$
נשים ועסקים ספטמבר 2017
מגזין נשים ועסקים ספטמבר 2019 גג עמוד

מיה ליקוורניק: "אדנקו סבחת חיימוביץ היא מנהיגה אמיתית שבולטת ברגישות חברתית"

ליקוורניק, עורכת דין: "הכרתי את אדנקו בעמותת טבקה, שמסייעת לעולי אתיופיה להשתלב בחברה. היא תמיד תפסה עמדה של מנהיגות, השתתפה בהפגנות העדה שבהן נעצרו מפגינים, ועשתה לילות כימים בפעילות נגד האפליה במשטרה"

"השנה מונו לראשונה שתי שופטות אתיופיות, ואחת מהן היא אדנקו, שמונתה ישירות לבית משפט שלום. היא בחורה מאוד רצינית ומרשימה, וכל הקריירה שלה יוצאת דופן. היא אשה שחצבה לעצמה דרך במציאות שהיא לא קלה, כנגד המון קשיים, מתוך קהילה מוחלשת, ונהפכה לקצינה בקבע וסטודנטית מצטיינת, ואחר כך פתחה משרד עורכי דין פלילי עצמאי, ונהייתה לפעילה חברתית ומנהיגה אמיתית.

 

אדנקו סבחת חיימוביץ, אחת משתי השופטות הראשונות מהעדה האתיופית. בת 41 אדנקו סבחת חיימוביץ, אחת משתי השופטות הראשונות מהעדה האתיופית. בת 41 צילום: יוסי זמיר דוברות בית המשפט

 

 

מיה ליקוורניק, עורכת דין, מהבכירות בישראל בתחום המסחרי. בת 61 מיה ליקוורניק, עורכת דין, מהבכירות בישראל בתחום המסחרי. בת 61 צילום: תומי הרפז איפור שיראז סוטו (סמאשבוקס)

"הכרתי את אדנקו בפעילות חברתית בעמותת טבקה, שמסייעת לעולי אתיופיה להשתלב בחברה הישראלית ונאבקת בגזענות. היא תמיד תפסה עמדה של מנהיגות בפעילות של פילנתרופיה, העצמה, חיזוק ורגישות חברתית, השתתפה בהפגנות העדה האתיופית שבהן נעצרו מפגינים, עשתה לילות כימים בפעילות נגד האפליה במשטרה.

 

"היא רק בתחילת דרכה כשופטת, אבל אני בטוחה שתגיע רחוק. היה מעניין לראות שני פסקי דין שלה בתחום של עבריינות מס, ואת ההתייחסות שלה להיבטים החברתיים של העבירה, שמטילה עול נוסף על אזרחים שומרי חוק. היא דמות שראויה להערכה והערצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x