$
עדי המדינה
חקירות בזק גג עמוד

בלעדי לכלכליסט

ניר חפץ: "שאול אמר לכולנו להיפטר מהסלולרי". איריס אלוביץ': "לא זוכרת"

בעימות שערכו חוקרי המשטרה בין השניים, סיפר חפץ על פגישה לילית שקיים עם בני הזוג אלוביץ', שבה "שאול אמר שאני, איריס ואילן ישועה צריכים להחליף את הטלפונים". אלוביץ': "לא זוכרת. בחלק מהזמן יצאתי להביא שתייה"

ליטל דוברוביצקי ותומר גנון 06:5105.12.19

במהלך חקירותיה של איריס אלוביץ' נערך לה ב־26 במרץ 2018 עימות עם ניר חפץ שהפך לעד מדינה בתיק 4000. העימות נסוב בעיקר סביב טענת המשטרה לשיבוש מהלכי משפט מצד שאול ואיריס אלוביץ'.

 

חפץ סיפר על מקרה שאירע במהלך 2017. "נקראתי להגיע לפגישה דחופה בבלפור, ושם שרה ויאיר (נתניהו ‑ ל"ד ות"ג) היו מאוד מבוהלים וביקשו ממני לנסוע מיד לאיריס ולבקש ממנה למחוק את ההודעות שבין שרה ויאיר לבינה בניידים". חפץ סיפר שהגיע לאלוביץ' הביתה ועדכן אותה על "הפגישה שהיתה לי בבלפור. היא הראתה לי את הנייד שלה שהכל מחוק, אבל היא לא מחקה שום דבר, ההתכתבויות איתם היו במילא מחוקות".

 

חוקרים: "מה זאת אומרת?"

 

חפץ: "אני למשל, מיד אחרי שאני מתכתב עם בני משפחת נתניהו אני מוחק את ההתכתבות. וזה גם היה המצב אצלה. ידעתי שזה הנוהל אצל משפחת אלוביץ' ולכן גם לא היה לי דחוף לקיים את הפגישה מיד אחרי שיאיר ושרה ביקשו אותה. ידעתי שזה ממילא מחוק. באותה פגישה איריס עדכנה אותי שהיא לקחה על עצמה את הטיפול בוואלה והיא במהלך היום עוקבת אחרי הפרסומים בוואלה ואחרי כל הטיפול בסיקור של משפחת נתניהו".

 

 

מימין: איריס אלוביץ' וניר חפץ. "היא לקחה על עצמה את הטיפול בוואלה" מימין: איריס אלוביץ' וניר חפץ. "היא לקחה על עצמה את הטיפול בוואלה" צילומים: אוראל כהן, דנה קופל

 

"איריס מיעטה לדבר"

 

עוד קודם לפגישה בבלפור ולפגישה העוקבת עם איריס אלוביץ', נערכה פגישה בביתם של בני הזוג אלוביץ' בינם לבין חפץ.

 

חפץ העיד כי המפגש התרחש בשעת לילה בדצמבר 2016. לדבריו, "יזמתי את הפגישה הזו. הגעתי בשעת חשכה לביתם וביקשתי לדבר עם שאול בארבע עיניים. ישבתי איתו במטבח ועדכנתי אותו שבסביבת ראש הממשלה סבורים בסבירות גבוהה מאוד שהפרסומים בימים האחרונים בתקשורת אודות חקירה משטרתית חדשה שתפתח ותהווה רעידת אדמה קשורה ביחסי בנימין נתניהו־אלוביץ' ובסבירות משנית ביחסי נתניהו־ג'יימס פאקר".

 

חפץ הוסיף כי "בשלב זה שאול ביקש שנצרף את איריס לפגישה. הוא אמר שאפשר לסמוך עליה ושחשוב שהיא תהיה. ואז הוא קרא לה לבוא וישבנו שלושתינו במטבח. שאול אמר שצריך שכולנו ‑ איריס, שאול, אילן ישועה ואני ‑ כולנו צריכים להיפטר מהסלולרי משום שכל עוד הברזל נמצא ניתן לשחזר ממנו הכל".

 

בתגובה שאל אותו חפץ "איך ייתכן שביום אחד הוא ואיריס ואילן יחליפו את הטלפונים? זה דבר מאוד מחשיד. שאול אמר שבקבוצת בזק זה מקובל, שדרג של בכירים בבת אחת משדרג או מחליף טלפונים סלולריים. הוא אמר שלמחרת היום יקח את החלפת הטלפונים שלו, של איריס ושל ישועה על אחריותו. אמרתי באותו מעמד שאדאג תוך כמה ימים להחליף את הטלפון שלי. איריס היתה די פאסיבית, מיעטה לדבר. אני רק זוכר שהיא אמרה שישועה הוא אדם שהם סומכים עליו באופן מלא".

 

אלוביץ' תיארה את המפגש ככזה שבו חפץ דיבר עם בעלה שאול. "אני לא זוכרת", אמרה. "אני זוכרת שזה היה בלילה".

 

"מרחמת עליו"

 

חוקרים לאלוביץ': "מתאר פה ניר אירוע שבו שאול מנחה להחליף את הטלפונים, כשאת כמובן נוכחת ושומעת".

 

אלוביץ': "אני לא זוכרת את זה ככה. בחלק מהזמן יצאתי להביא שתייה ואני לא זוכרת את הפגישה הזאת ככה".

 

חוקרים: "אוקיי. אז לגבי החלפת הטלפונים?"

 

אלוביץ': "אני לא זוכרת את זה".

 

חוקרים: "ניר אומר שהיו שתי פגישות נפרדות. אחת, פגישת השיבוש המוכרת, שזו הפגישה שניר סיפר לכם על הפחד שמדובר בראש הממשלה ויחסיו עם שאול אלוביץ' ובעקבותיה שאול הציע להחליף לכם את הטלפונים. לפגישה אחרת ניר הגיע רק אלייך הביתה".

 

אלוביץ': "אני זוכרת את זה כפגישה אחת באותו ערב".

 

חוקרים: "אז לעניין מה שאומר ניר בהקשר של אמירה של שאול להחליף טלפונים ‑ את לא זוכרת דבר כזה?"

 

אלוביץ': "לא".

 

באותו הרגע העימות הסתיים וחפץ עזב את החדר. החוקר שואל את אלוביץ': "מה התחושה?"

 

איריס: "מרחמת עליו".

 

חוקרים: "את מרחמת עליו?"

 

איריס: "זו התחושה שעולה".

 

חפץ: "אחרי שאני מתכתב עם בני משפחת נתניהו אני מיד מוחק את ההתכתבות, וזה גם הנוהל אצל משפחת אלוביץ'"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x