$
מגזין נדל"ן נובמבר 2017
מגזין נדל"ן נובמבר 2017 הפניות האדר

סיפור בצבעים: דירה עם אופי

המעצבת שני רינג תכננה עבור זוג צעיר דירת גג בראשון לציון. ״לקוחות בוחרים אותי בגלל הצבעוניות, והרבה פעמים ברגע האמת הם משתפנים״. הפעם היא קיבלה אמון מלא והתוצאה משובבת נפש ומרעננת

רוני דורי 08:1901.11.17

1. נתוני פתיחה

 

הנכס: דירת גג בשטח של 200 מ״ר (140 מ״ר + 60 מ״ר גג) בבניין משותף משנת 1969 בשכונת כצנלסון בראשון לציון.

 

שכונת כצנלסון: שכונה ותיקה במרכז המערב הישן של ראשון לציון, המתאפיינת בבנייה נמוכה - בתים פרטיים לצד בניינים משותפים של קומות אחדות. התמהיל הסוציואקונומי של השכונה מגוון, אולם בשנים האחרונות אופייה השקט וקרבתה למחלף גן רווה (כביש 4) מושכים אליה לא מעט זוגות צעירים, ולראיה, כ־55% מתושביה בני פחות מ־44 שנה.

 

בני הבית: יורי סולודקין, בן 34, מתכנת בגוגל; אנה סחרוב, בת 37, עוסקת בניטור מחקרים קליניים; ובתם נועה, בת 3.

 

אשת המקצוע: שני רינג, בת 37, מעצבת פנים עצמאית, בעלת סטודיו Desiring. ״לא בחרתי בה על סמך המלצות״, אומרת סחרוב. ״חיפשתי באינטרנט, נכנסתי לאתר של שני והתאהבתי. היו לי עוד כמה אופציות, אבל מהר מאוד הבנתי שאני רק מחפשת סיבות למה לפסול אותן״. וסולודקין אומר בחיוך: ״לא היה לי סיי בדבר״.

 

תקציב השיפוץ: כ־350 אלף שקל.

 

רינג (משמאל) עם משפחת סחרוב סולודקין. ״חששנו מהטפט, אבל החלטנו לסמוך על שני" רינג (משמאל) עם משפחת סחרוב סולודקין. ״חששנו מהטפט, אבל החלטנו לסמוך על שני" צילום: עמית שעל

  

2. טרום שיפוץ

 

איך בחרנו: ״יורי ממש הכריח אותי לראות את הבית הזה״, אומרת סחרוב, ״אני לא רציתי בכלל, כי הוא ממוקם על הכביש״. סולודקין מודה ש״כשראינו את הדירה לראשונה היא לא היתה יפה״, ורינג מסבירה: ״הכל היה מעוצב בהגזמה, היו בריקים במדרגות״. בני הזוג השתכנעו לרכוש את הדירה, בסופו של דבר, בזכות הגג רחב הידיים, והמטבח, שלו חלון גדול וקשת מעץ.

 

"דלת בארי פוטר" שמאחוריה ארון שירות - מחווה לסולודקין "דלת בארי פוטר" שמאחוריה ארון שירות - מחווה לסולודקין צילום: עמית שעל

 

 

מה נעשה: חלוקת הפנים של הדירה נותרה זהה למעט קיר מסדרון והנמכת גבס בין מבואת הכניסה לבין חדרי השינה, וכן קיר מבואה בקומת הגג, שנשברו ובוטלו. במקור תכננה רינג משרבייה שתחבר בין העמוד שנחשף לבין הקיר אך נתקלה בסירוב מצד בני הזוג (״וזה כבר לא יקרה״, אומר סולודקין).

 

נעה בחדר משחקים. כדי שלא יהיה בלגן בסלון נעה בחדר משחקים. כדי שלא יהיה בלגן בסלון צילום: עמית שעל

 

כל היתר חודש עד רמת המעטפת - מהריצוף (פרקט עץ ואריחים שונים בכל חדר) ועד המטבח והחלונות. קומת הגג התחדשה אף היא במטבח מאובזר, לרבות גריל ומעשנת. בדירה נותרו אלמנטים אחדים מגלגולה הקודם - דלת הכניסה, קשת העץ במטבח, ואסלה וכיור ורודים (״לא היה לי לב לזרוק אותם״, אומרת סחרוב) בשירותים של חדר ההורים.

 

אוסף של מטריושקות של אנה אוסף של מטריושקות של אנה צילום: עמית שעל

  

3. עקרונות מנחים

 

צבע: קיר מבואת הכניסה לדירה מצופה בטפט כחול עם הדפס גרפי צבעוני, ומשמש מעין קדימון לסיפור השיפוץ כולו. ״כל הצבעים בבית הזה נבחרו סביב הטפט, ובהתחלה לא קלטנו את זה״, אומר סולודקין.

 

ואכן, ארונות המטבח צבועים בכחול וּורוד; דלת ״הארי פוטר״ קטנה, ורודה גם היא, נפתחת אל הסלון (ומסתירה ארון שירות); האמבטיה מתהדרת בארון צהוב; ובחדר השינה של ההורים יש וילונות בד בעלי הדפס גרפי ורוד, וכאמור, כיור ואסלה ורודים.

 

יחד, הם מתלכדים לכדי דירה שכולה קריצה משובבת נפש ומרעננת על רקע פלטת הצבעים המונוכרומטית־מינימליסטית הרווחות במחוזותינו. ״מאוד חששנו מהטפט״, מודה סולודקין, וסחרוב מוסיפה: ״זה אמיץ. אני הייתי בוחרת משהו רגוע יותר, אבל החלטתי שאם אני הולכת על מעצבת אז אני סומכת עליה״. רינג חוככת ידיים בסיפוק על הבעת האמון: ״לקוחות בוחרים אותי בגלל הצבעוניות, והרבה פעמים ברגע האמת הם משתפנים״.

 

גוף תאורה. "חששנו שלא יהיה מספיק אור" גוף תאורה. "חששנו שלא יהיה מספיק אור" צילום: עמית שעל

 

 

סינון: "אני רואה דברים יפים ומיד רוצה את הכל אצלי", מעידה סחרוב על עצמה, "מאוד קשה לי לסנן, אני עפה והולכת לאיבוד. את הדירה הקודמת ששכרנו ניסיתי לעצב לבד, וזה לא הלך טוב, לכן החלטתי שלא אחזור על הטעות הזו. היו לנו הרבה דברים מהדירה הקודמת שקנינו ולא ידענו איך לשלב אותם בדירה החדשה. הראיתי אותם לשני והיא פסלה לנו המון דברים״. לדירה החדשה הביאו בני הזוג מדירתם הקודמת רק מזנון טלוויזיה, שולחן קפה ושידות מיטה.

 

 

קבלת החלטות: את עיקר התהליך ניהלה סחרוב. ״כל הזמן הייתי בצד״, אומר סולודקין, ״אבל גם אם היו חילוקי דעות, הכל היה מינורי, לא היה שום דבר רציני. לי בעיקר היו כל מיני רעיונות״. אחד מהרעיונות הללו - הדלת הוורודה והנמוכה, שמכונה על ידי בני הזוג והמעצבת ״דלת הארי פוטר" - קרם עור וגידים, אך רבים אחרים נותרו בגדר רעיון בלבד. גם רהיטים שיצר בעצמו הוגלו לקומת הגג.

 

בלי בלגן: נועה, בתם של בני הזוג, נהנית משני חדרים בקומת המגורים - חדר שינה וחדר משחקים. "מלכתחילה היה לנו ברור שלא נרצה בלגן בסלון, לכן החלטנו שנעשה עוד חדר", מסבירה סחרוב. נועה אמנם משחקת גם בסלון, אך בבוא העת, כשיצטרף למשפחה עוד צאצא, יהיה לו כבר חדר מן המוכן.

 

4. חומרים

 

קשת הכניסה למטבח, אחד האלמנטים שגרמו לבני הזוג לבחור בדירה, משמשת רמז מטרים לבחירת החומרים בבית. "אהבנו אותה קודם כל כי היא עשויה מעץ", סולודקין אומר בחיוך, ורינג מבארת: "יורי הוא בעצם חוטב עצים".

 

הגג רחב הידיים. בזכותו נרכשה הדירה הגג רחב הידיים. בזכותו נרכשה הדירה צילום: עמית שעל
דלת הכניסה. שריד מגלגולה הקודם של הדירה דלת הכניסה. שריד מגלגולה הקודם של הדירה צילום: עמית שעל
אסלה וכיור ורודים. "לא היה לי לב לזרוק אותם" אסלה וכיור ורודים. "לא היה לי לב לזרוק אותם" צילום: עמית שעל
מכונת כתיבה של רמינגטון שסולודקין הזמין לסחרוב ליום הולדתה מכונת כתיבה של רמינגטון שסולודקין הזמין לסחרוב ליום הולדתה צילום: עמית שעל

 

"הקשת הזו שונה”, מוסיף סולודקין, “ומקנה אופי לבית, זו לא עוד דירת קבלן". ואכן, זהו פרט לא טיפוסי בנוף דירות הקבלן של ימינו. בני הזוג חובבי העץ ("ברוסיה, סבא שלי השתמש רק בכפות מעץ למאכל", אומרת סחרוב, "היה נראה לו לא הגיוני לאכול בכלי מתכת, כי זה קר") בחרו לרצף את הסלון ואת מבואת הכניסה בפרקט עץ "אמיתי", להבדיל מפרקט למינציה, חרף חששם שייהרס בקלות. "היה לנו נורא חשוב גם לא להכניס גבס הביתה", אומר סולודקין, "אז הכל פה בלוקים. את הבנייה היחידה שהיתה מגבס בבית, בקומת הגג, הורדנו״.

 

בדיעבד

 

בחלוף שנה מתום השיפוץ: בני הזוג שמחים מאוד בביתם. ״השימוש בצבעים הצריך מאיתנו אומץ, ואני ממש שמחה שהלכנו על זה״, אומרת סחרוב. גם חששות מסוימים שהיו להם התאיידו - הפרקט לא נהרס, הם עדיין אוהבים את הטפט, ויש מספיק אור בבית ("חששנו שלא יהיה מספיק אור, לכן בהרבה חדרים שמנו גופי תאורה חזקים", אומר סולודקין, "ומעולם לא הדלקנו אותם”).

 

וגם רינג מרוצה מן התוצאה: "אני אוהבת מאוד להראות ללקוחות איזה שינוי דרמטי אני יכולה לעשות, ופה השינויים המבניים היו מוגבלים, כי אנה ויורי רצו לשמור על הקשת, אבל מצד שני ההריסה של הקיר הזה עשתה הרבה ופתחה את החלל״.

 

חרטות ולקחים: הדבר היחיד שסחרוב היתה משנה, וגם זה מוטל בספק, הוא מיקום חדרי השינה: "הייתי מחליפה בין חדר המשחקים לחדר השינה בגלל כיווני האוויר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x