$
בכירי וואלה
חקירות בזק גג עמוד

העדות של טלי בן עובדיה: "אמרתי לאילן שהוא כמו אנס מתנצל"

בן עובדיה, ששימשה במשך תקופה קצרה ב־2013 כסמנכ"לית תוכן בוואלה העידה במשטרה כי "הייתי מאוד עקשנית לגבי החופש העיתונאי ושלא יתערבו לי בתכנים ואילן כל הזמן שידר שזה לא בכוחותיו"

תומר גנון 08:0605.12.19

אילן ישועה (63), כיהן מאז שנת 2006, במשך 13 שנה ועד יוני האחרון, כמנכ"ל חברת וואלה. ישועה, בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת ת"א, הכיר את אלוביץ' בשנת 2010 כאשר האחרון רכש את גוף התקשורת מקבוצת "הארץ".

 

ישועה היה מנהל ריכוזי וקפדן – כך לפי עדויות עובדי וואלה לשעבר בתיק 4000. הוא היה מתערב תדיר בתכנים הקשורים למשפחת נתניהו, ולפי ההתכתבויות ששמר והעביר לרשויות האכיפה הוא עשה זאת בעקבות פניות שהגיעו אליו מבני הזוג אלוביץ', או ממקורבים אחרים למשפחתו של רה"מ. "הייתי מאוד עקשנית לגבי החופש העיתונאי ושלא יתערבו לי בתכנים ואילן כל הזמן שידר שזה לא בכוחותיו", העידה במשטרה (19.2.18) העיתונאית טלי בן עובדיה, שכיהנה במשך תקופה קצרה ב־2013 כסמנכ"לית תוכן בוואלה. עובדיה התפטרה לדבריה מהתפקיד בעקבות התערבויות של ישועה. "אמרתי לו שהוא כמו 'אנס מתנצל'", העידה, "שהוא קודם אונס ואחר כך

מסביר ומתנצל למה עשה את זה. היו 3 מקרים כאלה ובשלישי זה נגמר. עזבתי".

 

טלי בן עובדיה טלי בן עובדיה צילום: יאיר שגיא

 

ישועה היה אחד השכירים המתוגמלים בקבוצת בזק במהלך השנים. נכון ל־2012, בעת שוואלה נמחקה מהמסחר, עמדה עלות שכרו על כ־170 אלף שקל בחודש. ב־2014 הוא קיבל בונוס של 12 מיליון שקל על חלקו במכירת אתר יד2. ב־28 בדצמבר 2017 זומן לראשונה לחקירה ברשות ני"ע. "שמרתי הכל – וואטספים, מיילים שיחות טלפון", סיפר לחוקרים. "אני מוכן להעביר לכם את הקבצים. לא מחקתי כלום אף פעם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x