$
משה גורלי

פרשנות

מאפי נוה לצילי נוה, ובחזרה

אבי חימי שותק אך חייב להודיע: אילנה סקר לא תהיה חברת הוועדה למינוי שופטים

משה גורלי 08:1901.11.20

הקשר בין אפי נוה לאתי כרייף, שהוליד את כתב האישום של מין תמורת מינוי, מחוויר בנסיבותיו לעומת הקשר שנחשף ב”כלכליסט” בין אילנה סקר לצילי נוה. וכל הסיפור הזה מקורו בקשר ההוא שבין נוה לסקר. המנטור והתלמידה. אם כל חטאת, כל הקומבינות, ההסתרה והפרקטיקות הפסולות. 

כתבתי כבר שסיפור נוה־כרייף אינו שוחד וכנראה לא ייגמר כך. לכל היותר הפרת אמונים, וגם זה בספק לאחר שנוה כבר לא אישיות ציבורית. אבל מי שחשב אז, או חושב עדיין, שהיחסים היו שוחדיים אף שנוה לא היה חבר בוועדה – אינו יכול להתעלם מהזרמת תיקים ממועמדת לשיפוט לחברת הוועדה סקר; ולהתעלם מהעובדה שסקר לא פסלה עצמה מוועדת המשנה לאחר שהחלה לקבל את התיקים מכלל; אה, נכון, נוה לא העבירה לה את התיקים, אולי זה היה עורך דין אחר מכלל שישב בשולחן לידה.

 

עו"ד אילנה סקר עו"ד אילנה סקר

 

אחרי שציר נוה־שקד בוועדה נשבר, חברה סקר לציר חיות־ניסנקורן. עכשיו היא בצד של ה"טובים". הצד הזה מבטיח את האגף של ה”שי ניצנים”, בסוג של איתרוג. מצד שני, הוא לא מבטיח את מינויה של נוה. לחיות יש היום כוח גדול יותר משהיה לקודמתה מרים נאור לבלום מינויים לא ראויים. כשסקר היתה בצד של נוה־שקד, קל יותר היה לחבורה הזו להשלים את המינויים המועדפים עליה.

 

יודגש: ציונים נמוכים בקורס אינם מחייבים את פסילת המינוי. נכון להתעלם מהם, למשל כשרוצים להפעיל העדפה מתקנת לטובת מועמדת אתיופית או ערבייה. לא לטובת מועמדת פריבילגית כנוה. זו הבשורה של רגב, מארק והאוזר? בוועדה הקודמת, ח"כ נורית קורן קידמה מועמדים תימנים ושקד מינתה שופטות ממוצא אתיופי. מה יש בה בצילי שפספסנו?

 

וכמובן שזועקת כאן שתיקת לשכת עורכי הדין. אם אבי חימי רוצה לבדל את עצמו ואת כהונתו מקודמו, הנה הזדמנות: להודיע שללא הסבר מניח את הדעת, סקר לא תיבחר ב־10.11 לנציגת לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים. סקר היא כרגע המועמדת היחידה. הגברת הראשונה. אם זה מה שיש לחימי להציע, בלי להציע הסבר מניח את הדעת להתנהלותה, כבר עדיף להחזיר את נוה. אם כלום לא השתנה, לפחות שיהיה שמח.

x