$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

כלל ביטוח תרכוש מאאורה זכויות להקמת קניון ביהוד

תשלם 70 מיליון שקל תמורת הזכויות ותקים את הנכס בפרויקט הגנים התלויים בעצמה. שואפת לתשואה שנתית של 8%, אך תוך סיכון גבוה יותר

אורן פרוינד 06:5022.05.17

הרעב לנדל"ן בקרב הגופים המוסדיים מוביל אותם גם לעסקאות יזמיות. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח כלל תרכוש תמורת כ־70 מיליון שקל את הזכויות במרכז המסחרי החדש שהולך ונבנה בפרויקט הגנים התלויים של אאורה ביהוד. מדובר, אמנם, בעסקה קטנה יחסית עבור כלל, אולם יוצאת דופן בסוגה.

 

זו הפעם הראשונה שגוף מוסדי לוקח על עצמו הקמת מרכז מסחרי בישראל. כלומר, כלל לא רק תרכוש את הזכויות ותיהנה מהתשואה, כפי שבדרך כלל קורה בעסקאות של גופים מוסדיים, אלא גם תנהל את הקמת המרכז ותהיה אחראית לחוזי השכירות ולתמהיל השוכרים. כך היא תוכל כלל ליהנות מרווח יזמי, שעשוי להגיע לתשואה שנתית צמודה של 8%, אבל מנגד הסיכון גבוה יותר.

 

מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן צילם: אוראל כהן

 

את המרכז המסחרי רוכשת כלל מאאורה שבשליטת יעקב אטרקצ'י, ואת עבודות הבנייה תעשה, ככל הנראה, קבוצת אשטרום. הקמת המרכז המסחרי צפויה להתחיל ב־2018 ותסתיים בתוך כשנתיים. המבנה יכלול כ־4,000 מ"ר על פני שתי קומות וחניה צמודה.

 

המרכז המסחרי יוקם במסגרת השלב הרביעי והאחרון בפרויקט שהקמתו החלה לפני כשבע שנים וכיום רובו מאוכלס. קרבת המרכז המסחרי לשכונה שצפויה לאכלס 900 משפחות היא, כנראה, זו שהביאה את כלל לבצע את העסקה למרות הסיכון בה. גם חברת הביטוח הפניקס עשתה ב־2007 עסקה דומה, כשנכנסה כשותפה (70%) לקניון רמות בירושלים, אולם אז היא קיבלה את הנכס עם שוכרי עוגן משמעותיים, והכניסה בשלב מאוחר יותר את עמיר בירם כשותף מנהל לסגירת שאר

חוזי השכירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x