$
מיסוי

איריס שטרק נבחרה לנשיאת לשכת רואי החשבון

שטרק, בת 57, מייסדת ושותפה מנהלת בפירמת שטרק את שטרק נבחרה בתום מערכת בחירות ארוכה ומלאה הכפשות מול המתמודדים רו"ח ועו"ד ג'ק בלנגה ורו"ח חן שרייבר. בבחירות הצביעו 4,588 חברי לשכה לעומת 3,300 חברים בבחירות הקודמות. לראשונה תכהן אישה בתפקיד נשיאת הלשכה

עמרי מילמן 08:3905.09.18

רו"ח איריס שטרק זכתה בבחירות שהתקיימו אתמול לנשיאות לשכת רואי החשבון, כך מודיעה הבוקר לשכת רואי החשבון, אחרי מערכת בחירות ארוכה ומלאת הכפשות בין שטרק, רו"ח ועו"ד ג'ק בלנגה ורו"ח חן שרייבר. שטרק תכנס לתפקיד ב-16 בספטמבר בכינוס של האסיפה הכללית, לכהונה של שלוש שנים.

 

 

שטרק זכתה עם 1,658 קולות, בעוד שבלנגה קיבל 1,532 קולות ושרייבר זכה ב-1,376 קולות. במקביל התקיימו בחירות לוועד המרכזי של לשכת רואי החשבון שם נבחרו לפי הסדר- שטרק, אורנה צח-גלרט, אלינה פרנקל-רונן, בלנגה, עופר מנירב, שרייבר, ליאת פייג נויבירט, צבי פרידמן, רגינה אונגר, קובי נבון, מנחם רהב ורעיה דיקר.

 

שטרק, בת 57, היא מייסדת ושותפה מנהלת של פירמת שטרק את שטרק רואי חשבון, דירקטורית במספר חברות ולשעבר יו"ר נמל אשדוד. שטרק, הנשיאה האישה הראשונה של הלשכה מאז הקמתה לפני 87 שנים, אמרה עם היבחרה: "זהו רגע היסטורי ללשכת רואי חשבון שבחרה לראשונה ברואת חשבון לנשיאה ובעיני גם עבור כלל הארגונים הכלכליים שעד היום לא מכהנת בראשם אישה.

 

"אני מתרגשת מהבחירה של ציבור רואי החשבון ועל הבעת האמון הרחבה בה זכיתי היום. הבחירות היו מאד סוערות. כנשיאת הלשכה, אני מסתכלת קדימה, וכעת עלינו לאחד כוחות של כל ציבור רואי החשבון, הפעילים הנבחרים להנהגה הארצית, המחוזות והסניפים על מנת ליישם את כל המהלכים והפתרונות שהצענו, לטובת ציבור רואי החשבון.

 

"אני מבטיחה לרואי החשבון שאנחנו נחזיר את גאווה ואת ה'ניצוץ לעיניים', את ההכרה בחשיבותם שלנו רואי החשבון כנדבך מרכזי בכלכלה הישראלית. המצע המפורט שהצגנו בבחירות, הוא הבסיס לתוכנית עבודה שאנו ניישם מיידית, בשיתוף פעולה עם כל הנבחרים מכל הרשימות , כאשר את כולנו מאחדת כעת מטרה משותפת והיא למען רואי חשבון, ולמען העסקים, החברות והארגונים אותם אנו מייצגים, שהם המנוע של הכלכלה הישראלית ואנו חלק בלתי נפרד מהאיתנות הפיננסית של המשק".

  

שטרק. נבחרה בתום מערכת בחירות מלאה הכפשות שטרק. נבחרה בתום מערכת בחירות מלאה הכפשות צילום: ניב קנטור

 

 

בשונה מלשכת עורכי הדין, שבה חייבים עורכי הדין להיות חברים ולשלם אגרה, רואי חשבון אינם מחויבים להיות חלק מלשכת רואי החשבון, שכן הפיקוח ואסדרת המקצוע נעשים על ידי מועצת רואי החשבון הכפופה למשרד המשפטים. מספר בעלי זכות הצבעה בלשכה עומד על - 10,900 חברים (מתוך 14.5 אלף חברי לשכה ועשרות אלפי רואי חשבון בארץ) מתוכם כאמור הצביעו רק 4,588 איש. לאחר מספר מערכות בחירות מנומנמות יחסית בעשור האחרון שבחלקן היה רק מועמד אחד, מערכת הבחירות הזו גררה עימותים והכפשות בין המועמדים שלוו במיילים והודעות שהופצו בין חברי הלשכה שאף הרחיקה חלק מהחברים בלשכה מהקלפיות.

 

בבחירות הקודמות לפני שלוש שנים הצביעו כ-3,300 חברים. 

 

שדולת הנשים בישראל בירכה על מינויה של שטרק לתפקיד: "הגיע הזמן שגם בתפקיד זה תשמש אישה. מדהים שהפעם הראשונה שאישה נבחרת לתפקיד זה מתרחשת 87 שנים אחרי שנוסדה לשכת רואי החשבון בישראל. ייצוג נשים בעמדות בכירות בכל חלקי שוק העבודה, הפרטי והציבורי, הוא דבר חשוב מאין כמוהו ליצירת שוק עבודה שוויוני יותר ובטוח יותר עבור נשים, ואנו מחלות לעוד הרבה מינויים ראויים של נשים למשרות בכירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x