  • שבוע הכיף של מיקרוסופט: במעבדות מיקרוסופט נערך מדי רבעון שבוע שמזכיר "גרסה דחוסה" של שיטת גוגל: כולם זונחים את משימותיהם הרגילות, מתחלקים לקבוצות קטנות, ובמשך שבוע עובדים על רעיון מקורי משלהם. העבודה היא בלי נהלים או ניהול, והתנאי היחיד הוא להציג בסוף השבוע מוצר עובד. 18 ממוצרי מיקרוסופט נולדו כך.

 

  • חוכמת ההמונים של לינוקס: מערכת ההפעלה לינוקס הפועלת באחד מכל 60 מחשבים בעולם, לרבות במחשבי חברת גוגל, נחשבת זה שנים למתקדמת מחלונות. ולא עומדת מאחוריה חברה. לינוקס, כמו ויקיפדיה, היא תוצר של התנדבות המונית ובקושי־מאורגנת שבה אלפי מתכנתים שמעולם לא נפגשו מקדישים זמן, כתחביב, לשיפור התוכנה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x