$
בורסת ת"א

פאניקה בגינדי השקעות: המשקיעים חוששים מהסדר חוב והאג"ח התרסקו בבורסה

בשוק חוששים מיכולתה של החברה לבצע עסקת מימון מחדש על הנכס המרכזי שלה – קניון 'TLV Fashion' בת"א; אג"ח סדרה ד' של החברה ירדו היום במחזור עצום ונסגרו בתשואה לפדיון מדאיגה של 9.2%; גינדי השקעות בתגובה: "ברור שנעמוד בכל ההתחייבויות"

אורן פרוינד 19:2810.07.17

מהמרפסת הנופלת בחדרה, לאג"ח שנפל בבורסה בתל אביב. חברת גינדי השקעות, שהוקמה בשנת 2003 על ידי מנור גינדי, אורי לוי ואייל פרידמן, שהם בהתאמה בנו וחתניו של משה גינדי, נראה שאיבדה את אמון המשקיעים בבורסה בתל אביב. סדרת האג"ח היחידה של החברה, אג"ח ד' - בהיקף של 110 מיליון שקל - קרסה היום בשיעור של 2.5% במחזור עצום של 40 מיליון שקל (לעומת מחזור ממוצע של 530 אלף שקל בשלושת החודשים האחרונים) ונסגרה בתשואה לפדיון מדאיגה של 9.2%.

 

מדובר בסדרה שאמורה להיפרע כבר ביולי 2018, כלומר המשקיעים חוששים מאוד שהחברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויות שלה עוד בשנה הקרובה - דבר שעלול להוביל את החברה להסדר חוב.

 

מבדיקת "כלכליסט" חששות המשקיעים נוגעים ליכולת של החברה לבצע עסקת מימון מחדש (Re-finance) על הנכס המרכזי של החברה – קניון 'TLV Fashion' בת"א. המשקיעים חוששים שהחברה עלולה להיקלע למצוקת נזילות, שכן על מנת לשרת את החוב למחזיקי האג"ח על גינדי לקבל את העודפים מפרוייקט המגורים שהיא מתכננת לבנות בסמוך. טרם הסתיימה הפרצלציה של הפרויקט ומסירת הדירות גם היא טרם הסתיימה.

 

מנור גינדי מנור גינדי

 

משפחת גינדי מחזיקה ב-50% מהקניון האמור כאשר 25% מוחזקים על ידי גינדי השקעות בניהולו של מאור גינדי, וה-25% הנוספים מוחזקים בהחזקה פרטית על ידי משה ויגאל גינדי. את חציו השני של הקניון מחזיקה אלון רבוע נדל"ן (50%).

 

נוסף על כך, רבוע נדל"ן וגינדי מתכננות לבצע מחזור של החוב הבכיר בקניון שעומד על כ-1.025 מיליארד שקל ולהשתמש בעודפים לתשלום האג"ח. בהתחשב בביצועים החלשים של הקניון, נראה כי גינדי יתקשו לשכנע את הבנקים לממן מחדש את הנכס. כמו כן,  נראה כי גם במידה ויבצעו ריפיננס שיגדיל את החוב לכ- 70%-75% גינדי השקעות עדיין תהיה בבעיה.

 

בדוחות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של 2017 צוין כי LTV מקסימלי של 77% עדיין לא מספיק להשאיר עודף משמעותי שיספיק כדי לשלם את החוב באג"ח ד' ועל כן יאלצו למחזר את האג"ח בשוק (לפחות כמחצית מהסכום). אלא שהתשואות הנוכחיות לא מאפשרות לחברה לבצע מחזור חוב חדש מה שמעמיד את החברה בבעיה.

 

יחד עם זאת, הסדר חוב עדיין רחוק מגינדי השקעות. הם יכולים תמיד למכור את האחזקות שלהם בקניון שמוערך לפי הערכת שמאי בשווי של 1.853 מיליארד שקל (100%). על הקניון יש כאמור חוב בכיר של 1.02 מיליארד שקל כך ששוי הפרויקט נטו מוערך בכ-767 מיליון שקל והחלק של גינדי השקעות נטו בנכס הוא 357 מיליון שקל.

 

מהנהלת גינדי השקעות נמסר: "אנו לא רואים כל סיבה להתנהלות החריגה סביב אגרות החוב של החברה. בימים הקרובים מתחיל תהליך מסירת הדירות במתחם המגורים בשוק הסיטונאי. כמו כן, קניון האופנה TLV המרהיב מתקדם על פי התוכניות ובהתאם לציפיות. ברור כי גינדי השקעות תעמוד בכל התחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח במועדן ביולי 2018".

 

קניון TLV fashion קניון TLV fashion צילום: נעה קסלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x