שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פצצת התחבורה
גג עמוד פצצת התחבורה

חיים בכבישים

חיים בכבישים: "אפילו בשישי בצהריים זאת נסיעה של שעתיים"

יריב דגן עובד עם ציוד וידיאו כבד ולכן לא יכול להשתמש בתחבורה ציבורית. זה עולה לו בשעה וחצי נסיעה לכל כיוון מחדרה לתל אביב

ארי ליבסקר 08:1931.01.19

יריב דגן, בן 50, מפיק וידיאו. גר בשכונת ויצמן בחדרה, נשוי פלוס שניים.

 

"אני נוסע למרכז תל אביב שלוש פעמים בשבוע בערך, בשעה הכי מסובכת, שבע וחצי בבוקר, כי אני צריך להגיע בסביבות תשע וחצי או עשר. אני סופג פקקים של שעה וחצי. ביום שישי, כשאין פקקים, זה לוקח לי 45 דקות. הלחץ הגדול במהלך השבוע נמצא בשני מוקדים".

 

 

 

 

יריב דגן. "הפקקים התגברו. אני מרגיש את זה במיוחד באוגוסט. פעם בקיץ הכבישים היו מתפנים. היום כבר לא. הכביש פנוי רק בשישי בבוקר" יריב דגן. "הפקקים התגברו. אני מרגיש את זה במיוחד באוגוסט. פעם בקיץ הכבישים היו מתפנים. היום כבר לא. הכביש פנוי רק בשישי בבוקר" צילום: אלעד גרשגורן

 

 

חדרה גדלה מאוד. "מוקד הלחץ הראשון הוא בצומת ביציאה מחדרה. יש שם שני רמזורים שמעכבים את התנועה. זה לא היה ככה בעבר, אבל חדרה גדלה מאוד בשנים האחרונות. נוצר שם צוואר בקבוק שבקרוב אני מקווה שישתנה כי יפתחו מחלף חדש, למרות שגם הוא יספוג לחץ משכונות חדשות. כיום רק שני הרמזורים לוקחים לי רבע שעה. אחר כך אני נוסע בכביש החוף בקלות יחסית, עד הפקק הבא, שמתחיל מנתניה ונמשך כל הדרך עד לתל אביב, ברמה שעומדים את כל הדרך הזאת. גם הפתיחה של כביש 553 החדש לא משפרת את המצב ויוצרת עומס חדש מכפר סבא ורעננה. גם איילון החדש לדרום סיוט. יש פקקים עצומים בהרצליה באזור התעשייה ואז איילון נכנס לפעולה - ושם הפקקים הם כבר שם דבר".

 

  

 

 

ההרחבה של איילון לא עוזרת. "הדרך חזרה לוקחת שעה ורבע עד שעה וחצי. אז אני סובל את כל הפקקים על איילון וכביש החוף מתחיל להיות פקוק מרשפון, בגלל ההרחבה החדשה של איילון, שיצרה פקק ענק ומזדחל עד פולג. כמעט בכל יום יש תאונה לצערי, וכשזה קורה אז אין על מה לדבר, הזמן מתארך בהרבה".

 

גם מוקדם בבוקר המצב רע. "במחלף חבצלת אין פקקים בשעות הרגילות שלי, אבל בשש בבוקר יש, בגלל תנועת המשאיות. אני חווה את זה בימים שאני יוצא יותר מוקדם להפקות בדרום".

 

רכבת היא לא אופציה. "אני סוחב ציוד וידיאו כבד מאוד. אני לא יכול להתנהל עם הציוד הכבד שלי בתחבורה ציבורית אם היעד שלי במרחק של יותר מ־200 מטר מהרכבת. זה פשוט בלתי אפשרי".

 

זה לא תמיד היה ככה. "אני מרגיש את זה במיוחד באוגוסט. פעם בקיץ הכבישים היו מתפנים. חופש גדול, אנשים נוסעים לחו"ל. היום כבר לא. הכביש פנוי רק בשישי בבוקר. פעם הוא היה פנוי גם בשבת ובשישי אחר הצהריים. היום תנסה לנסוע בשישי בצהריים מתל אביב לחדרה, זה לוקח שעה ו־40 אם לא שעתיים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x