$
03.09.18
נשים ועסקים
"ההצלחה של פייני, אשה חרדית, לקדם חקיקה שתומכת בנשים, היא הישג אדיר"
עדינה בר־שלום בחרה את פייני סוקניק מייסדת עמותת "באשר תלכי", המסייעת לנשים דתיות המבקשות להתגרש, בת 34
מגזין נשים 3.9.18 פייני סוקניק, צילום: אלכס קולומויסקי

עדינה בר-שלום. יזמית, פעילה חברתית לצמצום פערים, לזכויות נשים, להידברות בין דתיים לחילונים ולקידום הסכם שלום עם הפלסטינים. כלת פרס ישראל על תרומה מיוחדת למדינה ולחברה, בת 73 עדינה בר-שלום. יזמית, פעילה חברתית לצמצום פערים, לזכויות נשים, להידברות בין דתיים לחילונים ולקידום הסכם שלום עם הפלסטינים. כלת פרס ישראל על תרומה מיוחדת למדינה ולחברה, בת 73 צילום: ענר גרין

"בגיל 27 פייני עברה גירושים כואבים. אחרי קבלת הגט היא עזבה ללונדון ושם הכירה את בעלה הנוכחי. היא נשואה בשנית עם ילדים מהנישואים החדשים. היא השתקעה והסתדרה יפה, אבל מי שעבר משהו כואב, עיניו פקוחות ולבו קשוב גם לסבלם של אחרים. לכן היא נרתמה לעזור לנשים גרושות והקימה את עמותת 'באשר תלכי', שמסייעת לנשים דתיות וחרדיות המבקשות להתגרש. העמותה עוזרת להן לפתוח דף חדש, מאיתור עורכת דין ועד מציאת שכן שייקח את הילד לבית כנסת בשבת כדי לשמור על המסורת.

 

למגזין המלא לחצו כאן 

 

"ביוני האחרון נרשם הישג חקיקתי עצום בזכות הפעילות של פייני, כשחוק שיפוט בתי דין רבניים תוקן באופן שמקנה לדיינים סמכות לדון במשמורת על הילדים גם כשאחד מבני הזוג אינו חי בארץ. עד היום לא היתה סמכות כזו, ונרשמו מקרים רבים של גברים שברחו עם הילדים. לנשים שנותרו מאחור לא היו כלים במאבק להשבת הילדים שלהן.

 

"לקדם חוק שנוגע לנשים בישראל, ועוד עם ממד דתי, זו הצלחה אדירה והיא רשומה על שמה של פייני, שהביאה בשורה גדולה לנשים במצב כאוב ופגיע. פייני לא נכנעה למקובל ולא עסקה ב'שלום בית בכל מחיר', אלא סייעה לנשים חרדיות לפי צורכיהן, וקידמה חוק חשוב בלי להיות ח"כית ובלי להיות מחוברת למפלגות. המנהיגות הנשית הזאת, בייחוד בחברה החרדית, מאוד לא מובנת מאליה".

 

"פייני לא נכנעה לתכתיב של 'שלום בית בכל מחיר', אלא סייעה לנשים חרדיות לפי צורכיהן, וקידמה חוק חשוב בלי להיות ח"כית. המנהיגות הנשית הזאת, בייחוד בחברה החרדית, מאוד לא מובנת מאליה"

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x