$
03.09.18
נשים ועסקים
"אניה לא רק מדברת על עשייה, היא גם עושה"
אסתר ברק־לנדס בחרה את אניה אלדן, סמנכ"לית רשות החדשנות וראש זירת הזנק בה
מגזין נשים 3.9.18 אניה אלדן הרשות ל חדשנות, צילום: תומי הרפז

"אניה אלדן היא אשה חכמה, חדה, חזקה ומבריקה. היא הגיעה לרשות החדשנות (שנקראה אז המדען הראשי) לפני שלוש שנים וחצי כדי להקים את זירת ההזנק, שילוב תוכניות ממשלתיות לתמיכה ביזמים וסטארט־אפים בתחילת דרכם; היום כבר פונות לזירה הזו יותר מאלף חברות בשנה.

 

למגזין המלא לחצו כאן

 

"עד היום רשות החדשנות השקיעה רק בהייטק. העבודה של אניה מחברת תעשיות ותיקות עם סטארט־אפים חדשים. זה חיבור מרתק ויפה שמייצר חדשנות ושינוי"

 

 

עו"ד אסתר ברק-לנדס, מייסדת ומנכ"לית החממה הטכנולוגית נילסן אינוביט פאנד, בת 52 עו"ד אסתר ברק-לנדס, מייסדת ומנכ"לית החממה הטכנולוגית נילסן אינוביט פאנד, בת 52 צילום: יורם אשהיים

"השנה היא יזמה, הובילה והוציאה לפועל תוכנית חדשה - 'מעבדות חדשנות' - שמאפשרת לגופים תעשייתיים להקים מעבדה טכנולוגית בתחום העיסוק שלהם. זו תוכנית חשובה ופורצת דרך, שנועדה לייצר חדשנות בענפי תעשייה ותיקים ולפתור את הבעיות שלהם בשילוב כוחות עם סטארט־אפים. המון גופים התמודדו על כניסה לתוכנית, ורק חמישה זכו. זו עבודה יפה שיוצרת שינוי: עד היום, רשות החדשנות עסקה בהשקעות בעולם ההייטק, והתעשייה המסורתית נותרה בצד. המיזם הזה מעורר אותה להיכנס לתחומים חדשים, למשל מיזמים שמקדמים הכנסת טכנולוגיות חדשניות לבנייה (בין שבניהולה או בבנייה עצמה); זה חיבור מרתק שלא היה קיים בחברות בנייה, שהיו די מיושנות.

 

"אניה היתה שותפה בקרן ההון סיכון פלטינום, וחברה אקטיבית בבורדים של סטארט־אפים, וככזו היא מבינה כמה חשובה הרוח הגבית שנותנת המדינה. אבל לדבר על ההבנה הזו זה לא מספיק, צריך גם לעשות. וכאן יש עשייה מרשימה".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x