$
מעסיקים

העצה של ריצ'רד ברנסון להורים צעירים: "תעבדו מהבית"

מייסד וירג'ין, שבנה את האימפריה שלו תוך כדי עבודה מהבית עם שני ילדיו, מעודד את העובדים שלו לא להגיע למשרד ומספר מדוע ענה לטלפון מבתו באמצע פרזנטציה מול 10,000 אנשים

שירות כלכליסט 08:3027.10.17
"אני מאמין גדול בכך שאנשים יעבדו מהבית. אני מעודד את העובדים שלנו, אם הם רוצים, לעבוד מהבית", כך אמר מייסד תאגיד הענק וירג'ין ריצ'רד ברנסון בפודקסט של CNN.

 

כך ברנסון בעצמו מצא איזון בין בילוי זמן עם שני ילדיו, הולי וסאם (שניהם כבר מבוגרים), לבין נסיעות מסביב לעולם וניהול עסקיו.

 

כמובן, שהעובדה שהוא היה הבוס של עצמו אפשרה לו את הגמישות לעשות זאת. עבור הורים רבים, עבודה מהבית היא פשוט לא אופציה. אך ברנסון, כך נראה, מעודד חברות אחרות לאפשר לעובדיהן את הגמישות הזאת.

 

ריצ'רד ברנסון וילדיו - הולי וסאם ריצ'רד ברנסון וילדיו - הולי וסאם צילום: גטי אימג'ס

 

 

בין השנים 2005 ל-2015 מספר העובדים שעובדים מרחוק גדל ב-115%, כך לפי דו"ח של גלובל וורקפלייס אנליטיקס ו-פלקסג'ובס. בארה"ב המשמעות היא שיש 3.9 מיליון עובדים מרחוק, המהווים כמעט 3% מכלל העובדים אשר עובדים מהבית לפחות מחצית מהזמן נכון ל-2015, כך לפי CNN Money.  

 

ברנסון הוסיף כי גמישות רבה ככל הניתן במקום העבודה יכולה לעשות את ההבדל עבור הורים עובדים.

 

"גרתי בבית על סירה כאשר הילדים שלי היו קטנים", הוא נזכר. "בניתי את וירג'ין. הם שיחקו והשתוללו. החלפתי חיתולים בזמן שדיברתי בטלפון. לכן, אני חושב שביליתי יותר זמן עם הילדים והמשפחה שלי מאשר כמעט כל אבא".

 

ברנסון סיפר על מקרים רבים שבהם ילדיו השתלבו בקריירה שלו שהתחילה לפני כמעט 50 שנה בספרו שנקרא, Finding My Virginity.

 

כעת, כאשר הוא סבא לארבעה נכדים, ברנסון אומר כי "הדבר החשוב ביותר, בסופו של דבר בחיים, הוא המשפחה והחברים שלך", והמשמעות של זה היא לענות לטלפון כשהבת שלך מתקשרת מהמכללה לספר על הציונים שהיא קיבלה – גם אם אתה באמצע פרזנטציה מול אלפי אנשים בקליפורניה.

 

"ידעתי כמה נרגשת היא תהיה לגבי הציונים ולכן לא היה לי ספק שאענה לטלפון ממנה. היא הצליחה להשיג תשואות מעוד 10,000 אנשים", נזכר ברנסון ומחייך.

 

ברנסון אומר שילדיו לא רק ירשו את התיאבון שלו לטיולים אלא גם לסיכון. באוקטובר 2008 ברנסון וילדיו יצאו לשיט בניסיון לשבור את השיא העולמי בחציית האוקיינוס האטלנטי בסירת מפרש.

 

"אף אחד מאיתנו לא ממש הבין עד כמה ההרפתקה הזאת הייתה מסוכנת", כותב ברנסון בספרו. הוריקן נוצר מאחוריהם. לאחר שראה את מבטיהם המודאגים של ילדיו, החליטו ברנסון והצוות לנטוש את המשימה והפליגו לעבר ברמודה במקום זאת.

 

אישתו של ברנסון, מזה 40 שנה, לא מאוד מעריכה את התיאבון לסכנה של בעלה אשר ירשו גם ילדיה. לפני שברנסון יוצא להרפתקה של התגרות במוות היא אומרת לו פעמים רבות: "אם תמות, זאת אשמתך בלבד ואני לא אגיע להלוויה שלך", הוא נזכר.

 

"היא מכריחה אותי לחתום על מסמך בכל פעם, שאם אני לא חוזר היא מקבלת את האי", הוא מתבדח. "מדובר באי נקר, האי הפרטי של ברנסון). "היא לא טיפשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x