שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נשים ועסקים ספטמבר 2017
מגזין נשים ועסקים ספטמבר 2019 גג עמוד

מייסלון חמוד: "דארין מפחידה את המדינה כי היא גורמת לאנשים לחשוב"

חמוד, במאית קולנוע ותסריטאית: "דארין במעצר בית כבר שנתיים בגלל שיר שפרסמה. למה? כי הוא תורגם מנקודת מבטו של הכובש, שהטרמינולוגיה שלו לפירוש השיר שונה מזו של משוררת שהיא בת לעם תחת דיכוי"

רותה קופפר 09:3112.09.17
"'המחשבות הן כמו כנפיים שעפות אל ייעודן', כתב הפילוסוף הערבי אבן רושד מהמאה ה־12. אמנות תמיד הפחידה משטרים חשוכים, כי היא גורמת לנתינים לחשוב ולשאול שאלות. משטרים כאלה יעדיפו שהעם יהרהר פחות ויעסוק יותר בלשרוד.

 

 

דארין טאטור משוררת וצלמת, בת 35 דארין טאטור משוררת וצלמת, בת 35 צילום: תומי הרפז

 

 

“ישראל אינה יוצאת דופן. ב־1972 היא התנקשה בסופר הפלסטיני ע'סאן כנפאני, וב־1987 חיסלה את הקריקטוריסט הפלסטיני נאג׳י אלעלי (לכאורה. זהות הרוצח נותרה עלומה). כיום אותה ישראל כולאת כבר שנתיים אזרחית שלה בביתה רק בגלל שיר שכתבה.

 

מייסלון חמוד במאית קולנוע ותסריטאית, בת 35 מייסלון חמוד במאית קולנוע ותסריטאית, בת 35

“המשוררת הצעירה דארין טאטור פרסמה לפני כשנתיים שיר שלה בכתב עת וברשתות החברתיות, ומאז היא במעצר בית. למה? מכיוון שהשיר שלה, שקורא להתנגדות לעוולות הכיבוש, תורגם מנקודת מבטו של הכובש, שהטרמינולוגיה שלו לפירוש השיר שונה מזו של משוררת פלסטינית, בת לעם שנמצא תחת דיכוי.

 

"דארין כותבת כמו משוררי מחאה מכל העולם, ובהם גם יהודים, אך המדיניות של איפה ואיפה היא מהותה של 'הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון'. אלפי טוקבקים ופוסטים גזעניים נגד ערבים יתנוססו ברשתות החברתיות לעד, ואף אחד לא יניד עפעף. אבל קול המחאה של אשה ערבייה חייב להיות מושתק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x