$
מעסיקים

הכישורים הכי נדרשים בשוק העבודה ב-2019

יצירתיות ויכולת שכנוע נמצאים בראש רשימת הכישורים ה'רכים' הכי נחוצים לחברות לפי לינדקאין; את רשימת הכישורים ה'קשים' פותחים מחשוב ענן ובינה מלאכותית

שירות כלכליסט 11:2007.01.19
בשוק העבודה האמריקאי יש כיום למעלה מ-7 מיליון משרות לא מאויישות, כך לפי נתוני משרד העבודה האמריקאי, וההערכה היא כי צפוי מחסור בעובדים מיומנים. בעקבת זאת, חברות רבות מגמישות את הדרישות מהמועמדים שהן מגייסות. כך למשל, חברות כמו גוגל, אפל, IBM ובנק אוף אמריקה לא מחייבות יותר שהמועמדים לעבודה יהיו עם תואר אקדמאי.

במקום להדגיש את הצורך בתארים ספציפיים וניסיון, בחברות השונות מעבירים את המיקוד לכישורים שהעובד הפוטנציאלי יביא איתו. "לכישורים יש את החשיבות הגדולה ביותר", מודה ג'אנל גייל, סגנית נשיא בפייסבוק למשאבי אנוש, בראיון ל-CNBC. היא מציעה לאנשים המעוניינים לעבוד בחברות כמו פייסבוק להתמקד בכישורים שהם יכולים להציע ולהגיש מועמדות - גם אם קורות החיים לא מתאימים בדיוק לדרישות בתיאור העבודה.

 

מחשוב ענן, אחד מהכישורים ה'קשים' הנחוצים ביותר למעסיקים ב-2019 מחשוב ענן, אחד מהכישורים ה'קשים' הנחוצים ביותר למעסיקים ב-2019 צילום: shutterstock

 

"כשאנחנו מסתכלים על התמונה הגדולה, אנחנו מעניקים לכישורים יותר חשיבות על פני ניסיון", הוסיפה. "תגישו מועמדות אם יש לכם את הכישורים הרלוונטיים גם אם חסר לכם הניסיון המתאים, כי אנחנו מחפשים מתחת לפני השטח את מה שבאמת ישפיע – כלומר הכישורים שאתם מביאים".

 

בלינקדאין ניתחו לאחרונה מאות אלפי מודעות דרושים, וזאת במטרה לקבוע מה הם הכישורים הנחוצים ביותר לחברות ב-2019. המחקר מצא שהמעסיקים מחפשים עובדים עם כישורים "רכים" ועם כישורים טכניים "קשים".

 

5 הכישורים ה"רכים" המבוקשים ביותר בשוק העבודה בשנה הקרובה:

5. ניהול זמן

4. יכולת הסתגלות (Adaptability)

3. עבודה בצוות ושיתוף פעולה (Collaboration)

2. יכולת שכנוע (Persuasion)

1. יצירתיות

 

5 הכישורים ה"קשים" המבוקשים ביותר בשוק העבודה בשנה הקרובה:

5. עיצוב UX

4. ניהול אנשים (People Management)

3. לוגיקה וניתוח מידע (Analytical Reasoning)

2. בינה מלאכותית

1. מחשוב ענן

 

לדבריו של פול פטרון מלינקדאין, הרשימה הנוכחית משקפת שינוי בסדרי העדיפויות של המעסיקים. "למרבה העניין, הכישורים החדשים שהצטרפו לרשימה שלנו הם תכונות אנושיות ייחודיות. בקרב הכישורים הרכים, יצירתיות והסתגלות נכנסו לרשימה לראשונה, ובקרב הכישורים הקשים ניהול אנשים הוא תוספת חדשה", ציין. "בעוד שכישורים דיגיטליים כמו מחשוב ענן ואינטליגנציה מלאכותית דורגו ראשוניים ברשימה הכישורים הקשים המבוקשים ביותר, הופעתם של הכישורים החדשים מצביעה על כך שהמעסיקים מכירים בחשיבות אימוץ הטכנולוגיות המודרניות, אך מודעים גם לכך שיש דברים שהטכנולוגיה לא יכולה לעשות, כמו להתחבר לאנשים אחרים, לחשוב מחוץ לקופסה ולהסתגל במהירות לסדרי עדיפויות חדשים או לפתור בעיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x