$
בכירי וואלה
חקירות בזק גג עמוד

בלעדי לכלכליסט

היומן של אילן ישועה נחשף: "אלוביץ' לקח ממני את הנייד באגרסיביות. הם מודאגים שאני לא חזק"

תרשומת השיחות שהופקדה בכספת, מסע הלחצים המתגבר של אלוביץ' לתאם גרסאות ודרישותיו להשמיד את הנייד, הסתרת הקשר למיליארדר פאקר והחשש מהזעם בבלפור. החודש הדרמטי של גיבורי תיק 4000 כפי שתיעד מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה

תומר גנון וליטל דוברוביצקי 06:5105.12.19

בשבועות שחלפו מאז סוף דצמבר 2016, אז זומן באישון ליל לביתו של הבוס שלו, שאול אלוביץ' – שניסה לתאם איתו גרסאות ודרש ממנו למחוק התכתבויות מפלילות מהטלפון ולהעלים אותו – ניהל מנכ"ל אתר וואלה לשעבר, אילן ישועה, יומן אישי.

 

שורה של תרשומות שבהן תיעד ישועה כל פגישה שלו עם אלוביץ' שבה האחרון שוחח איתו על חקירה אפשרית שתפתח על קשריו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. את התרשומות, שהפכו למסמך יוצא דופן שנחשף כאן לראשונה, הפקיד מדי פעם ישועה בכספת של עורכי דינו במשרד מיתר ברמת גן. זאת כתעודת ביטוח עבור עצמו לכך שלא שיתף פעולה עם הניסיונות של אלוביץ' ואשתו איריס לשבש את החקירה בתיק 4000.

 

עוד בנושא:

 

ליומן התווסף בהמשך בכספת הארד דיסק ודיסק און קי שכללו העתק של הטלפון של ישועה. אלה נמסרו לחוקרי רשות ניירות ערך בשלב החקירה הסמויה בתיק 4000. לאור התנהלותם של בני הזוג אלוביץ', כפי שעלתה מהיומן שניהל ישועה, עדותו וכן העובדה שהם אכן מחקו התכתבויות מהטלפונים שלהם, הם מואשמים מלבד עבירות השוחד לנתניהו, גם בשיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה של ישועה.

 

יום ג', 27.12.16

הפגישה הלילית בביתם של בני הזוג אלוביץ'

 

משתתפים: אילן ישועה, שאול אלוביץ', איריס אלוביץ' (נרשמת בשעה 9:30 בבוקר ביום למחרת, יום ד' 28.12.16, על ידי עורכת הדין עו"ד טליה גרסטלר־רוטשילד ממשרד מיתר־לקוורניק. במסגרת פגישה בביתו של עו"ד רלי לשם)

 

"איריס ביקשה מאילן לבוא אליהם הביתה להתייעצות. 22:45: יונתן 33 תל אביב. שאול ואיריס קיבלו אותו. אמרו שניר חפץ היה אצלם ואמר שחוששים. שמעורכי הדין של ראש הממשלה (וינרוט) סקרו איתו את האפשרות לקראת חקירה. האפשרוית: 1) היחסים בין שאול לביבי 2) היחסים בין ביבי לג'יימס פאקר.

 

ביקשו לתאם עמדות לפני שהחקירה נפתחת במידה והיא תפתח שבוע הבא, כדי שלא תהיה סתירה בין מה שאומר אילן לבין מה שאומרים אצל רה"מ. ביקשו שאילן יפתח את הטלפון וימחק את קבוצת הוואטסאפ. אילן סירב. ביקשו שיחליף את הטלפון באופן מיידי, שיגיד שהטלפון נפל לשירותים ונהרס. אמרו שמתכוונים לעשות אותו דבר בעצמם. בתחילת המפגש ביקשו להשאיר את הטלפונים בחוץ יחד עם שלהם. אילן כיבה את הנייד והשאיר אותו בחוץ. שאלו מה תהיה העמדה וביקשה שיגיד שהוא יזם הכל. אילן אמר שזה לא יכול להיות. כולם יודעים הכל ולא יכול להיות שזה לא שאול אמר. אמרו שהקו יהיה שהאתר במרכז ולא בשמאל. ביבי חבר וידיד, לא רוצה לנהל קמפיינים סתם.

 

 

אילן ישועה לצד רישום השיחה הראשונה בכתב ידה של עו"ד טליה גרסטלר־רוטשילד אילן ישועה לצד רישום השיחה הראשונה בכתב ידה של עו"ד טליה גרסטלר־רוטשילד

 

הפגישה הסתיימה. איריס הסירה את עצמה מקבוצת הוואטסאפ ואילן הוציא את שאול, על מנת לאפשר את מחיקת הקבוצה. עשה זאת כדי שיחשבו שמחק את הקבוצה ושירד הלחץ".

 

29.12.16, יום ה'

פגישה מתוכננת מראש עם שאול בבזק

 

משתתפים: אילן ישועה, שאול אלוביץ'

 

ישועה כותב: "הלחץ שלו גדול. לוקח את הטלפון הנייד שלי באגרסיביות שם אותו יחד עם שלו בחדר השני הצמוד ללשכתו (חדר המוביל לשירותים הפרטיים שלו). חוזר ומשנן כל מה שנאמר בפגישה הלילית. מדגיש את החשיבות לדבוק בקו הפוליטי. כלומר הונחיתי באופן כללי על ידו שהאתר לא יהיה שמאלני. לא היו הנחיות ספציפיות לאורך הדרך.

 

 

אילן ישועה, לשעבר מנכ"ל וואלה אילן ישועה, לשעבר מנכ"ל וואלה צילום: עמית שעל

 

אומר שהם פגשו את עו"ד אברמי (וול – ת.ג ול.ד) מפישר בכר חן והם יותר רגועים, כי לדבריו אם החקירה היתה עוסקת בהם, אז לא הגיוני שמזמינים את ביבי לפני שקוראים לשאול.

 

שואל אם נפגשתי עם ניר חפץ. מדוע איני עונה לו. אני אומר שלא עניתי וגם לא מעוניין לענות או לפגוש או לדבר עם ניר בשום אופן. מסביר לי שניר בסך הכל רוצה לתאם איתי מה נאמר בינינו. אני חוזר ומבהיר כי אין לי שום כוונה ליצור קשר עם ניר. שואל אם החלפתי נייד. אני מסביר שהזמנתי שייקח כמה ימים לאספקה. שואל אם מחקתי את כל התכתבות איתם. אני מאשר שכן (לא מחקתי)".

 

2.1.17, יום ב'

פגישה לא מתוכננת ששאול מבקש

לקיימה כביכול להכנת הפגישה

המתוכננת ליום חמישי אותו שבוע בנושא התוכנית הרב שנתית

 

משתתפים: אילן ישועה, שאול אלוביץ'

 

ישועה כותב: "פגישה לחוצה מאוד. לדבריו הוא התייעץ עם עו"ד פלילי. מבקש לתקן את כל ההנחיות הקודמות עד עכשיו: ההנחיה לומר שהונחיתי על ידי שאול על רקע פוליטי אידיאולוגי. עו"ד שלו אמר לו שאם ביבי ביקש לשנות לקו ימני התומך בו, אז לא נחשב למשהו אסור. דומני שהשתמש במילים טובת הנאה. לכן מנחה אותי לומר אם אני נשאל שלא קיבלתי משאול שום הנחיה. גם לא פוליטית. בניגוד למה שהתבקשתי עד לאותו שלב. מדגיש בפני אין להם כלום... אני (שאול) עונה לכל שאלה לא לא לא וגם הוא (רה"מ) יגיד לא, לא, לא אז זה מה שאתה (אילן) צריך לענות להכל: לא, לא, לא. שואל שוב אם החלפתי אייפון. אני מסביר שצריך לקרות מחר".

 

 

 

3.1.17, יום ג'

אספקת אייפון חדש

 

5.1.17 , יום ה'

פגישה מתוכננת מראש בבזק לגבי תוכנית רב שנתית

 

משתתפים: אילן ישועה, שאול אלוביץ'

 

ישועה כותב: "הפגישה כולה על נושא החקירה. עדיין לחץ גדול. מספר שהיה בלחץ כל השבוע כי נודע לו ממקורותיו שאמנון אברמוביץ' עמד להעלות ביום שישי בחדשות 2 למחרת כתבה שתיק 2000 זה על שאול...פנה לכל חבריו של שאול לתגובה. אבל עכשיו יש צפירת הרגעה...ברור לשאול שזה לא עליו ולא תהיה כתבה כזו. חוזר ומשנן את ההנחיות. אם אני מזומן לחקירה לומר הכל לא, לא, לא. שואל על הפלאפון. אני אומר שהוחלף. מבקש לוודא שהישן הושמד, כך שלא ניתן יהיה לעולם להגיע אליו. אני מאשר (בפועל המכשיר הישן שמור אצלי)".

 

 

 

8.1.2017, יום א'

ארוחת פרישה לאיציק אידלמן מהדירקטוריון (של בזק)

 

משתתפים: אילן ישועה, שאול אלוביץ', אור אלוביץ'

 

"מתפרסם שתיק 2000 עוסק בנוני. מצב רוח מרומם. אור (בנו של שאול, ת.ג ול.ד) אומר לי שכמעט בכה מרוב אושר כשהתפרסם שזה נוני (ולא שאול). קובל על הקו העצמאי של המערכת...שאול: זה יעלה לנו ביוקר. נשלם במחירים שאני אפילו לא רוצה לחשוב עליהם".

 

 

 שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: מוטי קמחי

 

15.1.17, יום א'

פגישה מתוכננת מראש, הצגה ראשונה של יעדי הנהלה 2017

 

משתתפים: אילן ישועה, שאול אלוביץ'

 

"חלק קצר ביותר מוקדש למטרת הפגישה הפורמלית. חוזר על הדרישו

ת שאכחיש הכל. חוזר על הדרישות שאנסה לכוון את המערכת להיות יותר מאוזנת...שאול: הם צריכים להיות אינטליגנטים ולהבין לבד מה צריך לעשות ומה לא".

 

17.1.17, יום ג'

פגישה ביוזמתי, טליה + אייל רוזובסקי + רלי לשם (עורכי הדין ממשרד מיתר)

 

משתתפים: ישועה, רוזובסקי, לשם, גרסטלר־רוטשילד

 

"אני מדווח על הפגישות ותוכנן. מבקש הנחיות. מסכמים שאעביר תיעוד של כל החומר שיהיה בכספת במיתר. כמו כן אני מתבקש להעביר ממו (מזכר, ת.ג ול.ד) הכולל תרשומת הפגישות האחרות לאחר הפגישה הלילית, לגביה יש תרשומות אצל טליה".

 

19.1.17, יום ה'

פגישה ביורוקום אצל שאול לבקשתו.

מזמן אותי בוואטסאפ יום קודם לכן בערב. מבקש שאקפוץ לחצי שעה

 

משתתפים: ישועה, שאול אלוביץ'

 

"לחץ גדול. חוששים שוב שהחקירה תסתעף אליהם. מזכיר הרבה את ארי הרו. הוא ואור אכלו צהריים עם אלי עזור שאמר ששם שמעו לגבי ארי הרו.

מספר שאת הפגישה איתי יזמה איריס. הם מודאגים שאני לא חזק...

 

חוזר ומדגיש את החשיבות שאענה לכל דבר בלא לא לא. מדגיש שכך הוא יעשה וכך גם רה"מ ואז אין להם (החוקרים) כלום.

 

מביע חשש מקו עצמאי של המערכת. שאול: הם בבלפור בטח מקללים אבל זה עדיין לא ירד למטה כי אין להם קשר עם השטח בגלל החקירה. כשיתחדש הקשר בין רה"מ לאנשיו יהיה בוודאי קשה מאוד.

 

מדבר על ג'יימס פאקר. מנחה אותי שאם אני נשאל אז לא לומר ששאול חיבר בינינו אלא יעקב נאמן (עורך הדין המנוח, ת.ג ול.ד). וכמו כן שהוא התעניין בכלל ביד 2 ורק אחר כך הביע עניין בוואלה (האמת היא שפאקר הופנה על ידי שאול שאמר שהוא הופנה על ידי ביבי בקשר לאפשרות לרכוש את וואלה. הפגישה איתו היתה על וואלה. לאחר מכן כשהתחלנו בתהליך הוא הביע עניין לרכוש את וואלה+יד 2)".

 

25.1.17, יום ד'

פגישה עם שאול בלשכתו בבזק עפ"י תכנון אישור יעדי הנהלה 2017

 

משתתפים: ישועה, שאול אלוביץ'

 

"מסביר לי בעדינות שלעורך הראשי ולמערכת אין IQ אחרת היו מבינים איך לנהוג במצב הזה בלי הנחיות. שאול: אנחנו יותר גרועים מעיתון הארץ או כמותם. אנחנו צריכים להיות יותר מאוזנים.

 

בטח מקללים אותם בבלפור אבל זה לא ירד לשטח. מומו (פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, ת.ג ול.ד) חושב שהכל עוד בסדר בין המשפחה לשאול. לדברי שאול, מומו אפילו מבקש משאול שיעזור לביבי. חושש מהרגע שיתחדש הקשר בין מומו לביבי אז יהרגו אותו.

 

חוזר על ההנחיה של: לא לא לא. הגרסה שאני חייב לדבוק בה (היא) שלא היו שום הנחיות שוטפות של שאול אלי בשום נושא. גם לא לגבי הקו הפוליטי. מביע ביטחונו בכך שרה"מ ישרוד את החקירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x