$
נשים ועסקים דצמבר 2017

איך הגעתי לכאן: אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות לקידום מעמד האשה

הרבה אנשים התפלאו איך אני עוזבת את התפקיד ברשות השנייה, שהיה בו המון כוח, לטובת הרשות לקידום מעמד האשה. בעיניי זו שליחות

נולדתי באוקראינה ועליתי לארץ בגיל שנתיים וחצי. גדלתי בראשון לציון. אמא שלי היתה מורה למתמטיקה. אבי ז"ל עבד בתחום הרכבות, אבל בארץ לא היה מה לעשות עם זה, והוא עשה הסבה ועבד כאח במחלקה פסיכיאטרית.

 

 

פורים, 1975. מדז'יבוז' עם הוריה פורים, 1975. מדז'יבוז' עם הוריה צילום: מהאלבום הפרטי

 

לימודי החשבונאות היו קשים מאוד. כשעמדתי לפני ההתמחות החלטתי שזה לא בשבילי, ובגיל 23 נכנסתי למס הכנסה. שם זה מלחמת מוחות. הייתי רכזת חוליית חברות, האמנתי בארגון, רציתי להיות נציבת מס הכנסה.

 

כשהגעתי לראיון ברדיו תל אביב, לתפקיד מנהלת כספים, לא היה לי ניסיון בתקשורת, אבל אמרתי שאכפר על חוסר הניסיון בהתלהבות ובלמידה. יהלומה לוי המנכ"לית ותמי גוטליב היו"רית אמרו: "כזו אישיות אנחנו מחפשות". מהר מאוד מוניתי לסמנכ"לית ואחר כך גם למנכ"לית.

 

 אוה מדז'יבוז' יו"ר הרשות לקידום מעמד האשה אוה מדז'יבוז' יו"ר הרשות לקידום מעמד האשה צילום: שאול גולן

 

 

יום אחד אבי ניר התקשר והציע לי שילוב בלתי אפשרי: סמנכ"לית פיננסים ופיתוח עסקי בקשת. בראיון הקבלה עם מוזי ורטהיים הייתי בת 35 והוא בן 76. כשאמרתי שאני בהלם מהגיל, הוא שאל למה. עניתי לו שזה גיל של הורים בשבילי, והוא אמר, “יצאת מזה איכשהו“.

 

מה למדתי

 

1. בגיל 29, כשעבדתי במס הכנסה, התמודדתי על תפקיד סגן פקיד שומה, אבל מי שזכה היה מינוי של מקורב לוועד. אז הבנתי שמינויים לא מתבססים על הישגים ויכולת. הלב שלי התנפץ. איבדתי את התמימות.

 

2. לאמץ ילד ולבנות בית היו הדברים הכי קשים שעשיתי בחיים שלי. כמעט התגרשתי מעצמי. קיבלתי שיעור גדול בדחיית סיפוקים, בענווה, בהקטנת האגו. את מבינה שאת לא יכולה לנהל הכל.

 

השכלה

 

תואר ראשון בחשבונאות, המכללה למינהל

לימודים לתואר שני בביקורת פנימית וציבורית, ולימודי מינהל עסקים

 

ניסיון מקצועי

2001-1998 רכזת חוליית חברות במס הכנסה

2004-2001 רדיו תל אביב, תחילה כסמנכ"לית כספים ואז כמנכ"לית

2006 סמנכ"לית פיננסים ופיתוח עסקי בקשת

2009–2011 מנכ"לית קבוצת מעריב

2012–2014 יו"ר משותף בוועד המנהל של עמותת צמ"ח

2017-2014 יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו

2017 יו"ר הרשות לקידום מעמד האשה

 

אוה מדז'יבוז' יו"ר הרשות לקידום מעמד האשה עם בנה אוה מדז'יבוז' יו"ר הרשות לקידום מעמד האשה עם בנה צילום: אלעד מלכה

 

 

כמנכ"לית קבוצת מעריב עשיתי את הדיו־דיליג'נס מול זכי רכיב. שמונה חודשים התנהלתי מולו עד שנכנס. הפיק מבחינתי היה גיוס 69 מיליון שקל באג"ח. כשרכיב לא היה מוכן לעוד השקעות, הוא מכר לנוחי ואני עזבתי.

 

כיו"ר הרשות השנייה הייתי רגולטור, עשיתי נו־נו־נו. החלטה משמעותית שלי היתה שמהדורות החדשות יסתיימו עד 21:00. רציתי להקדים את הפריים טיים, כי לרוב האנשים טלוויזיה היא גוף התרבות העיקרי.

 

הרבה אנשים התפלאו איך אני עוזבת את התפקיד ברשות השנייה, שהיה בו המון כוח, לטובת הרשות לקידום מעמד האשה. בעיניי זו שליחות, זכות גדולה. לצערי, אנחנו בתקופה מתעתעת. אפשר לחשוב שהמהפכה הפמיניסטית מאחורינו אבל זה לא המצב. אני מקווה שאצליח להזיז קצת הרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x