$
מיסוי

מס דירה שלישית: בג"ץ דורש מהמדינה להשיב עד יום רביעי לבקשות דחיית התשלום

שופטי בג"ץ דרשו מהמדינה להשיב לבקשת העותרים מסוף השבוע שעבר לדחות שוב את מועד התשלום הראשון של מס ריבוי דירות. המועד שהיה אמור להיות בסוף יוני נדחה בחודש עקב היעדר החלטה

עמרי מילמן 18:4624.07.17

שופטי בג"ץ דרשו היום (ב') מהפרקליטות להשיב בעוד יומיים לבקשת דחיית מועד הדיווח והתשלום של מס ריבוי דירות (מס דירה שלישית).

 

בסוף השבוע שעבר הוגשה לבג"ץ עתירה המבקשת כי רשות המסים תדחה שוב את מועד הדיווח והתשלום הראשון של מס ריבוי דירות. המועד אמור היה להיות בסוף יוני אך נדחה לסוף יולי עקב היעדר החלטת בג"ץ בנוגע לעתירות הדורשות לבטל את החוק שחוקק, לטענתן, באופן לא חוקי, זאת מאחר שלא ניתן די זמן לחברי הכנסת ולנציגי הציבור ללמוד את החוק.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

בתשובה שניתנה על ידי המדינה בחודש שעבר לגבי דחיית מועד התשלום, קבעה רשות המסים כי הדחייה תיעשה עד סוף יולי, ולא רק לאחר שתתקבל הפסיקה, וכיוון שהשופטים קיבלו את הקביעה ולא דרשו לדחות את הגבייה, קיוו בפרקליטות כי תתקבל החלטה של השופטים עד סוף החודש.

 

בינתיים מתקרב גם התאריך האחרון לקבלת המענק עבור מס השבח למשקיעים שמוכרים את דירתם. החוק קובע כי מי שימכור את דירתו עד לחודש אוקטובר יהנה ממענק בגובה מס השבח עד לתקרה של 85 אלף שקל. מי שימכור את דירתו עד אז יהיה גם פטור ממס דירה שלישית. כרגע חוסר הוודאות ממשיך להשפיע על המשקיעים שלא יודעים מה יהיה עתידו של החוק.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x