$
תעשייה ופיננסים

עוד עזיבה מתוקשרת ברנו: המנכ"ל תיירי בולורה הודח

קונצרן רנו ניסאן מיצובישי עובר טלטלה נוספת לאחר הדחתו של קרלוס גוהן בעקבות מעורבותו בפרשת שחיתות; בולורה נחשב לבן טיפוחיו, ועתה משלם גם הוא את המחיר; יוחלף על ידי הסמנכ"לית קלוטיל דלבוס

תומר הדר 12:5811.10.19

קונצרן רנו ניסאן מיצובישי עבר בשנים האחרונות שלל טלטלות פרסונליות שהחלו עם הדחתו לפני כשנה של היו"ר והמנכ"ל קרלוס גוהן, בשל מעורבותו בפרשת שחיתות. כעת מגיע תורו של תיירי בולורה, מנכ"ל רנו הנוכחי. בולורה בן ה 56 נחשב ל"קורבן" של הנסיבות המתוחות בין רנו ובין ניסאן בקונצרן העולמי, שהפכו עוד יותר מתוחות מאז הדחת גוהן.

 

 

 

דיווחים אודות הדחה צפויה של בולורה שהצטרף לרנו בשנת 2012 לאחר כהונה במישלן (בדומה לגוהן עצמו) צצו כבר לפני שלושה ימים, לאחר שבתקשורת הצרפתית טענו כי ז'אן דומיניק סנארד, נשיא רנו ומי שצפוי עתה לשמש גם כיו"ר, פועל בעניין, מאחר שבולורה נחשב לבן טיפוחיו של גוהן המודח.

 

בולורה. מקורב לגוהן בולורה. מקורב לגוהן צילום: איי אף פי

 

הדחתו של בולורה מתרחשת במקביל ל"ניקוי אורוות" שהתקיים השבוע גם בניסאן, שבמסגרתו מונה מקוטו אושידה לתפקיד המנכ"ל. בולורה אינו ראשון הבכירים ברנו שעוזב: לפני מספר חודשים הודיע תיירי קוסקס, ראש מערך המכירות על עזיבה ל-PSA, החברה האם של פיג'ו וסיטרואן. בולורה נחשב בעיני רבים ל"גורם מפריע" בדירקטוריון רנו ניסאן מיצובישי העולמית, זאת לנוכח קשיים שהערים כביכול בפני רה אורגניזציה של ענקית הרכב היפנית-צרפתית לאחר עידן גוהן.

 

בולורה יוחלף בתפקיד על ידי קלוטיל דלבוס שמכהנת מזה שלוש שנים כסמנכ"לית. לפי הודעתה הרשמית של רנו, דלבוס בת ה-52 הצטרפה לחברה בשנת 1992, מאז מילאה מגוון תפקידים במחלקות המיזוגים והנהלת החשבונות. בשנת 2012 מונתה דלבוס לתפקיד הנהלה ראשון ברנו וב-2014 מונתה לדירקטורית ברנו ניסאן מיצובישי העולמית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x