$
מעסיקים

חליפה או קז'ואל? כך תתלבשו לנסיעת עסקים בחו"ל

במקסיקו מעריכים מאוד לבוש לבן בפגישות אבל בהונג קונג מומלץ להימנע מכך, למה ברוסיה אסור להסיר את הג'קט ומדוע באירלנד לא כדאי לענוד תכשיטים יקרים - מדריך קוד לבוש חובק עולם

מעין מנלה 22:1405.04.19

את קוד הלבוש העסקי הנהוג בארץ סביר להניח שאתם כבר מכירים, אבל איך מתלבשים לנסיעת עסקים ביפן? ברוסיה? בארה"ב? מתכננים נסיעת עסקים לחו"ל? המדריך הזה הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

 

"זה לא רק חשוב להתכונן לנסיעת עסקים בחו"ל, זה חיוני", אומרת הסטייליסטית המתמחה בסטיילינג לגברים, אושרת אורן, "אם זאת נסיעת העסקים הראשונה שלכם מחוץ לישראל, בדיקת נאותות על המדינה בה אתם מבקרים הינה בגדר חובה. אינטראקציה שתהיה לכם עם עמיתים מקומיים בעלי תפיסה מהירה תציף מיד את חוסר ההתמצאות שלכם במנהגים המקומיים וזלזול בקוד ההתנהגות המקובל עלול להעיב על הנכונות לעשות עסקים".

 

 קרדיט: מעין כלו-לוין - הלול סטודיו לעיצוב גרפי

 

"קורה שעסקאות נכשלות בעקבות חוסר הסכמה בין הצדדים", היא אומרת, "אבל להכשיל עסקה משום שלא יצרתם רושם נכון, זאת תקלה שאסור שתקרה. ללא הכנה נאותה, לא רק שאתם עלולים להיראות נאיביים ולא מתוחכמים, אתם מסתכנים בכך שייתכן ותעליבו את אותם אנשים שאתם רוצה להרשים, או גרוע מכך, אתם יכולים להיות מתויגים ככאלו שלא מוכנים לתפקיד עם תחומי אחריות גלובליים. ניסיון בינלאומי הוא פרמטר חשוב ברזומה של מנהלים רבים, אם לא תעשו את שיעורי הבית שלכם לפני נסיעות עסקים, עלולה להיות לכך השפעה שלילית חמורה על הקריירה שלכם".

 

נוסעים להונג קונג? אל תארזו בגדים לבנים נוסעים להונג קונג? אל תארזו בגדים לבנים צילום: שאטרסטוק

 

רשמי או קז'ואל?

עסקים לא יודעים גבולות – כל איש עסקים מודע לכך. עם זאת, כשזה נוגע לקוד לבוש עסקי, המראה הנכון עדיין נשאר הגורם המכריע לתדמית המקצועית שלנו ברחבי העולם.

אושרת אורן אושרת אורן קרדיט: לידור כהן

 

עם המגמות הנוכחיות של הגלובליזציה, אפשר היה לחשוב שקוד הלבוש העסקי ברחבי העולם יהיה פחות או יותר אותו דבר. אבל זה לא ככה. אמנם סגנון הלבוש המערבי הכולל חליפה קלאסית לגבר או חליפת מכנס אלגנטית לאישה - הפכו לתלבושת אוניברסלית בכל קו רוחב נתון על פני הגלובוס, אבל חשוב מאוד לזכור שפרטים קטנים והבדלים עדיין קיימים ושווה להכיר אותם כאשר אתם שוקלים עסקים עם שותפים בחו"ל.

 

רשמי או קז'ואל? זאת השאלה הנוגעת לעניין הלבוש העסקי בכל רחבי העולם. גברים נוטים לדבוק בחליפה ברובן המכריע של המדינות, גם בנינוחות שבהן ואילו נשים מתמודדות עם דילמה רחבה יותר, שכן הבחירה בין לבוש פורמלי וקז'ואל היא לא הבחירה היחידה שלהן, קודי הלבוש הללו כוללים בתוכם מנעד רחב של אפשרויות החל מגובה העקב של הנעל, דרך עומק המחשוף ועד רמת הכיסוי של המייקאפ. השכל הישר הוא שחקן משמעותי בבחירת הלבוש במדינה שאתה לא מכיר, אבל כדי שתבואו מוכנים מוטב שתבדקו את זה מקרוב לפני שאתם אורזים את המזוודות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x