מגזין השקעות
מגזין השקעות מאי 2018 הפניות דסקטופ

עלה על הרכבת

בשנה האחרונה נהפך הקנביס ללהיט התורן של הבורסה בתל אביב. הממשלה אמנם עוד לא אישרה את יצוא הקנביס מישראל, אך חברות רבות נוהרות לתחום וכל מניה שנקשרת לצמח הירוק מזנקת. בעולם ישנן חברות שפועלות בתחום כבר שנים וששוויין מגיע למיליארדי דולרים. כלכליסט מגיש את המדריך למי ששואף להשקיע בשוק הקנביס בארץ או בחו"ל

דרור רייך 14:0209.05.18

גם אם אתם לא מעשנים, כנראה לא הצלחתם להתחמק מהמילה "קנביס" בתקופה האחרונה. הצמח הירוק הפך להיות הלהיט התורן של הבורסה המקומית, וכל חברה שמעוניינת להיכנס לתחום זוכה לכותרות ענק ולעלייה של עשרות עד מאות אחוזים בשווי שלה.

 

המניות של חברות הקנביס בבורסת תל אביב זוכות לעדנה מפני שבסוף אפריל נכנסו לתוקף חלקים מרפורמת הקנביס שמסדירה ומרחיבה את תחום הקנביס הרפואי בישראל. במסגרת הרפורמה, שאותה אישרה הממשלה בחודש יוני האחרון, הוחלט להעלות את מספר בעלי הרישיון לגידול קנביס, שעומד כיום על שמונה בלבד (שמייצרים 10 טונות בשנה); לאפשר מכירת תרופות מבוססות קנביס בבתי מרקחת; להגדיל את מספר הרופאים שמורשים לנפק מרשמים ועוד. המטרה של המדינה היא להסדיר את שרשרת הייצור של ענף הקנביס, שכוללת חמש חוליות מרכזיות: חוות ריבוי, חוות גידול, מפעלים לייצור מוצרי קנביס, בתי מסחר למוצרי קנביס ובתי מרקחת. כל חוליה אמורה להתמקצע בתחומה וחייבת להתנהל כישות משפטית נפרדת. כדי לבצע זאת חילקה הממשלה רישיונות זמניים ראשוניים לחקלאים, פעילים ומבקשים בכל תחום, וטרם הוחלט אם ייהפכו לקבועים. סימן השאלה הגדול של הרפורמה מרחף מעל יצוא הקנביס מישראל, שעליו טרם הוחלט.

 

 

 

אחת הסיבות המרכזיות לרפורמה הנרחבת היא שבשנים האחרונות החלה מערכת הרפואה הישראלית לעשות שימוש נרחב בקנביס עבור חולים בסרטן ובמחלות אחרות, בעיקר משום שהצמח הוכח כבעל יכולת משמעותית להפיג כאבים.

 

בהתאם לכך זינק מספר מקבלי הרישיון לשימוש בקנביס רפואי. לפי נתוני משרד הבריאות, נכון להיום ישנם כ־25 אלף בעלי רישיון לשימוש בקנביס רפואי בישראל – פי 12 לעומת 2009, אז עמד מספרם של בעלי הרישיון לשימוש בקנביס רפואי על 1,800 בלבד.

 

על כך יש להוסיף את העובדה שישראל היא מהמדינות הראשונות שאפשרו לבצע מחקרים אקדמיים בחשיש ובמריחואנה, על אף שאסרה את השימוש בסם. ב־1963 החל סטודנט צעיר מהאוניברסיטה העברית בשם רפאל משולם לחקור את מרכיבי צמח הקנביס, שבאותה העת הכימיה והביולוגיה שלו לא היו ידועות. בעקבות המחקרים שערך, וכן בעקבות מחקרים שערכה רות גלילי, ישראל הפכה למובילה בתחום הקנביס הרפואי, הן מבחינת מחקר ופיתוח, הן מבחינת ניסיון קליני והן מבחינת הרגולציה שמאפשרת את ביצוע המחקרים.

 

סיכון כלכלי עם פוטנציאל גדול

 

עם השנים התוודעה הממשלה גם לפוטנציאל הכלכלי העצום שטמון בקנביס שיכול להביא לעלייה בתוצר. לפי משרד האוצר, הרחבת השוק באמצעות הכנסת מגדלים חדשים (500 כבר הגישו בקשה לקבלת רישיון) והתרת יצוא תגדיל את השוק מ־100 מיליון שקל כיום ל־1—4 מיליארד שקל בתוך 3—5 שנים.

 

חממת הגידול של חברת BOL ליד כפר פינס. החברה מחזיקה באחד מ־8 הרישיונות הראשונים לגידול קנביס ועתידה להתמזג עם עמיר שיווק חממת הגידול של חברת BOL ליד כפר פינס. החברה מחזיקה באחד מ־8 הרישיונות הראשונים לגידול קנביס ועתידה להתמזג עם עמיר שיווק צילום: איי אף פי

 

התחזית של האוצר מבוססת במידה רבה על המתחולל בשוק הקנביס הרפואי העולמי. כך, למשל, השוק הצפון אמריקאי גלגל 5.7 מיליארד דולר ב־2017 והצפי הוא שב־2018 השוק יגיע לשיא של 7 מיליארד דולר. שוק הפנאי, כלומר השוק שבו נמכר קנביס לצרכים לא רפואיים, גלגל 2.5 מיליארד דולר ב־2017. הצפי הוא שאת השנה הנוכחית השוק יחתום עם מחזור של 4.2 מיליארד דולר, שב־2019 הוא יגלגל 7.6 מיליארד דולר ועד 2021 יזנק ל־14.9 מיליארד דולר.

 

אך למרות כל היתרונות הכלכליים שביצוא קנביס מישראל, הממשלה טרם נתנה לכך אישור סופי. בנוסף, אין אישור לשימוש חופשי בקנביס, כלומר לצרכי פנאי, אלא רק למכירה וצריכה של קנביס רפואי. מאות מגדלים קיבלו אישור זמני לגדל קנביס, אך בשל כך הם לא יודעים עדיין מה יוכלו לעשות איתו ולכן משהים את ההשקעות בתחום.

אי־הבהירות השוררת בענף והסיכון הגבוה לא עצרו את ההשקעות, וגם בישראל כבר קיימות אופציות השקעה למי שרוצה להיות חלק ממהפכת הקנביס. בבורסה בתל אביב נסחרות עשר חברות שנכנסו לאחרונה לתחום הקנביס. חלק מהחברות הן שלדים בורסאיים (חברות מעטפת) ללא כל פעילות, שדיווחו על כך שהן בוחנות את האפשרות להיכנס לשוק הקנביס.

 

עמיר שיווק

בדרך למיזוג עם חברה שמחזיקה ברישיון גידול

שווי שוק: 409 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 15.4%

 

כשלוקחים בחשבון את שווי השוק של החברות, ההסכמים שחתמו ושיתופי הפעולה שלהן ניתן לראות בבהירות שהחברה שמהווה את אופציית ההשקעה הריאלית ביותר היא עמיר שיווק. שווי השוק של החברה, שזינק בחודש האחרון בכ־15%, עומד היום על קרוב ל־410 מיליון שקל. מדובר בחברה שנוסדה ב־1942 ונמצאת בבעלות התאחדות האיכרים. העיסוק המרכזי של החברה הוא שיווק ואספקת תשומות חקלאיות לחקלאים בארץ וייצור תערובות מזון. כמו כן, היא מחזיקה בזיכיון להבאת עובדים זרים לחקלאות וכן מנהלת נכסים מניבים.

 

מימין: רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון מימין: רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון צילום: עמית שאבי

 

בסוף מרץ הסמיך דירקטוריון החברה את המנכ"ל מיכאל מנדלסון לקיים מגעים עם חברת BOL פארמה – ששמה הקודם הוא שאיפה לחיים – שמחזיקה באחד משמונה הרישיונות הראשונים לגידול קנביס רפואי. לפי המגעים המתנהלים, עמיר שיווק אמורה למזג לתוכה את החברה בהשקעה של 27 מיליון דולר באמצעות הלוואה שאותה ניתן להמיר למניות.

 

ההודעה על העסקה היא הגורם המרכזי בזינוק שנרשם במניית עמיר שיווק, משום ש־BOL פארמה היא אחת החברות הוותיקות בתחום הקנביס שבו היא פועלת מאז 2008, המועד שבו הושק שוק הקנביס הרפואי בישראל. המגעים טרם הושלמו, אך במידה שהם יבשילו לכדי עסקה, עמיר שיווק היא אפשרות השקעה ריאלית למי שמעוניין להשקיע בשוק הקנביס דרך הבורסה.

 

טוגדר (Together)

תוכל לייצא קנביס מחו"ל

שווי שוק: 138 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 75.5%

 

טוגדר הוקמה באמצעות השלד הבורסאי של חברת הטכנולוגיה ג'ובוקיט. בדצמבר האחרון דיווחה החברה כי בכוונתה להיכנס לשוק הקנביס ומאז זינקה המניה במאות אחוזים, כך שהיום שווי החברה עומד על 138 מיליון שקל.

 

באמצע החודש שעבר חתמה החברה על חוזה להקמת מתחם חממות לגידול קנביס במדינה זרה, שאת זהותה היא לא חשפה, על שטח של 100 דונם. לפי הדיווח של החברה, פוטנציאל ההכנסות מהמתחם עומד על 75—300 מיליון דולר בשנה. משום שהחממות יוקמו במדינה זרה, טוגדר תוכל לשווק מהן קנביס רפואי למדינות שונות בעולם ללא תלות באישור יצוא של ממשלת ישראל.

 

מדיוי

השותפה של הענקית ההולנדית

שווי שוק: 159 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 26.3%

 

מדיוי היא למעשה שלד בורסאי. חברה בשם זה עסקה בעבר בפעילות דנטלית להקלה על כאבים, אך היא פשטה את הרגל. בחודש נובמבר האחרון רכש מנחם כהן, יזם בתחום הדיור, את השלד כדי לצקת לתוכו פעילות קנביס בדמות ארבעה רשיונות לכל שרשרת ההפקה של הקנביס הרפואי.

 

מאז שווי החברה זינק ביותר מ־200% ל־כ־160 מיליון שקל, בין היתר בזכות דיווחים של החברה על שיתופי פעולה עם ענקית הזרעים ההולנדית בארניז' ועסקה למכירת 50 טונות קנביס בשנה למשקיע ששמו לא נחשף בהיקף של 110 מיליון דולר. אלא שמימוש העסקה הזו תלוי בקבלת אישור יצוא מישראל.

 

תראפיקס ביוסיינסס

לקראת השקת תרופה ב־2020

שווי שוק: 54 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: -23%

 

חברת תראפיקס ביוסיינסס נסחרת הן בבורסה בת"א והן בניו יורק. בניגוד לחברות הקודמות, פעילותה של החברה מרוכזת בפיתוחים של קנביס למטרות רפואיות ולא למטרות מסחריות. החברה חוקרת את הצמח במטרה למצוא טיפול לתסמונת טורט. לאחרונה דיווחה החברה על ניסוי מוצלח שהראה שיפור משמעותי בסימפטומים לאורך זמן בקרב סובלים מהתסמונת שהשתתפו בניסויים שלה. לפי היו"ר והמנכ"ל הזמני של החברה אשר שמואלביץ', אם הניסויים הבאים יהיו מוצלחים כפי שהיה הניסוי האחרון, התרופה שבפיתוח תוכל לקבל אישור סופי לשיווק ב־2020. מאז 2013 ישנם חולים בתסמונת טורט בישראל שמטופלים באמצעות צמח הקנביס, אך אין תרופה מבוססת קנביס שמאושרת לשיווק בארץ.

 

אינטק פארמה

האקורדיון שטבע כמעט קנתה

שווי שוק: 603 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: -35%

 

בדומה לתראפקיס ביוסיינסס, גם חברת אינטק פארמה נסחרת בבורסה המקומית ובניו יורק. כמוה, גם הפעילות שלה מרוכזת בפיתוחים מבוססי קנביס למטרות רפואיות ולא למטרות מסחריות. החברה נכנסה לתחום הלוהט של הקנביס באמצעות גלולת האקורדיון שמיועדת לטיפול במחלת הפרקינסון, הפרעות שינה וכיבים במעי הדק. כעת החברה מתחילה בפיתוח גלולה דומה עם חומרים שפעילים בקנביס למגוון התוויות, כולל טיפול בכאב.

 

גלולת האקורדיון היא טכנולוגיה מוגנת פטנט שמאריכה את משך הספיגה של התרופות בחלק העליון של המעי על ידי השהייתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. למעשה, ב־2015 ניהלה ענקית התרופות הישראלית טבע מגעים עם אינטק פארמה למסחור גלולת האקורדיון שלה, אך הם לא הבשילו לכדי עסקה מחייבת.

 

אינטק פארמה נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 603 מיליון שקל.

 

די פארם

לקראת מיזוג עם חברת קנביס פעילה

שווי שוק: 19.8 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 24%

 

די פארם היא למעשה שלד בורסאי. כלומר, חברה שמרוקנת מפעילות ושבעליה מעוניינים לצקת אליה פעילות בתחום הקנביס. טרם הפיכתה לשלד עסקה החברה במחקר ופיתוח תרופות לטיפול במערכת העצבים המרכזית, אך היא נכשלה בכך. בחודש שעבר הודיעה החברה כי היא מתכננת ליצוק לתוכה את הפעילות של חברת יו.אן.וי מדיסין – חברה פרטית ישראלית שעוסקת בפיתוח, יצור ואספקה של מוצרי קנביס, מה שהוביל לזינוק בשווי השלד הבורסאי שהגיע ל־כ־20 מיליון שקל.

 

אופקטרא

בדרך לרכישה משמעותית

שווי שוק: 26 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 17.4%-

 

בדומה לדי פארם, גם אופטקרא היא שלד בורסאי. בעבר החברה עסקה בהקמת תחנות דלק ובליווי ופיקוח על פרויקטים בבנייה. בחודש מרץ האחרון הודיעה החברה כי חתמה על מזכר הבנות לרכישת 30% מחברת הוליווד מדיקל הישראלית, שמפתחת חומר ייעודי שניתן לרסס על צמחי הקנביס. החומר גורם לצמח לייצר הרכב גדול יותר באופן משמעותי של קנאבונידים (כמו THC ו־CBD), לא רק בתפרחת, אלא גם בעלים ובענפים. במילים אחרות, החומר מסייע להגדלת התפוקה של החומרים הפעילים בצמח.

 

דירקט קפיטל

נכנסת לשוק באמצעות מומחה

שווי שוק: 17.9 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 0.7%

דירקט קפיטל היא שלד בורסאי גם כן שהודיע על רצונו להיכנס לתחום הקנביס – מה שהוביל לזינוק במנייה שהעמיד את שווי החברה על כ־18 מיליון שקל. בחודש שעבר הודיעה החברה על כך שחתמה על הסכם עם אורן לייבוביץ' – מומחה בתחום הקנביס. מטרת ההתקשרות היא שלייבוביץ' יאתר ויפתח יעבור דירקט קפיטל פעילות בתחום הקנביס.

 

נקסט ג'ן

הודיעה על כניסה לתחום וזינקה

שווי שוק: 13.1 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 78%

בדומה לדירקט קפיטל, נקסט ג'ן היא חברה שהודיעה על רצונה להיכנס לתחום הקנביס. החברה הודיעה כי היא החליטה לפנות לתחום הקנביס ולהשקיע במיזמים בתחום – הודעה שהובילה לזינוק של כ־80% במניה, חרף העובדה שלחברה אין הכנסות או רווחים.

 

קנביט

בדרך להיות חברה ציבורית

שווי שוק (הון אחזקות): 19.6 מיליון שקל

השינוי במניה בחודש האחרון: 504%

החברה, שלה פעילות בתחום ריבוי וגידול הקנביס הרפואי, חתמה בשבוע שעבר על מזכר הבנות שיעביר את פעילותה לחברת הון אחזקות הציבורית.

 

אפשרויות השקעה בח"ל

 

השוק הישראלי אמנם החל לגלות את נפלאות הקנביס בשנה האחרונה, לפחות בכל הקשור לשוק ההון, אך בעולם ישנן חברות שפועלות בתחום כבר שנים, בעיקר במדינות שבהן הוא הוסדר בחקיקה, ושוויין מגיע לעתים למיליארדי דולרים. בהתאם לכך, אפשרויות ההשקעה בעולם מגוונות יותר בהשוואה לישראל, והן כוללות בין היתר השקעה במניות של החברות הגדולות ובתעודות סל שמאגדות מניות מובילות בתחום — אופציית השקעה סולידית יחסית משום שהיא מבוזרת.

 

כיום המדינה המובילה בתחום היא קנדה, שבה חיים כ־35 מיליון תושבים ושבה הקנביס מאושר לשימושים רפואיים מאז 2001. היקפו של שוק זה עומד על 4 מיליארד דולר בשנה. ביולי הקרוב הממשלה צפויה לאשר גם מכירת קנביס לשימוש חופשי למבוגרים – שוק שהיקפו מוערך ב־12 מיליארד דולר בשנה.

 

דוברת הבית הלבן שרה סנדרס: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאמין שיש לאכוף את החוקים הפדרליים בעדיפות עליונה, ללא קשר לנושא — בין שמדובר בסחר לא חוקי במריחואנה או בהגירה" דוברת הבית הלבן שרה סנדרס: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאמין שיש לאכוף את החוקים הפדרליים בעדיפות עליונה, ללא קשר לנושא — בין שמדובר בסחר לא חוקי במריחואנה או בהגירה" צילום: גטי אימג'ס

 

אחרי קנדה ניצבת ארה"ב, שמונה 325 מיליון תושבים. ב־30 מתוך 52 המדינות שמרכיבות את ארה"ב מריחואנה רפואית חוקית. בשמונה מהמדינות אושר שימוש במריחואנה לצורכי פנאי. המדינה הגדולה ביותר מתוכן שאישרה זאת היא קליפורניה.

 

הבעיה של תחום הקנביס בארה"ב היא הנשיא דונלד טראמפ. חרף העובדה שמדינות שונות בארה"ב אישרו את השימוש במריחואנה, הסם אסור על פי החוק הפדרלי ולכן עקרונית אסור לסחור בו. בשנים עברו היה ברור שהממשל המרכזי לא יאכוף את האיסור במדינות שאישרו את השימוש, אך תחת ממשל טראמפ לא בטוח שהסטטוס קוו יישמר. הציבור האמריקאי אמנם תומך בלגליזציה (לפי סקרים שנערכו במדינה, 64% מהציבור הכללי ו־51% מהרפובליקנים תומכים בלגליזציה), אך התובע הכללי ג'ף סשנס התבטא בחריפות נגד לגליזציה ורמז כי הוא יפעל לאכיפת החוק הפדרלי בכל רחבי ארה"ב. גם דוברת הבית הלבן שרה סנדרס הבהירה כי טראמפ תומך באכיפת החוקים הפדרליים, "ללא קשר לנושא — בין שמדובר בסחר לא חוקי במריחואנה או בהגירה".

 

כנס מדעי הקנביס 2017 שנערך בפורטלנד, אורגון כנס מדעי הקנביס 2017 שנערך בפורטלנד, אורגון צילום: יח"צ

 

תעודות סל

 

קרן Horizons Marijuana Life Sciences

משקיעה בחברות האמריקאיות המובילות

נסחרת בבורסת טורונטו

קרן הסל הראשונה בתחום שהונפקה היא Horizons Marijuana Life Sciences. הסימול של הקרן שנסחרת בבורסה של טורונטו מאז אפריל 2017 הוא HMMJ. הקרן אמנם קנדית, אך היא שמה דגש על השקעה בחברות אמריקאיות מובילות. מאז הנפקתה היא הניבה למשקיעים תשואה של 74%.

 

 

 

 

 

 

 

קרן SEED

עוקבת אחרי המדד המוביל

נסחרת בבורסת טורונטו

קרן SEED החלה להיסחר בבורסה של טורונטו בפברואר 2018. הקרן, שהסימול שלה הוא TSE, עוקבת אחר 26 חברות בתחום הקנביס והיא כלולה במדד הקנביס של סולאקטיב (Solactive North America Cannabis). מדד זה עוקב אחר הביצועים של חברות ציבוריות מצפון אמריקה, שלהן פעילות משמעותית בתעשיית הקנביס. נכון להיום, 37 חברות כלולות במדד. הרשימה כוללת יצרנית וספקית של קנביס ומריחואנה, חברות ביוטכנולוגיה שעוסקות במחקר ופיתוח של קנבינואידים, חברות שמציעות אספקה הידרופונית ואת הציוד הדרוש כדי להגביר את היעילות של טיפול במריחואנה, וחברות שעוסקות בעיקר בהשכרת רכוש למגדלי קנביס.

 

מדובר בחברות גדולות מפני שהתנאי להיכללות במדד הוא שווי שוק מינימלי של 75 מיליון דולר קנדי (59.5 מיליון דולר אמריקאי) ומחזור מסחר יומי מינימלי ממוצע של 250 אלף דולר קנדי. חרף ההשקעות המבוזרות של הקרן, היא הניבה למשקיעים תשואה שלילית של 9% מאז הנפקתה. אולם ייתכן שהתמונה תשתנה, משום שהקרן נסחרת בבורסה רק כשלושה חודשים.

 

חברות

 

נוסף על קרנות הסל, ניתן להשקיע ישירות גם במניות של חברות שפועלות בתחום הקנביס. החברות האלו, שנסחרות בעיקר בבורסות בארה"ב, כבר הציתו את הדמיון של המשקיעים בוול סטריט, אך מרביתן נסחרות מעבר לדלפק (OTC). כלומר, חובת השקיפות על החברות נמוכה כמו גם חובת השקיפות על המניות שלהן שנסחרות מחוץ לבורסה.

 

GW Pharmaceuticals

מטפלת בחולי טרשת נפוצה באמצעות קנביס

נסחרת בנאסד"ק • שווי שוק: 3.9 מיליארד דולר

החברה המובילה בתחום הקנביס מעבר לים היא ג'יי. וו פארמסוטיקלס (GW Pharmaceuticals) הבריטית. החברה מייצרת תרופות מבוססות קנביס לטיפול בטרשת נפוצה. היא נוסדה ב־1998 בקיימברידג', אך מאז היא עברה דרך ארוכה וכיום היא נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 3.9 מיליארד דולר.

 

 

 

 

 

 

Endexx

מתכננת למכור מריחואנה בסמארטפון

נסחרת ב־OTC • שווי שוק: 12 מיליון דולר

החברה מפיניקס, אריזונה, שנוסדה ב־1997 ושנסחרת מעבר לדלפק לפי שווי של כ־12 מיליון דולר, מקדמת את רעיון המכונות האוטומטיות למכירת מריחואנה ברחבי ארה"ב.

 

לפי החזון העתידי של Endexx, יוכלו תושבים במדינות שבהן הותר לרכוש מריחואנה להשתמש באפליקציה בסמארטפון שלהם כדי לרכוש את הצמח ולאסוף אותו במכשיר מכירה אוטומטי שקרוב אליהם.

 

 

 

 

 

Cara Therapeutics

קנביס כפתרון לכאב

נסחרת בנאסד"ק • שווי שוק: 411 מיליון דולר

חברת קארה תרפיוטיקס מתמקדת בגילוי, פיתוח ושיווק תרופות מבוססות קנביס לטיפול בכאב. התרופות של החברה, שנוסדה ב־2004, נמצאות כיום בשלבים שונים של ניסויים קליניים. אם יקבלו חלק מהתרופות שבפיתוח את אישור מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA), שוויה של החברה, שעומד כיום על יותר מ־400 מיליון דולר, אחרי ירידה של 25% במניה בשנה האחרונה, צפוי לעלות בעקבות תהליך הלגליזציה שמתרחש כעת בארה"ב.

 

 

 

 

 

 

 

Cannabis Science

מפתחת משאף לחולי אסתמה

נסחרת ב־ OTC • שווי שוק: 153 מיליון דולר

חברת קנביס סיינס (Cannabis Science) פועלת בקליפורניה, שבה אושר הקנביס לשימוש פרטי – ומפתחת משאף קנביס לסובלים ממחלות ריאה חסימתיות ולחולי אסתמה. המשאף נמצא בשלב המבחנים הקליניים, שנעשים בדרך לקבלת אישור רפואי לשימוש.

 

 

 

 

 

 

 

 

AXIM Biotechnologies

ריח פה טוב באמצעות קנביס

נסחרת ב־OTC • שווי שוק: 250 מיליון דולר

חברת אקסים ביוטכנולוג'יס (AXIM Biotechnologies), שנוסדה ב־2010, פיתחה מוצרי בריאות מבוססי קנבינואידים בתחום היגיינת הפה. מוצר הדגל של החברה הוא מסטיק המכיל מריחואנה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zynerba Pharmaceuticals

משחה להרגעת מערכת העצבים

נסחרת בנאסד"ק • שווי שוק: 140 מיליון דולר

חברת זיינרבה פארמסוטיקלס (Zynerba Pharmaceuticals) עוסקת במחקר ופיתוח של תרופות המבוססות על צמח הקנביס. רוב התרופות שהיא מייצרת מיועדות לטיפול בכאבים נוירופטיים שמקורם במערכת העצבים, כמו משחות למריחה על העור.

 

 

 

 

 

 

 

 

Insys Therapeutics

מקילה בחילות של חולי סרטן

נסחרת בנאסד"ק • שווי שוק: 510 מיליון דולר

אינסיס תרפיוטיקס (Insys Therapeutics) הנסחרת בנאסד"ק עוסקת בפיתוח תרופות מהעלים הירוקים לתמיכה בחולי סרטן. יש לה כמה מוצרים שנמצאים בשלבי מחקר ופיתוח שונים, שמיועדים להקל את הבחילות וההקאות אצל חולים שעוברים טיפולים כימותרפיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x