$
03.09.18
נשים ועסקים
"בשביל נילי הספורט היה מפלט, אחר כך היא הבינה שביכולתו לשנות את חייה"
דנה לביא בחרה את נילי בלאק אלופת העולם באגרוף תאילנדי, בת 23
מגזין נשים 3.9.18 נילי בלאק, צילום: תומי הרפז
רותה קופפר 11:2903.09.18

דנה לביא, מנכ"לית הדקה ה-90, בת 47 דנה לביא, מנכ"לית הדקה ה-90, בת 47 צילום: ענבל מרמרי
"

נילי היא אחת הספורטאיות הגדולות שיש ושהיו בישראל. השנה היא זכתה בפעם החמישית באליפות העולם בקיקבוקסינג ובפעם השלישית באליפות אירופה. ההצלחה שלה חסרת תקדים, במיוחד לאור הרקע שממנו באה - היא גדלה בבית דתי והתחנכה באולפנה בבית שמש - סביבה שלא מעודדת נשים להצטיין בספורט, ודאי שלא בספורט שיש לו דימוי גברי.

 

למגזין המלא לחצו כאן 

 

"בשביל נילי הספורט היה מפלט. אחר כך היא הבינה שביכולתו לשנות את חייה. לאחר שנהייתה לספורטאית מצטיינת השתפרו גם הישגיה בלימודים. כיום היא לומדת לימודים אקדמאיים - הפסיכולוגיה של הספורט.

 

"נילי נמצאת מתחת לרדאר כי הענף שלה זוכה לפחות הכרה ופחות תקציבים. זה מצב שמאפשר לה להתבלט, אבל בלי תקציב קשה להמשיך להצליח. למרות זאת נילי שוברת תקרות זכוכית, מקריבה למען מה שהיא מאמינה בו וצומחת יפה"

 

"לי אין רקע בספורט, חוץ מזה שאני רצה ארבע פעמים בשבוע, אבל אני תמיד מתרגשת עד דמעות מספורטאים ישראלים שמניפים את הדגל ושרים את ההמנון. אני עוקבת אחר נילי כבר שנים ונפעמת מההישגים חסרי התקדים שלה. היא נמצאת מתחת לרדאר כי הענף שלה זוכה לפחות הכרה ופחות תקציבים. זה מצב שמאפשר לה להתבלט, אבל בלי תקציב קשה להמשיך להצליח.

 

"למרות הקושי נילי שוברת תקרות זכוכית, מקריבה למען מה שהיא מאמינה בו, צומחת יפה ומחזקת את המין הנשי בכך שהיא מוכיחה שאין דבר שנשים לא יכולות לעשות".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x