$
03.09.18
נשים ועסקים
"היוזמה של עדי להקמת בי"ס מכילים היא פנטסטית ממש סטארט-אפ"
ענת גואטה ועדי טטרקו בחרו את עדי אלטשולר, מייסדת "כנפיים של קרמבו" ו"זיכרון בסלון", פעילה למען הקמת בתי ספר מכילים, מובילת תחום חינוך בגוגל ישראל, בת 32
מגזין נשים 3.9.18 מימין עדי אלטשולר ענת גואטה, צילום: תומי הרפז
דיאנה בחור ניר וקרן צוריאל הררי 11:4203.09.18
ענת גואטה: "היוזמה של עדי להקמת בתי ספר מכילים היא פנטסטית ממש סטארט-אפ"

 

"עדי פנתה לעזרה לחלש בגיל 11 וחצי, כשאימצה נער מוגבל כחונכת, וכבר בגיל הזה היא זיהתה את ההשפעה המעצימה שנוצרת כשאנשים שיש להם נותנים למי שאין לו, וייסדה את תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו'. כיום היא מקדמת הקמת 'בתי ספר מכילים', שבהם ילמדו זה לצד זה תלמידים עם ובלי צרכים מיוחדים. באוגוסט 2017 שר החינוך נפתלי בנט התחייב לתוכנית, ובספטמבר הקרוב ייפתחו ארבעת בתי הספר הראשונים מהסוג הזה. מדובר בפרויקט יפהפה, פנטסטי, ממש סטארט־אפ.

 

למגזין המלא לחצו כאן

 

גואטה: "החברה שלנו מעריכה מצוינות והישגיות, אבל קצת שכחנו את החמלה. בסוף ממילא רובוטים יחליפו אותנו; הדבר היחיד אצלנו שחסר תחליף הוא האנושיות, והמיזמים של עדי מטפחים אותה"

"אלו לא המיזמים היחידים של עדי: היא הקימה את פרויקט 'זיכרון בסלון', שהביא את סיפוריהם של ניצולי שואה אל מאות אלפי ישראלים בשיחה ביתית.

  

"המפעלים שעדי הקימה סחפו מתנדבים מכל כך הרבה אזורים ומגזרים, וזו ממש השראה. אנחנו חיים בקיטוב הולך ומחריף, ואנחנו, שנמצאים בצד הטוב של המטבע, יכולים לייצר המון ערך לשכבות חלשות באמצעות נתינה. כבר היום רשות ניירות ערך פועלת בפרויקט התנדבותי שבמסגרתו עובדים שלנו מאמצים נוער בסיכון, ואנחנו בהחלט שואפים להרחיב את זה.

 

"אנחנו חיים בחברה שמעריכה מצוינות והישגיות, אבל קצת שכחנו את החמלה, לתת קשב ואכפתיות למי שצריכים דחיפה קטנה. ממילא בסוף רובוטים יחליפו את רובנו; האנושיות שלנו היא הדבר היחיד שיישאר חסר תחליף, אז כדאי לטפח אותה. לכן אני מעריצה אנשים כמו עדי: זה מקום שצריך להאיר ולהעצים, כדי להידמות לו".

 

עדי טטרקו: "הייתי רוצה לשכפל את עדי, ללמוד ממנה ויום אחד אולי להיות כמוה"

 

"עדי אלטשולר היא מישהי שאני רוצה שהילדים שלי יכירו, שהדור שלה יכיר, שכמה שיותר אנשים ייחשפו אליה ולעשייה המשמעותית שלה. היא יזמת חברתית מדהימה והייתי רוצה לשכפל אותה, ללמוד ממנה ויום אחד אולי להיות כמוה.

 

"כבר בגיל 16 היא הקימה את "כנפיים של קרמבו" בעקבות ילד אחד שחנכה. היא ראתה את הילדים כמו שצריך לראות אותם — מיוחדים, כי בסופו של דבר כולנו מיוחדים, בין שהייחוד שלנו נראה לעין או לא. "כנפיים של קרמבו" גדלה באופן אורגני ונהפכה לתנועת נוער גדולה מאוד וייחודית.

 

"באופן דומה פעלה עדי עם ניצולי השואה. טקס יום זיכרון אחד לשואה ולגבורה, שבו היתה הנוכחת היחידה מתחת לגיל 60, גרם לה להבין שיש צורך בשיח שונה שיעזור להנגיש את זיכרון השואה לדור הצעיר. מיזם "זיכרון בסלון" נולד אצלה בסלון ב־2010 ויצר שיח אינטימי ובלתי נשכח בין ניצולת שואה אחת לעשרות חברים. שבע שנים אחרי אירוע הזיכרון בסלון הראשון של עדי, 750 אלף איש כבר השתתפו בערבי זיכרון בסלון עם ניצולי שואה ברחבי הארץ ובעולם.

 

ועכשיו, באחד בספטמבר, ייפתחו בניצוחה של עדי חמישה בתי ספר מכילים, בתי ספר ציבוריים שבהם כל ילד הוא סופרסטאר בתחום שבו הוא טוב, וכך ילדים מכל הסוגים יוכלו להעריך אחד את האחר בלי להתחרות ובלי לקנא. כל אחד מיוחד באופן אחר. זה מדהים והלוואי שכל בתי הספר בישראל יהיו בעתיד בתי ספר מכילים.

 

"נדיר למצוא קומבינציה כזו של מישהי שיש לה רעיון וחזון, וגם את התשוקה והיכולת להוציא את זה לפועל בקנה מידה גדול ולהדביק המון אנשים בדרך. היא ממשיכה לדבר על המיזמים שלה בצניעות, בהתרגשות, עם דמעות בעיניים. משמח ומרגש אותי שבדור הזה יש אנשים כמו עדי".

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x