$
פרסום ושיווק

תושבי רכסים לא קיבלו דואר במשך שנה וחצי; דואר ישראל נקנס ב-25 אלף שקל בלבד

הקנס המקסימלי שחוק הדואר מתיר להשית על החברה במקרה כזה הוא 28 אלף שקל. היחיד שרשאי לשנות את גובה הקנסות הוא שר המשפטים

אביאור אבו 14:0730.12.20

במשך כשנה וחצי לא קיבלו תושבי המועצה המקומית רכסים שירותי דואר, בין אם לבתיהם או באמצעות מרכז חלוקה. חרף פנייה של מינהל הדואר במשרד התקשורת לחברת הדואר, שהורה לה לפעול לחלק את דברי הדואר בשכונות החדשות ביישוב רכסים לבתים, חברת הדואר לא עשתה זאת. לפיכך, המשרד החליט לקנוס אותה ב-25 אלף שקל. ביישוב, הנמצא במחוז חיפה, גרים כ-12.5 אלף איש, מרביתם חרדים.

 

 

על פי חוק הדואר, הקנס המקסימלי שניתן להשית על החברה במקרה כזה הוא כ־28 אלף שקל, והיחיד שרשאי לשנות את הסכומים הוא שר המשפטים. אלא שגם מסכום נמוך זה הופחתו כ-10%, היות שהחברה לא הפרה את אותה הוראה בשלוש השנים שקדמו להפרה זו.

 

הכניסה ליישוב רכסים במחוז חיפה הכניסה ליישוב רכסים במחוז חיפה צילום: גיל נחושתן

 

כחלק מהמלצות ועדת רוזן להסדרת הדואר, שאותן אימץ באחרונה שר התקשורת היוצא יועז הנדל, הומלץ להעלות את סכום העיצום המקסימלי ל-400 אלף שקל, ובכל מקרה להגביל את תקרת סכום העיצום כך שלא יעלה על 10% מהכנסות החברה. ההמלצות דורשות חקיקה, ולאור המצב הפוליטי השברירי, לא מן הנמנע כי הקנסות לא יוגדלו בקרוב.

 

 

מתחילת השנה הוטלו שלושה עיצומים כספיים על חברת הדואר, כולם בסכומים נמוכים מהמקסימום המותר בחוק. בנובמבר הטיל עליה משרד התקשורת עיצום בגובה 18 אלף שקל, בגין "חריגה מהותית ורחבה ביותר מתקן זמן ההמתנה ביחידות דואר שונות, שנקבע ברישיונה". באוגוסט הטיל המשרד על החברה עיצום כספי בגובה 22 אלף שקל "בשל עיכובים בחלוקת דואר רגיל ודואר רשום בעיר רחובות". בינואר הוטל על החברה עיצום כספי בגובה 7,000 שקלים "בשל עיכובים בחלוקת דואר בעיר אופקים".

x