$
קיימות בעולם

חגיגה טבעונית: משוקולד וגלידה ועד לקונדומים

חברות הצריכה הבינו שמוצרים טבעוניים משתלמים להן, שכן לרוב מרכיבי מזון על בסיס צמחי זולים יותר מרכיבי מזון מהחי

גיל קליאן 22:0722.02.17

מבול השקות מוצרי מזון טבעוניים בשבועות האחרונים הזכיר שוב שטבעונות היא אולי נושא שנוי במחלוקת מוסרית, אך אין ספק שכלכלית וסביבתית היא נחלה ניצחון מוחץ. ככל שיותר צרכנים מאמצים אורח חיים טבעוני כך גם יותר צרכנים של מזון מיינסטרים מאמצים אופציות טבעוניות. במקביל גילו יצרניות המזון שייצור מוצרי מזון טבעוני משתלם יותר עבורן, שכן לרוב מרכיבי מזון על בסיס צמחי זולים יותר מרכיבי מזון מהחי. זאת אף שלאכזבת הצרכנים, גירסאות טבעוניות של מוצרים מוכרים לא בהכרח נמכרות במחירים נמוכים יותר מהגירסאות המקובלות.

 

במקביל לירידה בעלויות, היצרניות נהנות מהפחתה משמעותית בפליטת המזהמים בשרשרת האספקה שלהן. זאת מאחר שגידול חקלאי של בעלי חיים, בין אם לצורכי הפקת בשר או להפקת חלב וביצים, מזהם מאוד את הסביבה. מעבר לפסולת שמייצרים בעלי החיים, הליך הגידול שלהם מביא לפליטת גזים מזהמים בכמויות גדולות.

 

1. שוקולד בלי חלב

ריטר בלי מרכיבים מן החי

חברת חטיפי השקולד הגרמנית ריטר ספורט (Ritter Sport) החלה לשווק שני חטיפי שוקולד טבעוניים חדשים, שמופצים במקביל לחטיפי השוקולד הרגילים שלה. עד כה הפיצה החברה אופציה טבעונית של חטיף המרציפן שלה, אך עתה היא משווקת גם חטיפי שוקולד שמיוצרים לראשונה תחת הצהרת החברה כי מדובר במוצר טבעוני לחלוטין, ללא חשש של עירוב מרכיבי מזון מהחי. בשלב זה משווקים החטיפים הטבעוניים החדשים בגרמניה בלבד, אך החברה מתכונת להרחיב את ההפצה למדינות נוספות וכן לטעמים נוספים מתוך היצע מוצריה.

 

2. גלידה מחלב שקדים

בן אנד ג'ריס מציגה טעמים חדשים

הרחבת היצע השוקולדים של ריטר ספורט מצטרפת לליין מוצרים מתוקים אחר שכבר נכנס לעגלת הקניות הטבעונית: בן אנד ג'ריס. חברת הגלידות האמריקאית הביעה לא אחת את מחויבותה לערכים סביבתיים ואתיים, ואף שלחה מכתב לנשיא ארה"ב הנכנס דונלד טראמפ ובו איימה כי תפעל נגדו אם יקדם מדיניות שסותרת את ערכי המותג. בימים אלה חשפה החברה שלושה טעמי גלידה חדשים המיוצרים על בסיס חלב שקדים, ובהם הטעם הפופלרי צ'רי גרסייה. מטרת החברה היתה ליצור גלידה שממש מחקה בטעמה גלידה חלבית ולא מהווה סורבה.

 

אחד הטעמים הטבעוניים החדשים של בן אנד ג'ריס אחד הטעמים הטבעוניים החדשים של בן אנד ג'ריס

 

 

3. ארוחת בוקר בלי בייקון

סטארבקס עושה ניסוי בניו יורק

אם שני מהלכים אלו לא מספיקים כדי להוכיח שמותגי מזון מובילים מהמרים על הקהל הטבעוני, אזי המהלך שבו נקטה רשת בתי הקפה סטארבקס ממחיש שמדובר במדיניות ממשית. רשת הקפה מסיאטל השיקה החודש לראשונה ארוחת בוקר טבעונית לחלוטין, שבשלב זה משווקת רק ב־600 סניפי הרשת באזור ניו יורק. הארוחה, המכונה Overnight Grains, כוללת שיבולת שועל, קינואה, חלב קוקוס וקוקוס קלוי. לפי הצהרות הרשת, שמונה יותר מ־13 אלף סניפים בגבולות ארה"ב, אם המנה החדשה תתקבל בברכה היא תוצע גם ביתר הסניפים.

 

4. סקס בלי רגשות אשם

קונדום טבעוני וידידותי לסביבה

השקה נוספת החודש מוכיחה כי המגמה הטבעונית אינה נחלת מדפי המזון בלבד אלא מתפשטת גם לתחומי צריכה נוספים. סטארט־אפ ניו יורקי בשם Sustain Natural חשף קונדום טבעוני וידידותי לסביבה, שמיוצר מגומי מסחר הוגן, שאינו מכיל כמעט כימיקלים תעשייתיים. עד כה עסקה החברה בייצור מוצרי היגיינה נשית בלבד, תוך שהיא מוחה נגד רשימות הרכיבים הארוכות והמסובכות שנושאים מוצרי פארמה שונים. במקביל מקפידה החברה להשתמש בפרסומיה בצילומים של נשים רגילות, שלא עובדו בפוטושופ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x