$
03.09.18
נשים ועסקים
"הלה מצליחה לחולל שינוי במדינה שמזניחה את הטיפול בבריאות הנפש"
יעל אלמוג בחרה את ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש לטיפול ושיקום של מתמודדים עם מגבלה נפשית, בת 59
מגזין נשים 3.9.18 משמאל ד"ר הלה הדס ו יעל אלמוג זכאי, צילום: תומי הרפז
"מחקרים מראים שאחד מכל ארבעה אנשים יחווה משבר נפשי במהלך חייו, ובכל זאת כ־250 אלף ישראלים המתמודדים עם נכות על רקע נפשי סובלים מסטיגמה קשה ומקושי יומיומי להשתלב בחברה. עמותת אנוש בראשות הלה מסייעת להם להשתלב בחזרה בקהילה ולחיות חיים מלאים ובעלי משמעות. בין היתר, היא מקדמת תוכניות תעסוקה עבורם, תוכניות תמיכה במשפחות ופתרונות חלופיים לאשפוז כמו בתים מאזנים.

 

למגזין המלא לחצו כאן

 

"בחרתי בהלה לאשת השנה בגלל הזיקה האישית שיש לי לתחום בריאות הנפש. אחי המנוח עופר התמודד עם מגבלה נפשית, והוריי ואני הקמנו קרן על שמו לתמיכה בפעילויות בתחום בריאות הנפש. בשנים האחרונות אני עוקבת מקרוב אחר העשייה של עמותת אנוש, ובכל פעם נפעמת מחדש מהיכולות של הלה לקחת את התחום המורכב הזה עוד צעד קדימה.

 

"רק בשנה האחרונה זכתה אנוש באות מידות היוקרתי, הניתן לעמותה המחוללת שינוי חברתי. ובצדק. הלה מקדמת את הטיפול בבריאות הנפש במדינה שלנו, שבה התקציבים נמצאים מאחור בפערים משמעותיים ביחס לצורך ולתחומי בריאות אחרים, ושבתי החולים לבריאות הנפש שלה סובלים מהזנחה.

 

 

"אחי המנוח עופר התמודד עם מגבלה נפשית, והוריי ואני הקמנו קרן על שמו לתמיכה בפעילויות בתחום בריאות הנפש. אני עוקבת מקרוב אחר העשייה של הלה ובכל פעם נפעמת מחדש מיכולתה לקחת את התחום המורכב הזה עוד צעד קדימה"

 

"הלה, אשה משכמה ומעלה, מדגימה שהישגים, הצלחה ואימפקט הם בני־השגה בכל שלב בחיים. היא פועלת בצניעות רבה, במקצועיות ובמסירות אין קץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x