$
בורסת ת"א

המנהלת בטבע, הרומן עם המנכ"ל של המתחרה הקנדית, והמידע הסודי על תרופות שעבר בדייטים

בתביעה שהגישה טבע בארה"ב היא טוענת כי עובדת בכירה לשעבר בחברה, שיצאה עם מנכ"ל המתחרה הקנדית אפוטקס, העבירה לו סודות מסחריים על פיתוחים רגישים: "העברת הסודות איפשרה לאפוטקס לפעול נגדנו", נטען בתביעה

שירות כלכליסט 21:5708.07.17

ענקית התרופות הקנדית Apotex (אפוטקס) עשתה שימוש בסודות מסחריים רגישים של טבע שהועברו אליה על ידי בת זוגו של מנכ"ל החברה, מנהלת בכירה לשעבר בטבע - כך נטען בתביעה שהגישה אתמול ענקית התרופות הישראלית בארה"ב, ואשר סוקרה בהרחבה באתר המשפט Law360.

 

על פי הדיווח, בתביעה שהוגשה לבית משפט פדראלי בפנסילבניה טוענת טבע כי הסודות שנמסרו על ידי בת הזוג למנכ"ל כוללים, בין היתר, מידע רגיש על פיתוח מוצרים חדשים של טבע.

 

מעבדת טבע מעבדת טבע צילום: יח"צ טבע

 

בתביעה נטען כי ברינדר סנדהו, מי ששימשה בעבר כדירקטורית של טבע לענייני קשרים רגולטוריים בתחום הגנריקה בארה"ב, סיפקה מידע חסוי למנכ"ל אפוטקס ג'רמי דסאי, שאיתו היתה לה מערכת יחסים רומנטית. אפוטקס השתמשה במידע זה באופן בלתי הגון על מנת לקדם את המוצרים שלה ולהגיב לפיתוחים של טבע, נטען בתביעה.

 

טבע טוענת כי סנדהו שלחה מסמכים חסויים לתיבת הדואר של דסאי באפוטקס וכן לתיבות דואר אלקטרוני פרטיות שלו, סיפרה לו סודות בעל פה, העלתה מסמכים רגישים לענן מהלפ-טופ שניתן לה על ידי טבע, והעתיקה חלק מהמסכים לדיסק-און-קי - הכל כדי למסור את המידע הרגיש לבן זוגה, נטען בתביעה. המסמכים כללו התייחסות לפיתוח המכונה בתביעה - "Product X".

 

"לפחות במקרה אחד עובדי אפוטקס דיברו באופן חופשי על סודות מסחריים של טבע בארה"ב ושוחחו על מידע חסוי אחר הקשור ל-Product X, והשתתפו בשולחן עגול בניסיון לקדם את הפוטנציאל המסחרי של אפוטקס ושל המוצר הגנרי המתחרה של החברה", ציינה טבע.

 

לטענת החברה - כך עולה מהדיווח - סנדהו הפרה את ההתחייבויות החוזיות שלה ואת חובת האמונים שלה כלפי החברה מכוח היותה עובדת טבע. החברה דורשת לקבל מהעובדת פיצויים על העברה בזדון של סודות מסחריים ומידע חסוי, כמו גם פיצויים עונשיים ושכר טרחת עורך דין.

 

על פי התביעה, גם אפוטקס ודסאי "צריכים להימצא אחראים, היות שעודדו את סנדהו להפר את הסכם הסודיות שעליו חתמה עם טבע". ענקית התרופות הישראלית דורשת פיצויים מאפוטקס ומדסאי.  "טבע תדרוש למצות את זכויותיה בעניין זה כדי להגן על הסודות המסחריים שלה ומידע עסקי חסוי שלה", מסר דובר מטעם החברה, על פי הדיווח ב-Law360.

 

נציגים מטעם דסאי ואפוטקס לא מסרו תגובה לבקשת האתר. לא ניתן היה להשיג את תגובת סנדהו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x