$
תעשייה ופיננסים

לא רק אמזון: המתחרות הגרמניות של וולמארט תופסות אמריקה

הרשת הגרמנית המוזלת לידל פתחה 9 סניפים בארה"ב ומכוונת ל-200 בסך הכול, והיא מצטרפת לרשת אלדי הוותיקה שמתכננת להתרחב

ליטל סמט 23:1618.06.17

אמזון היא לא החזית היחידה שעבורה נאלצה וולמארט להקצות משאבים נרחבים. אחרי שטלטלה את שוק הקמעונאות הבריטי מאז שנכנסה לשם ב־1994, ביום חמישי שעבר נחנכה בארה"ב הרשת המוזלת מגרמניה לידל, שפתחה תשעה סניפים עם תוכניות ל־200 בשנים הקרובות.

 

 

 

"אנחנו בונים על ההצלחה שהשגנו כבר ברחבי אירופה", מסר דובר החברה וויליאם הרווד. לידל, שמכירותיה הגיעו ב־2016 לכ־100 מיליארד דולר, מאופיינת במחירים נמוכים, מגוון מותגים פרטיים ותוצרת טרייה.

 

פתיחת לידל בווירג'ינה, בשבוע שעבר פתיחת לידל בווירג'ינה, בשבוע שעבר צילום: איי פי

 

 

במקביל, אלדי, רשת מוזלת מגרמניה שפעילה בארה"ב כבר מאז 1976, חשפה החודש תוכניות להשקיע 5 מיליארד דולר בפתיחת כ־900 סניפים חדשים ובשיפוץ מאות קיימים. על פי התוכנית, עד 2022 יהיו לאלדי 2,500 סניפים בארה"ב, והיא תהפוך לקמעונאית המזון השלישית בגודלה במדינה אחרי וולמארט וקרוגר.

 

למרות היותה ותיקה בארה"ב, אלדי היא שם כמעט לא מוכר, אחרי שהתמקדה בעיקר בלקוחות בעלי הכנסה נמוכה ונמנעה מקמפיינים גדולים. שתי הרשתות הגרמניות מאמינות שיצליחו לכבוש את שוק הקמעונאות הקשוח של ארה"ב הודות למותגים הפרטיים, המהווים כ־90% ממוצריהן.

 

עם זאת, בניגוד למערכה מול אמזון, כאן וולמארט נמצאת בטריטוריה מוכרת, זאת אחרי שביססה את מעמדה בעיקר בזכות מחירים נמוכים. על פי בכירי החברה שהסבירו זאת בעבר לספקים, המחירים בוולמארט צריכים להיות נמוכים ב־15% משל המתחרות ב־80% מהמקרים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x